w X’ ijknieuws R eeshof Expositie in Steenfabriek Gilze Kinderboerderij 't Valleike viert de zomer Petitie tegen verloedering openbare ruimte Reeshof Koffieconcert met Duo Alrisha 27 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JUNI 2016 BURGSE KOERIER DOOR PETRA JANSEN Leden van de Kidsclub met v.l.n.r. Duiveke Bakx, Kelly van Kuijk, Ennya Antens, Marieke Hermes en Herma Antens. IRZAMIRE WILLEMS N >5 Zomer bij Stadsplein Forum Lieke Daniels en Chafik Cherkaoui van DuoAlrisha. op Kinc spri De een e is wat in. *er- tilburg - Bewoners van de Reeshof ergeren zich aan het onkruid, zwerfafval en de overvolle vuilnis bakken in hun wijk. Ma rijke Pijlman startte een petitie tegen de verloe dering van de openbare ruimte in haar wijk. ir is van 12.00 tot >p het Ketelhavenpleir ?ren kan op de parkeei "Het is wel aan te raden dat kinde ren zwemkleding, een handdoek en een 1 brenger tor. Buit iiriLBURG De zomer komt eraan. Iets wat de Kidsclub van Kinderboerderij 't Valleike in de Dongevallei niet stilletjes voorbij wil laten gaan. Zondag 3 juli geven zij een spetterend zomerfeest voor kinderen tot 12 jaar. geeft toegang tot de jes, knutse- erkte ranja, it-kortings- speurtocht ui ren allerlei p11 sen. Alle goec men uiteindel ze het goed, leuke prijs w’ gemaakt kunnen worden tijdens het Zomerfeest. ge- jeeft toe dat het in de uct gaat zoals het hoort. - ‘■oud wordt daar niet bijbehorende kwa- uitgevoerd. jiLBURG - De Dienst Geestelijke Ver zorging van het Elisabeth-TweeS- teden Ziekenhuis (ETZ) houdt op zondag 19 juni een nieuwe editie van MuZiek op Zondag. Duo Alris ha treedt dan van 10.30 tot 11.30 uur op in het Auditorium van het Tlisabeth-TweeSteden Ziekenhuis Het feest is van 13.00 tot 16.00 uur, maar kinderen kunnen zelf hun eigen tempo én volgorde van ac tiviteiten bepalen. De kinderboer derij is deze dag gewoon geopend voor bezoekers. Maar alleen een strippenkaart, waarvan de kosten zeven euro, feestelijke waterspelletjec lactiviteiten en onbeperl "We geven strippenkaart- I Alle activiteiten spelen zich op het I terrein van de kinderboerderij zelf I af, zo ook de speurtocht. En voor I wie deze dag een creatieve kant I van zichzelf wil laten zien of ont- I idekken, kan binnen in de boerderij I aan de slag. Onder het genot van I ranja, snoep en chips kan er ge- I knutseld worden. Of het nu een ou- I de cd is die wordt omgetoverd tot I krab ofschildpad, een zelfgemaakt I vuurvliegje die in het donker de I tuin of kinderkamer opvrolijkt, een I (geregen sierlijke schelpenketting I of een gepimpt cocktailglas met I tvers fruit. Waarvan dat laatste ook I nog eens heerlijk kan worden op- I gesmikkelt. Creaties die allemaal expressieve manier. Tonnie 'at bedachtzamer, zij schil dert, boetseert en fotografeert. De opening vond plaats op 11 juni. De werken zijn dagelijks te bekijken van 12.00 tot 17.00 uur. De kunstenaars zijn steeds zelf aanwezig. Adres: Steenfabriek 7 in Gilze. (ETZ), op locatie TweeSteden Til burg (Dr. Deelenlaan 5). Dit in 2013 opgerichte duo bestaat uit violis ten Lieke Daniels en Chafik Cher kaoui. Tijdens dit koffieconcert speelt het vioolduo licht klassieke muziek, van Bach tot Beatles. De toegang is gratis. De gemeente Tilburg hanteert, net als veel andere gemeenten, de Kwaliteitscatalogus Openba re Ruimte 2013 als het gaat om onderhoud in de verschillende wijken. De kwaliteitsniveaus lo pen van A tot en met D, waarbij A staat voor 'zeer schoon' en D voor 'onaanvaardbaar en zeer vuil'. De Reeshof is - net als alle andere Tilburgse wijken buiten de ringba nen - ingedeeld in categorie C, dat staat voor een laag onderhoudsni- veau. "Het ligt onder het basisni veau B en in de praktijk betekent dat verloedering", vertelt Marijke Pijlman, initiatiefnemer van de pe titie. "Vuilnisbakken hoeven pas ge leegd te worden als ze 80 tot 100% vol zitten, onkruid in het openbaar groen hoeft pas te worden wegge haald als het een grasmat wordt. En er mag gemaaid worden in plaats van geschoffejd, waarbij het maal sel blijft liggen. Resultaat: de vuil nisbakken puilen uit, overal staat onkruid, en er ligt zwerfafval." Hoger onderhoudsniveau Pijlman wil met de petitie berei ken dat de gemeente per 2017 het onderhoudsniveau opkrikt van C naar B. "Onlangs is er een infor matieavond geweest met de ge meente en aannemer BAM - sinds dit jaar verantwoordelijk voor de openbare ruimte - en daar werd verteld dat het onderhoudsniveau Effectiever Pijlman begrijp de redenering van de gemeente niet. "Door al leen te maaien groeit het onkruid snel weer terug. Een hoger onder houdsniveau waarbij wordt ge schoffeld is dus veel effectiever en dat bespaart dan toch juist geld? De gemeente zegt: blijf overlast melden. Maar er zijn veel plekken waar niemand woont, dus daar wordt ook niks over gemeld. Neem Station Reeshof. Je wilt als reiziger toch niet op een plek terechtko men waarvan je denkt: waar ben ik nu in godsnaam beland?" elke vijf jaar opnieuw wordt be keken. De termijn eindigt dit jaar." Opvallend was volgens Pijlman dat de bij de infoavond aanwezige ambtenaren en BAM het volmon dig eens waren met de klachten. "Maar de beleidsmakers denken er nu eenmaal anders over, zo zei den ze." De petitie loopt nog tot augustus en Pijlman hoopt op zo'n 4500 ondertekenaars, 10 van de Reeshofbewoners. Het is het eerste jaar dat het Zo- Imerfeest plaatsvindt. Een primeur dus. Net als alle andere thema-ti- |che, natuurgerelateerde activi teiten die de club jaarlijks organi seert, speelt ook nu het educatief ikarakter een rol. "We hebben een K.--jjtgezet, waar kinde- i puzzels moeten oplos- joede antwoorden vor melijk een zin. Hebben "1, dan kunnen ze een leuke prijs winnen", zegt Herma (Antens, één van de zeven organi satoren van de Kidsclub. bonnen van één euro weg", ver klapt Antens. "Ze zijn nu bij 't Val leike op te halen, maar we delen ze ook uit in de wijk." tilburg - In 2015 is bij het NS-sta- tion Reeshof het Stadsplein Fo rum gebouwd. Met prachtige nieuwe appartementen en win kels, waar op zaterdag 25 juni de ondernemers van het Ketelha- venplein voor de eerste keer de Summerfair organiseren. Op het sfeerplein worden alle mannen, vrouwen en kinderen getrak teerd op een verrassend aanbod. Waan je in een andere wereld bij de diverse stands op het sfeervol le plein en geniet alsof je op een korte vakantie bent met vrienden en familie. Er zijn diverse modehows van de modewinkels op het plein en er zijn live optredens van Mike en Martijn. De muziek wordt verzorgd door DJ Sjef en er is een dansshow van DC Company. Ook voor de kin deren zijn er allerlei activiteiten, zoals presentaties van kinderboer derij 't Valleike. Verder kunnen zij de foto met Willem II mascotte igo en gebruik maken van een ringkussen. summerfair 19.00 uur op Gratis parkere plaats bij het NS-station. gilze - In de Steenfabriek in Gil ze is tot en met woensdag 22 juni de expositie Vriendschap te zien, van Tonnie Clemminck en Ans Vos. De twee kunstenaars zijn bevriend geraakt door de kunst. Ze hebben verschillende werkwijzen: Ans schildert en ze maakt sieraden, dat doet ze op i setje drogen kleren mee- »n", constateert de organisa- iten staan die dag meerdere waterspelletjes opgesteld waar kinderen, gadegeslagen door on der meer alpaca's, geitjes en de wijselijke oehoe, heerlijk met wa ter kunnen kliederen. Op een war me zomerdag zeker een verade ming te noemen. Mocht het weer onverhoopt alles behalve zomers zijn, dan nog vindt het Zomerfeest doorgang. "Bij slecht weer gaat het gewoon door, maar dan bin nen. Alleen hebben we dan maar één waterspelletje, dat ook nog wel binnen gespeeld kan worden", zegt Antens, begrijpelijk hopende op een stralende, zonnige dag. Raadsbesluit Een woordvoerster van de meente geeft Reeshof niet g "Het onderhol volgens het I liteitsniveau uitgevoerd. Daar hebben we de aannemer ook op aangesproken." Een opwaardering naar een hoger kwaliteitsniveau komt er echter niet. "Het is ook niet zo dat daar elke 5 jaar opnieuw over moet worden beslist. Het is een raadsbesluit en er komt dus pas verandering in als de gemeen teraad er aanleiding toe ziet." De woordvoerster geeft toe dat het lage onderhoudsniveau deels een bezuinigingsmaatregel is. "Er is gewoon geen geld om in de hele stad niveau A of B te handhaven. Overigens krijgen we uit de rest van Tilburg maar weinig klachten."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 27