u 'Kleurrijke Mama's..'te gast bij mannenkoor IKE H)nfo F Best Kept Secret Winnende ontwerp stadsembleem carnaval bekend WAK duurt volgend jaar een maand Fontys-studenten spelen Anatevka 7 urrijke Mama's Tilburg Opera in Overdrive, gastproductie bij opening van de WAK. FOTO: TAFV HANS KUSTERS ITjww Meer informatie: www.art-fact.nl Esther van den Broek iengoirle.com dlburg - Voor het eerst in de geschiedenis organiseerde Larnavalsstichting Tilburg dit jaar een ontwerpwed strijd voor het nieuwe stadsembleem. i/anzelf- ;ten en j Toont. ie worden de ,aan- inner Sfeerfoto van Best Kept Secret 2015. FOTO: Chris Stessens tot en 1 avond I door ;rd. i vierde i. Maar het het Meer informatie tickets via www.theater- stilburg.nl, tel. 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. ORTS LBURGSE KOERIER HLBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JUNI 2016 ristisch Rusland veelvuldig de autoriteiten geïntimideer i van harte aangeven .‘.ail t.a.v. öart-fact. aard ook jrote ini- nstjorga- Id. riiBURG Het Koninklijk Tilburgs Mannenkoor Sint Cae- cilia organiseert op zaterdag 25 juni om 14.30 uur in ^actorium een zomerconcert met als titel 'Een ander geluid'. putten uit deze contacten. De verhalen worden op papier gezet en door Astrid Seriese vertaald in unieke liedjes. Lizet van Beek stu deert de liedjes in en leidt de repe tities en optredens. Dat hun mu ziek bij een breed publiek aanslaat bewijst de onlangs gewonnen publieksprijs tijdens de korendag 'Tilburg in Koor'. Voor dit concert zijn nog kaarten te koop a 7,50. Reserveren kan via e-mail info@sint-caecilia.nl of bij Henk Meijs, tel. 013-5910669. hilvarenbeek - Beck, The Editors, Air: het Best Kept Secret festival, dat van vrijdag 17 tot en met zon dag 19 juni in de Beekse Bergen plaatsvindt, heeft niet de minste ar- lengehaald. Maar naast zijn er ook wat minder Raakvlakken Anatevka is een verhaal over tradi ties, normen en waarden, de voort schrijdende tijd met de daarbij be horende veranderingen en vooral aan het eind de ontreddering als het dorp in drie dagen ontruimd moet zijn en de dorpelingen op de vlucht moeten voor het Russische geweld en waarschijnlijk over de wereld verspreid zullen raken. De raakvlakken met de huidige vluch telingencrisis zijn talrijk. Anatevka is van maandag 201 met donderdag 23 juni elke om 20.00 uur te zien in de schouw burg van Theaters Tilburg. Tickets kosten 10. Tilburg De zesde editie van de Week van de Amateurkunst (WAK) heeft Tilburg opnieuw stevig op de kaart gezet als amateurkunststad. Negen dagen lang stond 'kunstbe oefening in de vrijetijd' centraal en waren er tal van inspirerende en spectaculaire activiteiten. Tijdens de WAKfinale Tilburg in Koor kondigde Art-fact (netwerkorganisatie voor amateurkunst) aan dat dit de laatste editie was van de WAK in haar huidi ge vorm. Volgend jaar staat de hele maand juni in het teken van ama- teurkunstactiviteiten. Die maand krijgt de naam Tilburg' De komende periode Mama's Tilburg', bestaande uit vrouwen met verschillende cul turele, etnische en religieuze ach tergronden, die tijdens hun weke lijkse ontmoetingen verhalen en levenservaringen delen en kracht gooien. Overnachten kan op de na- tuurcamping of op het bungalow park. Er zijn nog kaarten voor Best Kept Secret beschikbaar, zie www. bestkeptsecret.nl. Met veel succes. Meer dan 50 ont werpers gingen aan de slag met het motto van 2017,'Goed ingezipt is half geschoore'. De keuze is ge vallen op het ontwerp van Esther van den Broek. Haar embleem zal komend carnavalsseizoen overal te zien zijn. Het oordeel van de jury: "De keuze van de jury gaat uit naar dit frisse ontwerp met carnavaleske en ster ke visuele uitstraling. In dit ont werp is het groen-oranje DNA dat pet mannenkoor verrast deze keer met een afwisselend programma, pestaande uit swingende Afrikaan se koorwerken, verrassende duet ten en bijzondere gastoptredens. Special gast is het koor 'Kleurrijke vertaling van het motto. Onder de kleding van elke Kruik of Kruikin zul je altijd de kleuren van Krui kenstad vinden", zo licht Esther haar ontwerp toe. Ze is ontzettend trots op het feit dat ze is uitgeko- zen."Dat mijn ontwerp vanaf Elf-Elf overal te zien zal zijn en dat Krui ken en Kruikinnen het zelfs écht gaan dragen, kan ik me nu nog niet echt voorstellen. Ik weet nu al dat ik het hele carnavalsseizoen met een brede glimlach op mijn gezic programmaonderdelen voor Til burg Toont ontwikkeld. Amateur- kunstenaars en geïnteresseerden die willen meedenken over de invulling van de hoofdonderde len van deze maand zijn welkom en kunnen dit door het sturen van een e-mai Mariska van Beek via info@< nl. Daarnaast blijft er uiteraé alle ruimte voor kleine en gr tiatieven door (amateurkuns nisaties uit het culturele vele tilburg Het schooljaar is bijna afgelopen en dat betekent tijd voor Get Out. Fontys-studenten laten op diverse Tilburgse po dia aan het publiek zien wat ze in huis hebben. De tweede- en derdejaars studenten van Fon- tys Muziektheater brengen de musicalklassieker Fiddler on the Roof - in het Nederlands Anate vka - naar Theaters Tilburg. Dit is uw kans om alvast kennis te ma ken met het musicaltalent van de toekomst. Anatevka is gebaseerd op de jiddische roman 'Tevye en zijn dochters' uit 1894 van de Rus- sisch-joodse schrijver Sjolem Ale- jehem. Tevje is de joodse melk boer in het kleine Russisch dorpje Anatevka. Hij wil, zoals alle ande re joden in het dorp, vasthouden aan traditie, want dat geeft ze kerheid. Het gezin staat daarbij centraal. Er komen echter nieuwe tijden. En de joden worden in tsa- we allemaal delen, duidelijk her kenbaar. Onder onze kiel of jas dra gen we met trots de kleuren groen en oranje en zijn daarmee altijd voorbereid op en klaar voor het carnavalsfeest. Daarmee past dit ontwerp op een onderscheiden de wijze bij de verklaring van het motto: voor een goede uitvoering en genieten van het resultaat zorg je voor een goede voorbereiding. Door de rits (vertaald in Engels: zipper) is 'ingezipt' niet letterlijk genomen, maar het zorgt wel voor een extra knipoog." Overigens is de link tussen 'in gezipt' en rits voor de jury niet doorslaggevend geweest in de keuze. De jury vindt met deze ver rassende en onderscheidende vi sualisatie dat het jaarmotto op een passende wijze en conform de ba sisvoorwaarden is weergegeven. Op Elf-Elf wordt Esther uitgebreid in het zonnetje gezet vanwege het winnen van deze wedstrijd! "Het ontwerp heeft een letterlijke vrijdag juni in plaatsvindt, I tiesten binnt deze bands bekende artiesten te beluisteren en bekijken. Het festival, dat zijn v editie beleeft, telt vijf podia, daarnaast zijn er ook shows op water en akoestische sessies in bos. Bezoekers kunnen zich aan melden voor de indie-karaoke, schuiven bij een long tabel dir of zelf hun vlees op de barbecue

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7