w w |ijknieuws Basisschool De Vijf Hoeven opent Schoolplein14 Petrus en Paulusfeest est Harmonia Dansen Actie voor stoere papa's r Sportclubs in zwaar weer door nieuwe huurberekening Ï7 ÜttM i! BURGSE KOERIER ULBURGSE KOERIER DONDERDAG 16 JUNI 2016 25 ige Sint IA Tommy Mollet Meer informatie: www.klimenavonturenbos.nl DOOR RENÉ HAANS ATEN iaar! JR op de l Pop-up WeekendMuseum tilburg - Afgelopen maan dag vergaderde de raad over diverse onderwer pen. Of het nu kwam door de agenda of door het voetballen, de verga dering eindigde vroeg: rond half negen. bestemming roerc miljo heid Streetdancestudio DC company verzorgde een optreden voor de raad. FOTO: RENÉ HAANS op are jaar I wil de >s enigs- IATEN baar! tilburg Basisschool De Vijf Hoeven opent vrijdagochtend 17 juni om 11.00 uur op sportieve wijze haar Schoolplein!4. te laten betalen en het derde 100%. Met die maatregel gemeente de voetbalclubs zins tegemoet komen. Sporttarieven Door de nieuwe huurberekening *oor sportvelden - betalen per uur en per veld - zien sportclubs de huur met meer dan de gen. De WD, PVDA, LST, OF VSP kwamen met een mc een nieuw, corr ii1 Eindvoorstel sp> zij verantwoordelijkheid voelen voor het vernieuwde schoolplein. Dit doen zij door medeleerlingen te inter viewen en te onderzoeken welke sporten zij graag op het schoolplein willen doen. - betalen sportcl de helft stij- DPA, LTen lotie voor 'rrect en compleet sporttarieven. Wet- papa? je pa- ibos tilburg Harmonia organiseert o maandag 20 juni een openbar avond met paranormale waarnemin gen d.m.v. foto's van overledenen door dhr. E. van Roosmalen. Plaats: De Goede Herder, Isidorusstraat 6 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. tilburg Zondag 26 juni wordt het jaarlijkse Petrus en Paulus feest gevierd in de gelijknamige parochie. Na de eucharistievie ring van 10.00 uur, die extra mu zikaal omlijst zal worden, zijn er diverse activiteiten, zoals een boekenmarkt en live muziek. De opbrengst van de boekenmarkt en van de overige activiteiten komt ten goede aan het water- Onroerendzaakbelasting Het initiatiefvoorstel van de PvdA om de burgers meer invloed op het bestuur te laten uitoefenen door ze een stem te geven in de ig van 5% van de on- irendzaakbelasting, rond de 1,9 joen, werd met grote meerder- id afgewezen. 9.- goirle Heb jij een stoere Kom dan op Vaderdag met pa naar het Klim Avonturen! in Goirle. Bij het arrangement Klim Zip, mogen alle vaders gratis de "Vrije val" doen. Dit is een sprong vanaf een plateau van maximaal Your Rainbow City Dennis Paulusse maakte gebruik van zijn spreekrecht als burger in de raad. Zijn idee was om bij de stad sentree Your Rainbow City-borden te plaatsen om te laten zien dat Til burg een tolerante stad is. Wethou der Hendricks gaf aan dat Tilburg al veel doet als tolerante stad. "Denk maar eens aan Roze Maandag." 12 meter, waarbij de deelnemer een echte vrije val ervaart. Een super sensatie voor stoere papa's! Eenmaal veilig op de grond kun je hem belonen met een knuffel of een high five. Deze actie is geldig op zondag 19 juni en op basis van beschikbaar heid. Boek uw ticket Klim Zip on line en ontvang bij de balie de gra tis "Vrije val" ter waarde van 6,05. Dat zal gebeuren door de leerlingen van de school, sa men met Tommy Mollet. Deze sportambassadeur van de gemeente Tilburg was tijdens de Olympische Spe len van 2012 actief op het onderdeel taekwondo. Met het project Schoolplein14 wil de Cruyff Foundation kinderen ook tijdens en na schooltijd uitdagen om sa men meer te sporten en te spelen. Uit onderzoek blijkt dat sport en spel net zo belangrijk is voor de ontwikke ling van een kind als leren lezen en schrijven. Op het schoolplein aan de Hendrik van Tulderstraat 7 zijn lijnen en kleurvakken (coatings) aangebracht. De ze coatings dagen de leerlingen uit om samen meer te sporten en te spelen. Ook heeft de school een sport- pakket en spellenhandboek ontvangen om actief met de leerlingen aan de slag te gaan op hun School- pleinl4. Naast het stimuleren van het samen sporten en spelen biedt Schoolplein14 leerkrachten structuur en overzicht op het schoolplein, laat het ook minder sportieve kinderen bewegen, stimuleert het de creati viteit van kinderen om vooral zelf spelletjes te beden ken en vermindert het'opstootjes'op het schoolplein. Wietteelt Tijdens het 'vragenuurtje' vroeg Francy van lersel, SP, wat het col lege ging doen, nu de legale wietteelt niet langer verboden is. Volgens Berend de Vries moet eerst Den Haag gaan bewegen. Als dat gebeurt, worden in Tilburg stappen gezet. Frans van Aarle verwoordde namens een aantal partijen, dat bewoners en bedrij ven in de Reeshof onvoldoende in- Samenwerkingsverband In Tilburg is er een bijzonder samenwerkingsverband tussen de Cruyff Foundation en FEHT for Life om voor de zomer van 2017 in Tilburg en omgeving op mini maal dertien scholen een Schoolplein 14 te realiseren onder de naam Schoolplein14 voor 013. Op dit mo ment zijn er in acht maanden al vijf scholen van een Schoolplein 14 voorzien. De leerlingen en de school hebben zelf, door middel van het startpakket, gekozen voor de coatings op hun schoolplein. De leerlingen beslissen mee zodat ook tilburg Op donderdag 23 juni is er een gezellige dansmiddag in Het Kruispunt, Sinopelstraat 1 in Til burg. Deze middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Entree €2,50, inclusief koffie, drankje en een hapje. De zaal gaat om 13.30 uur open. Benoemingen Sjef Robben werd benoemd als raadslid voor het CDA. Hij ver vangt tijdelijk Claudia Dankers die met zwangerschapsverlof gaat. Er werden ook twee nieuwe commis sieleden benoemd: Ineke Couwen- berg voor het CDA en Frans van Dommelen voor Lokaal Tilburg. tilburg - In de voormalige Theresi- aschool aan de Nijverstraat is twee dagen lang een pop-up museum te bewonderen. Het WeekendMu seum opent zijn deuren op 18 en 19 juni. Er is een tijdelijk museum ingericht met kunst, fotografie, de sign en natuur. In een zestal zalen worden verschillende thema's ge presenteerd: Design Classics, Na tuurlijke Historie, een fotostudio met Modelfotografie, Human Na ture, een Japan-kamer en het Mu seum van Onaanzienlijke Dingen. De kunst, foto's en voorwerpen ko men uit de collectie van Lorenzet- ti, een 'museum zonder gebouw'. Lorenzetti zet deze collecties in bij tentoonstellingen in binnen- en buitenland en met tijdélijke projecten die vaak een educatief karakter hebben. Ook is een sneak preview van de 'Wonderboxen', het nieuwe reizende museum van Lorenzetti dat vanaf dit najaar op veel plekken in de stad te zien zal zijn. Het WeekendMuseum is beide dagen open van 11.00 tot 19.00 uur. Adres: Nijverstraat 42, Tilburg (achter de Besterdring). De entree is gratis. Meer informatie website www.lorenzetti.nl. project van de Fraters van Til burg in Kenia. Alle parochianen en andere be langstellenden zijn van harte wel kom bij de Petrus en Pauluskerk aan deVierwindenlaan. Als begin van het Petrus en Pau lusfeest wordt op zaterdag 25 juni om 18.00 uur, de plechtige Petrus en Paulus vespers gevierd met een Gregoriaanse zanggroep. Voordat de vergadering begon verzorgde Streetdancestudio DC Company een kort optreden voor de raad. De groep bemach tigde afgelopen zondag tijdens Netherlands HipHop Dance Cham pionship in Tilburg maar liefst drie van de twaalf tickets voor de wereldkampioenschappen in Las Vegas. Uit handen van burgemees ter Peter Noordanus kregen ze 050,00 'zakgeld'mee. houder Hans Kokke, SP, was dui delijk: "We hanteren nu een ander systeem. Deze motie zet alles weer stil. In een veranderend systeem is dit de eerste stap." De motie werd verworpen. René Spieringhs, SP, voegde eraan toe: "De wethouder is aan het puinruimen." Een 'motie van treurnis' ingediend tegen de wethouder over de tariefstelling haalde het ook niet. Het voorstel zelf over de nieuwe huurbere kening werd aanvaard. Voor de sportclubs waarvan de huur met meer dan 50% stijgt, wordt een in- groeiregeling toegepast, door hen in het eerste en tweede jaar 75% formatie ontvangen hadden over de oplossingen van de problemen rondom de verbreding van het Wilhelminakanaal. Wethouder Mario Jacobs ant woordde: "Er zijn al drie bewoners- brieven uitgegaan." Hij houdt een vinger aan de pols.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 25