op Vrijwilligers organiseren Zomerfestival contourdetwern HOF colofon 1 adres post f I Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Omdat de zomerperiode voor ouderen vaak een 'stille' tijd is, wordt voor hen in Oud Noord het Zomerfestival georganiseerd. Op donderdag 7 juli was de aftrap, er volgen nog drie gezellige dagen in juli en augustus. Tijdens de eerste bijeenkomst werd er veel gelachen, gezongen en aan sommige tafels was er meteen een klik. Hoe weet je de jongeren te vinden op de 'grootste kermis van de Benelux'? "De botsauto's zijn van oudsher de plek waar de jeugd zich ophoudt. En dat is nog steeds zo. Waarom? Je kunt er aan vier kanten omheen staan, elkaar zien en de botsauto's ?ijn niet extravagant duur, dus iedereen kan meedoen." Zelf gaan deze ouderen niet op vakantie. De vrijwilligers hopen dat het gezellig samen dingen ondernemen wél voor een vakantiegevoel zorgt. De activiteiten zijn net even anders dan anders, dus geen bingo of muziekmiddag. Op 21 juli staat er een verrassingsreisje met leuke excursie op stapel. Gegarandeerd vakantiegevoel! ouderen over de streep halen die niet frequent bezoeker zijn van het wijkcentrum of de KBO. Deze groep heeft weinig mensen om zich heen en zit vaak alleen thuis. In de zomerperiode is het extra stil omdat familie en vrienden op vakantie zijn. worden. "Na tien dagen sluiten we af met een Held Van De Week", zegt Melike. "Op deze manier willen we een positief geluid laten horen over jongeren." tel mail internet Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl HVDDO13 M-HVDDOU I Wat doen de jongerenwerkers óp de kermis? Wesley: "Wij zijn geen beveiligers. Het komt erop neer dat we aanwezig zijn op de locaties waar de jongeren zijn. Hetzelfde dus als ons present werken in de wijk: wij zijn in de buurt, wij kennen de jeugd en de jeugd kent ons. Daar alleen al gaat een preventieve werking van uit. In gesprekken met jongeren en jeugdgroepen kiezen we voor een positieve insteek. Signaleren we onenigheden dan gaan we met de partijen in gesprek en proberen te komen tot een oplossing. Wij doen dit natuurlijk niet alleen en zeker niet op de kermis. We hebben over onze inzet afspraken gemaakt met de gemeente Tilburg en met alle partners, waaronder de beveiligers van Profisec." Negen vrijwilligers van het activiteitennetwerk Oud Noord hebben het festival samen voorbereid. De vrijwilligers willen juist die Hoofdkwartier Kermis FM V39, het jongerencentrum van R-Newt in de Veemarktstraat, is tijdens de kermis het hoofdkwartier van Kermis FM. "Dan is het hier een heksenketel", zegt Wesley. "Er loopt met gemak tweehonderd man rond. Ook de jongerenwerkers en de heidenreporters werken vanuit dit pand in het centrum van Tilburg. Vanaf morgen gaan mijn collega's en ik op pad en leveren een bijdrage aan het feestje dat zeker een feestje gaat blijven!" R-Newt is dit jaar iedere dag met gemiddeld vier jongerenwerkers aanwezig op de Tilburgse kermis. Door het jaar heen zijn deze jongerenwerkers actief in de wijken van Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. Faysal 1’ Settoute en Wesley van Loon zijn van het R-Newt+ team en coördineren de inzet op de kermis. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg HVDDOU R-Newt heeft dit jaar een bijzondere campagne op de Tilburgse kermis namelijk HVDD013 (Held Van De Dag). Melike Kili? (21), stagiaire bij R-Newt, heeft de campagne mee bedacht: "Iedere dag gaan heidenreporters de kermis op en stellen aan jongeren de vraag: 'Wie uit je omgeving vind jij een held en waarom?' Deze persoon moet tussen 12 en 30 jaar zijn. Het gaat niet om grootse daden maar om kleine dingen. Zelf vind ik Anyssa een held. Zij doet in haar vrije tijd veel voor anderen. Ze begeleidt ouderen bij doktersbezoek omdat ze niemand hebben om mee te gaan. Of ze doet boodschappen voor anderen." De genomineerden voor Held Van De Dag komen op de Facebookpagina @HVDD013 en met een handige tooi kan op hen gestemd Wijkzaam De 3e editie van De Draad 2016 is uit! Het thema van deze uitgave is Wijkzaam. Enkele onderwerpen: Stadstuin Theresia is de wijk een zorg; Het nieuwe buurtgevoel in Fatima; De dorpsondersteuners in Berkel- Enschot en Udenhout; Het Maatschappelijk Steunsysteem in de wijk; Buurtapp Nextdoor. Verder veel nuttige en praktische informatie voor een lowbudget zomer. Geen magazine meer kunnen be machtigen? Lees dan de digitale versie op www.dedraadmagazine.nl of volg De Draad op Facebook. uur open setting. Je Kunt aansluiten bij verschillende activiteiten. Op donderdagmiddag is er van 13.00 tot 16.00 uur een programma met sport, muziek, theater, speurtocht, enzovoort. Nog geen plannen this summer? Meld je dan zo snel mogelijk aan bij Michelle@r-newt.nl, tel. 06 831 68 792. Of kijk op facebook.nl/SumPlans TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 JULI 2016 SumPlans this summer? Voor jongeren vanaf 14 jaar is er deze zomer 'SumPlans' een zomeractiviteit bij V39 op dinsdagavond en donderdagmiddag. Op dinsdagavond is er van 19.00 tot 21.00 Buurtbühne en barbecue Koor ZangRiela staat op vrijdagmiddag 29 juli op de Buurtbühne in wijkcentrum Heijhoef. De toegang voor dit optreden is gratis. Om 18.00 uur is er aansluitend een (buurt)barbecue in het wijkrestaurant. Hiervoor betalen de bezoekers €6,90. Reserveren voor de barbecue kan bij Jurgen van Poppel, tel. 06 129 48 954. Wijkraden Theresia en Loven/Besterd De wijkraden Loven/Besterd en Theresia organiseren op zaterdag 27 augustus om 12.00 uur een wijklunch in Het Spoor. De kosten hiervoor zijn €2,50. Te voldoen aan de receptie van het wijkcentrum. Op vrijdag 15 juli, 12 augustus en 16 september zijn er filmavonden in Het Spoor. Aanvang 19.30 uur, entree €4,- incl. consumptie versnapering. |S! a s

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7