w 11 ijknieuws Sa N <G R) Ba oord Kanaalzone zet zichzelf op de kaart Film in de Symfonie Tevredenheid en zorgen tijdens algemene beschouwingen BZW geeft gratis SAMEN-magazine uit Voorleeshalfuurtje bibliotheek Wagnerplein HETVISHUYS SE KOERIER 11 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 JULI 2016 ?re VERVOLG VAN PAGINA 3 n) lALZONE KERMIS op het BESTERDPLEIN XOPaling, de beste! 250 gr €13.75 xz>Broodje Visburger p.stuk 3.50 lom zijn Maar Besterdplein 94 T013-535 66 49 www.hetvishuys.nl VITAAL woensd< gelezen uit Blotebillenp Tilburg De Kanaalzone is vitaler dan ooit. De ondernemers op het be drijventerrein sloegen de handen ineen, richtten een Vitaal-vereniging op en namen een parkmana ger in de arm. uur lezen voor kinder jaar. Het voorlezer lelden is niet nodig igt aan om gint tussen janiseert de iit-Quirijnstok trakteerd aligefilm “auze jcj ui de aeprijs is VISSPECIALIST Tilburg - In wijkcentrum de Sym fonie aan de Eilenbergstraat 250 wordt op vrijdag 15 juli de film 'Ushi Must Marry' vertoond. Een gezellige zomerfilm (komedie) met Wendy van Dijk. Iedere maand orgai wijkraad van Heikant een filmavond. U wordt getr. op een veelal Nederlandstal met een gratis drankje in de pau en een tafel vol hartige hapjes in i sfeer van de film. De entree Dat vinden Muis en Hond een goed idee. Hond rent heen en weer naar huis om heel wat spulletjes te gaan halen. Als ze eindelijk klaar zijn te gaan zwemmen, blijkt Hond zwembroek vergeten te zijn. Aap heeft een geweldig idee. Sinds de vereniging actief is, is er al veel bereikt dat bijdraagt aan een vitale Kanaalzone. Er staan nieuwe entreeborden en er is een groepsapp voor het verbeteren van de veiligheid. De ondernemers willen graag laten zien hoe mooi het ondernemen in de Kanaalzo- n den Hoven, CDA, had ie goede zaken. De brui- shaven, de val van de die niet tot de neergang van binnenstad leidt, de vier stads op volle toeren Koningsoord in getrokken, lijkt orde te komen financieel ge- Op woensdag 20 juli wordt voor gelezen uit het prentenboek 'De Blotebillenplons'. "Pff wat is het warm vandaag hé", zucht Muis. "Ja, ik heb het te warm om te spe len", zegt Hond. "Zullen we gaan zwemmen?", stelt Aap voor. "Dan koelen we wat af." digde Smolders uit voor een dagje BAT, waar Smolders niet op inging. Humor had Smolders ook: "De pre sentatie van de Perspectiefnota in de Smederij, daar werd ik blij van maar dat kan ook bijna niet an ders; we zaten immers naast de Bleyemakerij."Maar liefst elf moties stonden er van de LST op de rol, waaronder dus het afvalbeleid. nden het we een c ?nde verf Voldoende uitdagingen Een zelfde geluid kwam van Peter van Gooi, D66, "Je moet als ge meente durven experimenteren. Voorbeelden: de startersbeurs, de scholingslening, het alternatief voor beschut werken en de sa menwerking met zorgverzekeraars bij de aanvullende ziektekosten- ne is. Daarom is er nu een magazi ne dat dit in de volle breedte laat zien. Verschillende ondernemers komen erin aan het woord en wet houder Erik de Ridder en parkma nager Marloes van Best geven hun visie geven op de positieve ont wikkelingen in de Kanaalzone. Het bedrijfsleven heeft zich in het Sociaal Akkoord vastgelegd op het scheppen van honderd duizend extra banen voor men sen met een arbeidsbeperking over de periode 2015-2026. BZW werkt binnen de zes Brabantse en Zeeuwse arbeidsmarktregio's aan de praktische realisatie van dit doel, bijvoorbeeld door het infor meren van leden en bestuurlijke verantwoordelijkheid te nemen binnen de regionale Werkbe- drijven waarin diverse stakehol ders samenwerken om quota te verwezenlijken. In het tweede kwartaal van 2016 intensiveerde de werkgeversver eniging de communicatie met het Brabantse en Zeeuwse bedrijfsle ven onder het motto 'SAMEN'. De activiteiten omvatten onder an dere het inrichten van een web site, een twitter-campagne en het verspreiden van een periodieke digitale nieuwsbrief. Als klap op de vuurpijl verschijnt nu het een malige magazine 'SAMEN werken in Brabant en Zeeland'. Armoedebeleid Roel Lauwerier, WD, was kritisch, zo wel op de snelheid van het aanleg gen van bedrijventerreinen als op de prestaties op de arbeidsmarkt. Vol gens Auke Blauwbroek, PVDA, werd er door het college niet gestuurd op armoedebeleid. Ook had hij het over 'gepruts' in het dossier van de arbeidsmarkt. "Het aantal Tilburgers in armoede is gestegen tot ruim 16 procent. Heel Nederland spreekt er schande van. Kijkt u weleens rond in de samenleving?" vroeg hij aan het college. Wethouder Hans Kokke kon zich niet in vinden in de kritiek. Tilburg De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) werkt op diverse manieren aan een goed functionerende ar beidsmarkt, waarin iedereen kan meedoen. Half juli verschijnt in dit kader een bijzonder magazine voor werkgevers: 'SAMEN werken in Brabant en Zeeland'. Deze uit gave wordt kosteloos verspreid onder 11.000 werkgevers met de bedoeling hen te motiveren de mogelijkheden voor mensen met een arbeidsbeperking binnen hun organisaties te onderzoeken en tot actie over te gaan. Voorlezen aan kinderen is belang rijk. Naast dat het natuurlijk erg gezellig is, is het ook van groot be lang voor de taalontwikkeling van een kind. Kinderen die regelmatig worden voorgelezen hebben na melijk een grotere woordenschat. De bibliotheek maakt een keu ze uit mooie prentenboeken en voorleesverhalen. Thema's als veiligheid, zwerfafval en herbestemming van percelen in het gebied staan hoog op de agenda. De eerste resultaten van de gezamenlijke inspanningen zijn al zichtbaar. De vereniging Vitaal Kanaalzone maakt zich hard voor een goed vestigingsklimaat. Samen met de gemeente Tilburg en partijen als politie en brandweer werkt de Kanaalzone aan uiteenlopende thema's die van het oudste be drijventerrein van Tilburg een nog aantrekkelijker ondernemersge- bied moeten maken. 5,00 voor volwassenen en 2,50 voor kinderen t/m 12 jaar. De film kan ook gecombineerd worden met een driegangenmenu in wijkrestaurant de Symfonie. De combiprijs is 12,50 7,50 voor kinderen). Reserveer in dat geval vóór 12.00 uur op de dag zelf bij de Symfonie (013-4553800). Wilt u al leen de film zien, dan is reserveren niet nodig. De film vang 20.00 uur, het diner begi 17.45 en 18.00 uur. Het SAMEN-magazine wordt gratis verspreid in een oplage van 11.000 exemplaren, onder de BZW-leden, politiek-bestuurlijk Brabant en Zeeland en andere relevante regi onale en landelijke stakeholders in het realiseren van het banenplan. Daarnaast is er een digitale versie van de uitgave beschikbaar voor iedere geïnteresseerde. Hollandse Nieuwe 4voor 10.00 Tegen inlevering van deze BON 5e HARING GRATIS Geldig tijdens de kermis van 22 t/m 31 juli tilburg - Op woensdag 20 juli is er een voorleeshalfuurtje voor peu ters in de Bibliotheek Wagnerplein. Iedere derde woensdag van de maand om 10.00 uur wordt er voorgelezen voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Het voorlezen is gratis. Aanmelden is niet nodig. Zorgen Marcel van oog voor de sende Piushaver V&D de bi winkels die weer draaien. Verder is Berkel-Enschot vlot c het sportbeleid op c en is de gemeente zond. Maar volgens Van den Hoven heeft de politiek ook als taak om te laten zien dat zij oog heeft voor de zorgen van Tilburgers. lagazine geeft rmatie en ach- *r de inspanningen jfsleven om extra bcidsbeperkten te jken; het belang, de sa- met de partners in tregio's, de kansen, de stand van za- verzekering. Af is de stad nog niet, we hebben nog voldoende uitda gingen", aldus Van Gooi. Ook de SP en Groenlinks waren tevreden. Francy van lersel, SP, vond Tilburg een weerbare stad die in beweging is, met een goed woon- en zorg- klimaat. Ook burgerinitiatieven krijgen volgens haar steeds vaker een kans. Joris Bengevoord, Groen links: "Onze stad heeft zich het afgelopen jaar van haar meest so ciale kant laten zien door bijna dui zend vluchtelingen op te nemen. Mensen die in de knel zitten, kun nen rekenen op ondersteuning." Inspireren In het SAMEN-mé BZW actuele inforr tergronden over van het bedrijfs banen voor arbeidsbef verwezenlijl menwerking de arbeidsmarktr uitdagingen en i ken. Boven alles komen echter de Brabantse en Zeeuwse onderne mers aan het woord. BZW-voorzitter Peter Struik: "Voor veel van onze leden is inclusief werkgeverschap al jaren onlosma kelijk verbonden met hun bedrijfs voering. In het SAMEN-magazine hebben we een aantal van hun inspirerende verhalen opgete kend. Daarmee motiveren we alle werkgevers in Brabant en Zeeland om de mogelijkheden binnen hun organisaties te onderzoeken, als interessante businesscase en om dat je mensen gewoonweg niet aan de kant wilt laten staan. Onder de streep gaat het ons om zoveel mogelijk mensen met een arbeids beperking aan het werk te helpen. In onze provincies gebeurt er bij bedrijven op dit vlak al heel veel. Maar in het kader van de Partici patiewet en de Quotumwet is een extra impuls noodzakelijk." P06

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 11