Wandelen in de wijk contourdetwern colofon Foto: Alwin Boen p adres post De gasten zijn net aan het vertrekken, het stof moet nog neerdalen. Stof tot nadenken wel |e verstaan want het was beslist geen stoffige conferentie die van 27 tot en met 30 juni in Tilburg werd gehouden. Het Nederlands Jeugdinstituut (NJI) en kenniscentrum Erasmus 'organiseerden er de 'Youth work expert peeting'. Ze kozen voor Tilburg vanwege de Reputatie van R-Newt. partnership with education, employment and social welfare. "Op maandag hebben we als welkom R-Newt gepresenteerd," vertelt Van Berkel. Dinsdagochtend volgde de officiële opening door de Tilburgse wethouder Marcelle Hendrickx. In haar toespraak benadrukte zij hoe belangrijk de onderlinge samenwerking is van de directe omgeving van de jongere én de professional. "Deze professionals, die dichtbij kinderen en jongeren staan, kunnen het verschil maken en van grote betekenis zijn", aldus de wethouder. Bewoners uit Tilburg Zuid trekken er wekelijks op uit voor een wandeling in de wijk. Om 18.30 uur vertrekt de groep vanuit wijkcentrum de Nieuwe Stede voor een loop van een uur. Na afloop drinken de deelnemers een kop thee of koffie in het wijkcentrum. Wandelgroep Nieuwe Stede is in februari gestart. De groep bestaat uit bewoners uit Zuid die het fijn vinden om samen te lopen. Het is gezellig en zoals een deelnemer zegt: "Ik ben nu echt gemotiveerd om te wandelen want in m'n eentje doe ik dat niet zo snel. Nu ik met de groep meeloop, stel ik het ook niet uit. Onderweg is er genoeg tijd voor een praatje. Zo leer ik ook weer andere mensen kennen." Wandelen is gezond, het kost niets en je komt andere wijkbewoners tegen. Nu nog hopen dat het weer meewerkt. Schonste Strótje Tot en met 10 juli kun je stemmen op 'De Schonste Strötjes, Gaafste Geveltjes en Bontste Balkons van Tilburg 2016'. Veel Tilburgers hebben hun best gedaan om voor deze eer in aanmerking te komen. Een gaaf (mini)tuintje gespot in Tilburg? Check de foto's op de website www. schonstestrotje.nl en breng je stem uit op een van 40 inschrijvingen. Deze actie van de stichting OpGroeneVoet heeft al bijna 400 extra geveltuintjes opgeleverd waarbij buren gezamenlijk hun straat vergroenen of onderhouden. Westerbazaar Om 1 jaar samenwerking te vieren, organiseren Bibliotheek Midden-Brabant en ContourdeTwern de Westerbazaar in en rond wijkcentrum 't Sant. Op zondag 17 juli genietje van 12.00 tot 17.00 uur van muziek, dans, hapjes, een garagesale en andere activiteiten. De Westerbazaar verbindt de verschillende culturen in de wijk. Om die verbinding letterlijk in beeld te brengen, kun je meedoen aan defoto-actie 'De wereld van West'. De uitdaging: ga met zoveel mogelijk verschillende nationaliteiten op de foto. Neem daarvoor je buren, vrienden of kennissen mee naar de Westerbazaar of breng ter plekke nationaliteiten bij elkaar. Zo ontmoet je andere wijkbewoners en maak je de diversiteit van onze wijk zichtbaar. De foto met de meeste nationaliteiten komt groot in het wijkcentrum te hangen. Heyhoef bruist In wijkcentrum Heyhoef is van alles te doen. Heyhoef Cinema vertoont de film 'The disappearance of Eleanor Rigby, him her'. Op vrijdag 8 juli aanvang 14.00 uur en op zaterdag 9 juli aanvang 20.00 uur. De film vertelt het verhaal van een jong getrouwd koppel in New York. Hun geluk lijkt grenzeloos maar binnen een paar maanden slaat dat totaal om. Entree €5,- in de voorverkoop (wijkcentrum Heyhoef), €6,- aan de zaal. Dit is ind. koffie of thee. Meer informatie over activiteiten in de wijkcentra: kijk op www.contourdetwern.nl tel mail internet De groep vertrekt stipt om 18.30 uur dus wees op tijd. Er is geen zomer- of vakantiestop. Zin om mee te lopen? Neem dan contact op met Jenny Schram, sociaal werker ContourdeTwern. Tel. 013 543 66 64 Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Deconferentie had een breed deelnemersveld. Uit twaalf Europese landen waren mensen aanwezig; beleidsmakers én mensen uit het werkveld, in duo's. Het overkoepelend thema: The innovative role of municipal youth work in Judith Metz, lector Youth Spot Hogeschool van Amsterdam, gaf een prikkelend beeld van de situatie van het jongerenwerk in Nederland. "Het beeld dat zij laat zien, is verontrustend", zegt Van Berkel. "Uit veel gemeenten is jongerenwerk verdwenen. Nederland stond in Europa op de vierde plaats qua tevredenheid van burgers maar er is ook een groeiende groep die niet tevreden is en de kloof wordt alleen maar groter. In de steden zie je dat de situatie verhardt." Ze ziet nog een Floor van Berkel, manager van R-Newt in Tilburg en Dordrecht, licht die keuze toe: "Al een paar jaar leggen wij onze interventies en jflethodieken voor aan het NJI. Ze kennen ons en onze manier van werken. In 2015 maakten Jongerenwerkers van R-Newt deel uit van de Nederlandse delegatie die in Brussel de Europese Jeugdagenda mee vaststelde. Onze ianpak staat dus al langer op de kaart bij landelijke en Europese organisaties." En opzaterdag 16juIi gaan bezoekers 'Backto the golden years' met een optreden van The Explosion Rockets. Rock van de Brabantse grond die inmiddels internationaal gewaardeerd wordt. Een avond Explosion Rockets is een avond vol herkenbaarheid en nostalgie. Kaarten kosten €8,- in de voorverkoop (verkooppunt wijkcentrum Heyhoef of via explosionrockets@hotmail. com); aan de deur €10,-. Aanvang 20.00 uur, einde 01.00 uur. gevaar: "Landelijk vervormen sociaal werkers steeds meer tot generalisten. Gelukkig wordt in ons werkgebied erkend dat specifieke inzet die gebouwd is op kennis en nabijheid, noodzakelijk is. Engeland was tot voor kort hét voorbeeld voor Europa maar door een terugtrekkende overheid, is er weinig van over. Ik ben geen pessimist want we zijn goed bezig, maar we moeten wel van onze omgeving blijven leren." Zo'n paar dagen in internationaal gezelschap werkt heel inspirerend vindt de manager jongerenwerk. "De landen hebben onderling veel overeenkomsten maar ook van de verschillen kun je leren. Zo wil ik graag de samenwerking aan met Duitsland. Ik was ook onder de indruk na het gesprek met een werker uit Kroatië. Daar zitten ze in een naoorlogse situatie. Hoe gaan zij met jeugdproblematiek om? R-Newt is met name sterk op alternatieve, non-formele vormen van educatie. De motivatie van leerlingen van Chef's level bijvoorbeeld raakte de mensen." Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Uit twaalf landen kwamen de deelnemers aan de internationale expertmeeting jongerenwerk in V39. 8950,- 8450,- 9450,- 8450,- 15350,- 9450,- 18950,- 8390,- 9950,- 24950,- 7990,- 7450,- 14450,- 6250,- 5450,- 8250,- 11590,-1 6450,- 8290,- 9450,- 8450,- Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. ^2!^HLBURGSE KOERIER DONDERDAG 7JULI 2016 liUMiitiï

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7