i GEMEENTENIEUWS g Twaalf filmpjes over dieren en planten in het StadbosOI 3 Dit i Bev voo Tilbi Plan voor groen aan zuidkant Piushaven taxu VVV-TIPS Onderzoek media van gemeente: 29.000 lezers voor deze pagina’s f Foto gemeente Tilburg. jken zi Het Wandelbos. (Foto gemeente Tilburg) Taxus. (Fo1 De groenstrook bij de Vendeliersstraat. (Foto gemeente Tilburg) www.vvvtilburg.nl Nieuwl eind 21 Jullie willen zelf de zaak oplossen zonder de politie. Want wie weet welke beerput aan geheimen en intriges er dan wordt opengetrok ken. Door aanwijzingen kom je erachter wie te vertrouwen is en wie niet. Ontdek wie de mol is en ontmasker hem of haar. Dit spel is ook wel bekend als De Spion van Tilburg. Het duurt ongeveer 2 uur en is te boeken voor groepen vanaf acht personen. Vooraf krijg je speluitleg en je wordt ontvangen met koffie of thee. Het arrangement is inclusief twee consumpties. De kosten bedragen 25 per persoon, exclusief administratiekosten. Aan het einde is er een prijsuitreiking voor het winnende team. Meer informatie: www.vwtilburg.nl. SPOORLAAN 434 A TEL: 013-532 37 20 E-MAIL VW@TILBURG.NL Meer informatie: www.stadsbos013.nl www.facebook.com/stadsbos013 reksonderwerp ïrsstraat. De Pii WIE IS DE MOL? Op zoek naar een uitdagend spel voor bijvoor beeld een teamuitje of familiedag? Dan is de Tilburgse Wie is de Mol-variant iets voor jou. Met dit spannende spel is het de bedoeling dat jij je vrienden of collega’s op het verkeerde been zet. Je wordt in groepen opgesplitst en jouw team hoort bij een van twee concurre rende bedrijven. Deg bosOl: 'www.piushaven.nl Tilbur- produc- g.nl (57 el (53 Meer informatie: www. tilburg. nl/onderzoek De gem lieren v tijdelijk gestole Inwoners milieustra ken van gi loopt tot ande, hc en de F iderdag een nieuw In de jong cm van de stof bacca grondstof middelen bestrijden van alle cf gebruikt. I van taxus Het groen de milieus Als bij h der de ha; mogelijk s wordt gev mogelijk ii meling on initiatief kanker'. D die het in; taxus bij p stimuleert Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg heids-la zijn dez tisch ve Voorde: ze het f dus niet voor de Op ve heeft di zien var Udenhc in Tilbu route b Ie drie ken er voor Be In Tilt met om Anna, d loopt ei Heikant De Nieuwl autoluw w start de pr van 2016. blijfsklima; door die e maken. De omgeving, die de gen belangheb devolle re; e-mail en 1 doet een v Waarschijr eenkomst informatie tilburg.nl/i activiteiten georganiseerd. Zo was er in mei een vogelteldag. In het bos werden onder meer een gekraagde roodstaart en een matkop gezien. In juli zijn er workshops schilderen/te- kenen en verschillende lezingen. Ruim 29 duizend Tilburgsers lezen wekelijks de pagina's gemeentenieuws. Een zelfde aantal leest zo nu en dan de maandelijkse bladzijden Raadswerk. Dit blijkt uit een onderzoek dat de gemeente in februari heeft gehouden. Steeds meer inwoners hebben de website van de gemeente wel eens bezocht (132 duizend). Samenwerking Met de ontwikkeling van het Stads- bos013 is de gemeente bewust op zoek gegaan naar andere vormen van samenwerking. Iedereen kan meedenken en -praten over hoe het bos de kwaliteiten krijgt die voor de Tilburger belangrijk zijn. Een idee in dienen kan via de website stads- bos013.nl. De zuidelijke oever van de Piushaven krijgt twee havenparkjes. Ze komen bij de Vendeliersstraat en het Antoon van Rijenplein. Vorig jaar is een ontwerp gepre senteerd voor de Vendeliersstraat. De gemeente staat open voor verbeteringen. Geïnteresseerden kunnen meedenken over de inrichting van het centrale plein tje. Bij het Antoon van Rijenplein is nog geen ontwerp gemaakt voor het groene middendeel. De aanleg van de twee plantsoenen is gespreksonderwerp op 28 juni om 19.30 uur in het wijkcentrum aan de Kruisvaardersstraat. De Piushaven verbindt natuurgebied Moerenburg met de binnenstad. Nieuwe entree museum De Pont officieel open De nieuwe entree van museum De Pont, de Follies, is 11 juni officieel ge opend door burgemeester Peter Noor- danus. In het najaar van 2014 begon een verbouwing aan het museum. De Pont kreeg naast een nieuwe entree ook een ander museumcafé en een ten toonstellingsruimte voor film-, foto- en videokunst. De nieuwe ingang bestaat uit meerdere geschakelde doorgangen. Een folly (Engels voor dwaasheid) is een bouwwerk dat met opzet nutteloos of bizar is. Een folly is een niet-conventi- oneel gebouw, ongeschikt voor huis vesting of andere functies en geen een ander doel dienend dan decoratie. den en helpen mensen die een idee of initiatief hebben voor het gebied. gemeente wil van het Stads- 13 een groot recreatie- en na tuurgebied maken voor en door Til- burgers. Het wordt goed bereikbaar en er komt ruimte voor biodiversi teit. Met het Stadsbos013 verbetert de leefbaarheid van de stad voor be woners, bezoekers, planten en dieren. Daarmee wordt de stad aantrekkelij ker. Maar het doel is ook te komen tot een verrijking van het gebied. Met het bos moet de natuur dichterbij de stad komen en andersom. In het gebied worden regelmatig Aan de zuidwestkant van Tilburg wil de gemeente een stadsbos maken. Het gebied omvat onder meer de Oude Warande, het Wandelbos en het groen ten westen van de Blaak. Op de website en de Facebook-pagina van het stadsbos is vanaf nu elke donderdag een nieuw filmpje te zien over de plan ten en dieren in het gebied. De gemeentepagina's in dit blad be vatten hoofdzakelijk nieuwsberichten van de gemeente. Die staan ook op de website, maar veel Tilburgers be zoeken de site om een andere reden. Ze willen producten bestellen zoals een paspoort of een uittreksel. Of ze zoeken naar informatie over een par- keervergunning, een uitkering, afval en dergelijke. Steeds meer Tilburgers kennen de website van de gemeente (86 pro cent). De site wordt met een 7,4 iets beter beoordeeld dan in 2013 (7,1). Degenen die www.tilburg.nl niet ge bruiken, geven vooral aan dat ze de producten (nog) niet nodig hebben (50 procent). Of ze gaan liever naar een stadswinkel (37 procent). Het gebruik van sociale media is in Tilburg gestegen van 65 procent in 2013 naar 73 in 2016. Binnen deze groep kijkt 60 procent nooit naar in formatie van de gemeente op de soci ale media. De 40 procent die dat wel doet, vindt de gemeentelijke infor- I matie (redelijk) duidelijk. Het volledi ge media-onderzoek van de gemeen te staat op internet. Het bevat onder meer profielen van jongeren, oude ren en laag-opgeleiden. Steenwijksingel: geen extra parkeerplaatsen De Steenwijksingel in Dalem krijgt geen extra parkeerplaatsen. Verschillende bewoners hadden daarom gevraagd. De gemeente heeft de situatie in de straat onderzocht en besloten om geen extra plekken aan te leggen. Voor de woningen ligt al een parkeerstrook. Ook mogen auto's op de rijbaan staan, die is daarvoor breed genoeg. Voorwaarde is wel dat de wagens geen inrit of door gang blokkeren. Het is niet toegestaan om in de groenstroken te parkeren. De gemeente voert controles uit. Niet iedereen kan altijd voor de deur par keren. Bij drukte is het soms nodig om een klein stukje te lopen. Er worden twaalf filmpjes gemaakt. Ecoloog Rob van Dijk en Rob Ver- eijken, 'expeditieleider' van het bos, vertellen in de items iets over de verschillenden planten en dieren die in het gebied leven. Onderwerpen die aan bod ko men, zijn onder meer de vistrap, de verschillende salamanders die in het bos leven en het veenmos. De filmpjes zijn te zien op de websi te stadsbos013.nl en op facebook. com/stadsbos013. Het stadsbos heeft drie expeditieleiders. Naast Rob Vereijken zijn dat Frans-Jan Ber tens en Lex Schoonen. Ze begelei- Het aantal Tilburgers dat bijna we kelijks de pagina's gemeentenieuws leest (18 procent), is gedaald: in 2013 waren het er nog 43 duizend. Een percentage van 39 (ruim 64 dui zend mensen) leest ze, maar niet el ke week. De cijfers sluiten aan bij een landelijke trend. De laatste jaren le zen minder mensen papieren me dia, zoals kranten en tijdschriften. Dat geldt onder meer ook voor het Bra bants Dagblad. Bij de lezers van huis-aan-huisbla- den zijn 65-plussers en mensen met een lage opleiding oververtegenwoor digd. Het gemeentenieuws krijgt het rapportcijfer 7 van de lezers. De pa gina's Raadswerk scoren een 6,7. Van alle Tilburgers leest 18 procent die wel eens en 8 procent bekijkt ze elke maand. Iets meer dan de helft van de Tilburgers ontvangt een wijkblad. Van die groep bladert 27 procent het zo nu en dan door. Uit het onderzoek blijkt onder meer dat internet de voorkeur heeft voor informatie van de gemeente (69 pro cent), gevolgd door bewonersbrieven (51 procent) en Stadsnieuws of Til burgse Koerier (35 procent). gers bestellen gemeentelijke ten het liefst via www.tilburg.n procent) of via de stadswinkel procent). •TA

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 8