^^^ilburg in Bedrijf Bedrijven in Midden-Brabant halen toekomst in huis Rechtswinkel Tilburg in zomerperiode Veel vakantiegangers vergeten reservebril Projectshows Hornbach over binnen en buiten tegels leggen Media Markt smart home winkel van Nederland DONDERDAG 30 JUNI 2016 17 TILBURGSE KOERIER RGSE KOERIER Leerling Kevin Misidjan van ROC Tilburg en praktijkopleider Kees de Groot van Claassen logistics. ïer! Specsavers start een campagne om reizigers met goed zicht de weg op te laten gaan. <waliteit jpmeting. erking. itie. GEN L.COM lk.nl irec jend gelijk; Tilburg In de regio Midden-Brabant zijn 7642 leerbe drijven erkend, die de vakmensen van de toekomst opleiden. COf Rui Tilburg - Specsavers Tilburg gaat vakantievierders voorlichten over goed zicht in het verkeer. Tilburg mee te nemen: ID kaart of paspoort, bewijs van uitkering, loonstrook of andere documen ten waarmee de Rechtswinkel kan vaststellen of de cliënt tot de doel groep behoort en de zaak in be handeling mag worden genomen. SBB De samenwerkingsorganisatie Be roepsonderwijs Bedrijfsleven (SBB) is hét loket voor leren in de prak tijk. Onderwijs en bedrijfsleven werken samen in SBB om studen ten de beste praktijkopleiding te geven met uitzicht op een baan. Zo beschikken bedrijven nu en in de toekomst over vakmensen die ze nodig hebben. SBB erkent leer bedrijven, zodat studenten verze kerd zijn van een goede en veilige leeromgeving. Tilburg - Een terra tegels als de woo het alsof de wc doorloopt, met na naadloos overt, gels. Buiten wordt buiten is de ondei dan binnen. strakke, v'-'1 Telefonische vraag Ook- in de zomerperiode is de Rechtswinkel elke werkdag tele fonisch bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur voor het beantwoorden van uw juridische vraag via 013- 5353135 of het stellen van uw juridische vraag via het formulier op website rechtswinkeltilburg.nl Behalve in de zomerperiode kunt u elke dinsdag en donderdag tus sen 12.00 en 13.00 uur naar het formulierenspreekuur komen voor hulp bij het invullen van formulie ren (geen aangifte inkomstenbe lasting) of het aanvragen van een DigiD. Tilburg De Rechtswinkel Tilburg werkt in de periode van 18 juli tot en met 11 augustus met aange paste openingstijden. Hiermee biedt de Rechtswinkel Tilburg aan cliënten de mogelijk heid om in de zomerperiode met dringende juridische vragen op afspraak langs te komen. De spree kuren zijn elke dinsdag en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Elke werkdag kunt u hiervoor tussen 09.00 en 12.00 uur telefonisch een afspraak maken. Tijdens het spreekuur wordt be oordeeld of er spoedeisende han delingen dienen te gebeuren in de zaak. Is hiervan geen sprake dan krijgt cliënt advies of verwijzing en eventueel wordt een afspraak ingepland voor na de zomerperio de. Bij inname van de zaak wordt beoordeeld of cliënt tot de doel groep behoort. De cliënt dient bij zijn bezoek aan de Rechtswinkel slechts 20% laat voorafgaand aan de vakantie zijn ogen testen om te beoordelen of het zicht de verkeers veiligheid wellicht beïnvloedt. Ster ker nog, voor het merendeel van de Nederlanders (60%) is het zelfs minimaal twee jaar geleden dat hun ogen überhaupt voor het laatst zijn gecheckt. Specsavers adviseert vakantiegangers om regelmatig een opticien te bezoeken voor een gratis oogtest, zeker als er lange au toritten op de planning staan. Ook een goede zonnebril met de juiste UV-filter is belangrijk tijdens de au torit in verband met schittering van het wegdek of om verblinding door de (lage) zon tegen te gaan. Check ook de website van de ANWB, hier staat per land aangegeven welke items verplicht dan wel verstandig zijn tijdens de autorit. ■s-hertogenbosch Nederlandse consumenten zien Media Markt als dé smart home winkel. Philips is het grootste smart home merk. Dit blijkt uit de Smart Home Monitor, een marktonderzoek van Multis- >pe onder 6.000 Nederlanders. jim één op de drie (35%) Neder landers ziet Media Markt als dé Claassen Logistics Logistiek dienstverlener Claassen Logistics uit Tilburg leidt al ruim 20 jaar lang mbo-studenten op. "Wij willen jongeren enthousiast maken voor het vak logistiek en kunnen van A tot Z laten zien wat de logistiek te bieden heeft. Wij vinden het zeer belangrijk om bij de basis te beginnen. Dan kunnen we ze begeleiden en sturen met als doel zo veel mogelijk goed opge leide, gemotiveerde logistiekelin- Nederlanders gaan over het alge meen goed voorbereid op vakantie. Toch is één item hierbij nog altijd onderbelicht: in verschillende Euro pese landen is het hebben van een reservebril (of lenzen) in de auto verplicht bij verminderd oogzicht, en daar is slechts een kwart van de Nederlanders van op de hoogte. Specsavers is een voorlichtings campagne gestart om reizigers nog veiliger de weg op te laten gaan, namelijk met goed zicht. Neder landers zien dit niet als onderdeel van de vakantievoorbereidingen: winkel met smart home produc ten. Vrouwen associëren Media Markt sterker met smart home dan mannen (38% vs. 32%). Philips heeft het grootste markt aandeel (14%) in smart home pro ducten. Dit komt met name door dat Philips Hue groot is in slimme verlichting en schakelaars. makkelijk uit. En dat is het ook, volgens de experts van Hornbach. Zij delen hun tegeltjeswijsheden over de juiste techniek voor ie dere ondergrond, zodat iedereen strakke tegelvloeren en -terras sen kan leggen. Ook demonstre- gen klaar te stomen voor de toe komst. Hierin willen we dus graag investeren. Voor ons bedrijf per soonlijk, werken met mensen die weten waarover ze praten en voor de logistiek in zijn algemeenheid. Nederland is een belangrijke scha kel in Europa op het gebied van logistiek en dat willen we graag zo houden". Ook volgend jaar inves teren ze weer in mbo-studenten. De eerste student van het ROC Til burg is al aangenomen en begint in september. ren zij de fijne kneepjes van het tegelsnijden en de toegevoegde waarde van terrastegeldragers. Deelnemers gaan vervolgens zelf met tegelsnijders en lijmkammen in de weer, zodat zij de tegeltips meteen in praktijk kunnen brengen. Zij bieden mbo-studenten een stageplek of leerbaan, zodat zij het vak ook in de praktijk kunnen leren. In het mbo wordt opgeleid voor beroepen als kapper, lood gieter, vrachtwagen chauffeur of kok. Nu de zomervakantie er weer aan komt, ronden veel stu denten hun stage af. Bedrijven en mbo-instellingen in Nederland hebben zo opnieuw geïnves teerd in het opleiden van jonge vakmensen. Van 27 juni tot en met 1 juli 2016 bezoeken adviseurs praktijkleren van de Samenwerkingsorganisatie Beroepsonderwijs Bedrijfsleven (SBB) zoveel mogelijk bedrijven in hun regio. Ze doen dit om ook voor volgend schooljaar weer zoveel mogelijk stages en leerbanen op te halen. Erkende leerbedrijven kun nen beschikbare plekken melden via www.s-bb.nl. Studenten kun- rras met dezelfde jonkamer. Zo lijkt /oonkamer buiten t plavuizen die bij- rgaan in terraste- dt binnen. Maar iergrond wel an ders dan binnen. Hoe leg je dan een strakke, vlakke tegelvloer? Hornbach helpt hobbyklussers op weg met een gratis cursus te- gels leggen. De bouwmarkt orga- niseert projectshows in de week enden van juli. De shows vinden plaats in alle vestigingen, van 1 t/m30juli, op vrijdagen van 18.30 tot 20.00 uur en op zaterdagen van 14.00 tot 15.00 uur en 16.00 tot 17.00 uur. De experts van de bouwmarkt geven het eerste half - uur een demonstratie, waarna I deelnemerszelf de handen uit de j mouwen mogen steken. Tegels leggen op verschillende I ondergronden, binnen en buiten. In woonprogramma's ziet het er nen vervolgens via Stagemarkt. nl een stageplek in hun regio en vakgebied zoeken. SBB is trots op bedrijven die meewerken aan het opleiden van vakmensen en roept bedrijven die nog niet opleiden op, zich te verdiepen in de voordelen van leerbedrijf zijn. Alle informatie hierover is te vinden op www.s-bb. nl/toekomstinhuis.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 17