port I Drie basisscholen openen Schoolplein 14 Zomeravondconcert Lodewijkskerkje NK voor IJslandse paarden in Oirschot Tien procent fi leg roei 80 van de Langstraat 23 DONDERDAG 14 JULI 2016 HDnfo FOTO: THIJSFOTOGRAFIE Diederick Hagemeijer FOTO:JaccoSuijkerbuijk fokt. IJslandse een van de Meer informatie: www.wedstrijdenzuid.nl en www.wk2017.nl om I in i I hlburg Drie basisscholen in Tilburg openen in drie I dagen tijd een School plein! 4. oirschot IJslandse paarden en hun ruiters doen van 15 tot en met 17 juli bij Stoeterij de Breidablik in Oirschot een gooi naar de Nederlandse titels. se paar zich op rein in »n in het promo- 15 juli is er een jramma van zaterdag i uur. Op zondag llwijk De 36ste editie van de /obank 80 van de Langstraat dit jaar plaats op 10 en 11 L'er via een deels vernieuw- :iële Kennedy- beslissen mee, zodat ook zij ver antwoordelijkheid voelen voor het vernieuwde schoolplein. Dit doen zij door medeleerlingen te interviewen en te onderzoeken welke sporten zij graag op het schoolplein willen doen. loogste iet we- mschap voor IJslandse 47, dat op hetzelfde rindt. Tijdens het NK te volgen GSE KOERIH| TILBURGSE KOERIER 1l en telgang zijn spectaculair, omdat die de snelheid van een flinke gal op kunnen bereiken. Het ras is ide aal voor een fijne bosrit en als part ner voor de ambitieuze sportruiter. Spannende finales De NK-deelnemers in de hc klassen werken toe naar he reldkampioenschap voc paarden in 2017, dat terrein plaatsvindt. Tijde zijn de proeven mooi vanaf het riante vlonderterras en de paardenliefhebber kan naar hartenlust shoppen dorp. Op vrijdag 1! wedstrijdprogramma van 09.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 16 juli van 08.30 tot 20.00 uur. Op zondag 17 juli vinden de spannende fina les plaats van 09.00 tot 17.00 uur. Alleen op zondag bedraagt de en tree 5 euro. oisterwijk - De Elckerl) den geven op woensdag 20 juli een zomeravondconcert in het Lodewijkskerkje in Oisterwijk. De groep brengt liedjes uit de Brabantse en Vlaamse Kempen. Daarbij wordt gespeeld op diver- tilburg De filezwaarte (lengte x duur van de file) in ons land is het afgelopen halfjaar met 10% toege nomen vergeleken met de eerste zes maanden van 2015. De groei van het aantal files op de snelwe gen neemt in heel Nederland toe en is volgens de ANWB groten- vijten aan de betere eco- omstandigheden. ?rsd rukte tijdens de och- —*-»g het afgelopen half 5%. Overdag nam -ergelijking met dan srwijl jaar land Het gaat om basisschool St Huber- tus (woensdag 13 juli), Jenaplan basisschool Jeanne d'Arc (donder dag 14 juli) en basisschool Klinkers (vrijdag 15 juli). Met het project Schoolplein 14 wil de Cruyff Foundation kinderen I ook tijdens en na schooltijd uitda- om samen meer te sporten en n. Uit onderzoek blijkt dat i spel net zo belangrijk is ontwikkeling van een kind als leren lezen en schrijven. Met deze drie komt het aantal School- plein14speelplaatsen in Tilburg op teven. De eerste sportieve opening was I op woensdag 13 juli op de St. Hu- I bertusschool aan de Jagerslaan. Donderdagmiddag 14 juli is het de beurt aan Jenaplan basisschool Je anne d'Arc aan de Le Bourgetstraat. Daar begint de opening om 13.00 uur met een warming-up. Diede rick Hagemeijer, aanvoerder van ijshockeyclub Tilburg Trappers en het Nederlands ijshockeyteam, heeft hier een actieve rol in. Vrijdag 15 juli opent basisschool Klinkers aan de Woerdenstraat om 09.00 uur het derde plein van deze week. Hier zal hardloper Greg van Hest, in 2000 deelnemer aan de Olym pische marathon van Sydney, de sportieve opening mee verzorgen. Wedstrijden Zuid, het grootste evenement voor sport met IJsland- arden van Nederland, maakt >p voor het WK op eigen ter- 12017. Het NK biedt fantastische sport met een bijzonder ras, goede fa ciliteiten en een fijne sfeer. De organisatie van het NK is in de vertrouwde handen van Stichting Wedstrijden Zuid, al 45 jaar orga nisator van Wedstrijden Zuid. Wed strijden Zuid biedt topfaciliteiten voor deelnemers en publiek mede dankzij een team van 100 vrijwilli gers dat ook nauw betrokken is bij de voorbereidingen. Kleurrijk IJslandse paarden zijn trotse, stoe re dieren, die in hun land van her komst al ruim duizend jaar zuiver worden gefokt. IJslandse paarden komen als een van de weinige paardenrassen voor in alle kleu ren. Dit ras van ongeveer 1,30 tot 1,45 meter is door zijn kracht en werklust bijzonder geschikt voor volwassenen. De extra gangen tolt ;rlyc-speellie- se instrumenten, zoals doedelzak, isdag 20 juli draaileier en trekzak. Aanvang o 19.30 uur. Adres: Kerkstraat 64 Oisterwijk. Bij mooi weer is het concert buiten, anders in het kerk je. De speellieden vragen na afloop een vrijwillige bijdrage. niets mee te nemen. Op de 4 hoofd posten en 17 overige posten is gratis medische ondersteuning en de mo gelijkheid tot masseren aanwezig. Daarnaast kun je ook gebruik maken van het unieke tassentransport. Op zondagmiddag om 16.00 uur (bin nen maximaal 20 uur) moeten alle wandelaars 80 kilometer gelopen hebben. Wanneer je nu inschrijft voor een geheel verzorgde 80 kost de voorinschrijving via internet 23,50. Dit bedrag geldt tot 1 september 2016. Van 1 septem ber tot en met 10 september bedraagt het inschrijfbedrag 33,50. Inschrijven kan via website www.80vandelangstraat.nl WAALW Rabot I vindt dit jaar plaats I september via een de de route. Deze offici mars is met zo'n 3.000 deelnemers de grootste van Nederland. De 80 is meer dan een sportieve uitda ging. De tienduizenden bezoekers I en omwonenden maken De 80 tot I één groot feest dat je niet mag I missen. I Durf jij de uitdaging aan? Op za- I terdag 10 september om 20.00 uur I wordt in Waalwijk het startschot II gelost van de 36ste editie van de 80 I van de Langstraat. Onderweg word I je voorzien van een uitgebalanceerd pakket eten en drinken. Je hoeft zelf en is volgt deels te wij nomische c De verkeer tendspits steeg jaar met circa het aantal files in vergelijking i vorig jaar veel meer toe. Er is i een toename van ruim 20% ter de avondspits het afgelopen 12% meer files telde. De mat juni laat een groei zien van 2% ver geleken met 2015. File top-5 eerste halfjaar 2016: 1. A4 Den Haag-Amsterdam/Zoeter- woude; 2. A1 Amsterdam-Amers- foort/knp. Eemnes-Eembrugge; 3. A27 Utrecht-Breda/Noorde- loos; 4. A20 Rotterdam-Gouda/ Knp. Terbregseplein-Moor- drecht; 5. A58 Tilburg-Eindhoven/ Moergestel-Oirschot. Verantwoordelijkheid De leerlingen en de school hebben zelf, door middel van het startpak ket, gekozen voor de coatings op hun schoolplein. De leerlingen Uitdagen Op de schoolpleinen zijn lijnen en kleurvakken (coatings) aange bracht. Deze coatings dagen de leerlingen uit om samen meer te sporten en te spelen. Ook heb ben de scholen een sportpakket spellenhandboek ontvangen i actief met de leerlingen aan slag te gaan op hun School ing. Naast het stimuleren van het samen sporten en spelen biedt r Schoolplein14 leerkrachten struc- tuur en overzicht op het school- I plein, laat het ook minder sportie ve kinderen bewegen, stimuleert het de creativiteit van kinderen om vooral zelf spelletjes te bedenken en vermindert het 'opstootjes' op het schoolplein. Samenwerkingsverband In Tilburg is er een bijzonder samen werkingsverband tussen de Cruyff Foundation en FEHT for Life om voor de zomer van 2017 in Tilburg en om geving op minimaal dertien scho len een Schoolplein 14 te realiseren onder de naam Schoolplein 14 voor 013. Op dit moment zijn er in acht maanden al vijf scholen van een Schoolplein 14 voorzien.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 39