w o I 1 |ijknieuws ost ra Kunstrondje in Udenhout BS Achthoeven in voetbalfinale ra i been Tentoonstelling over veilig medicijngebruik Officiële opening nieuw paviljoen Were Di Eerste paal Woonlandschap Ons Koningsoord Koningschieten Gilde Sint Hubertus Berkel 15 DONDERDAG 16 JUNI 2016 TILBURGSE KOERIER BURGSE KOERIER aan E)ww Meer informatie: www.onskoningsoord.nl FOTO: JOEP DE BEER site! Huldiging tijdens het districtskampioenschap in Middelburg op 8 juni. som €10.000,- Sint "de fmans terden'. ops de valling Hing 20 de Verbeeten Chat- w.verbeetenchallen- >el op Facebook. Alle •obbert Brans zijn te tbennevis.com voor de workshc bibliotheekmb.n. 'Cursussen'. IV op 22 wedstrijd is irogram- g verschoten jg, dit jaar op 1 in de ocht* MST ien, ROC ucatie en ;ring en Stichting Lezen jven. waarbij het gilde drie maal rond de boom gaat. shop kan via www. .nl onder het kopje medicijngebruik. En ook wat de oplossing is voor deze problemen. Daarnaast helpt de tentoonstel- het taboe op laaggeletterd- te doorbreken. De tentoon- ng doet dat op verschillende »ren. 30 jaar jrtcomplex totaal 2000 mede door -k door .jliseerde jrtvelden in tan worden Waardig De eerste schoten o1"1 vogel worden gelos burgerlijke overheid, meester of zijn verve kerkelijke overheid, Daarna lost de huidic eerste schot en voh de c volgt te lol feest, waarbij ook buurtbewoners welkom zijn. Mede dankzij de door de gemeen te beschikbaar gestelde subsidie van 1,2 miljoen euro beschikt de vereniging nu over een prachtig, functioneel en duurzaam gebouw, dat ruimschoots voldoet aan de eisen van deze tijd. Het nieuwe pand is ontworpen door Bedaux de Brouwer Architecten en gerea liseerd door Bouwgroep Moonen. Voorzitter Ton Wegdam: "Were Di Tilburg kan nu de komende prima vooruit. Het spor biedt ruimte voor in t leden, een ambitie die deze nieuwbouw maar ook de vereniging zelf gerealist renovatie van de spor' 1 1 de nabije toekomst ké bereikt." udenhout - Basisschool Acht hoeven uit Udenhout heeft de landelijke finale bereikt van het KNVB Schoolvoetbaltoernooi. Het jaarlijkse toernooi is bedoeld voor voor leerlingen van groep 5 tot en met groep 8. Het team van Achthoeven, dat bestaat uit jon gens en meiden uit groep 7 en 8, speelde in mei een aantal lokale voorrondes en een regiofinale. Op 8 juni wonnen de Udenhouters de kampioenstitel voor Disctrict Zuid 1. De landelijke finale vindt op 22 juni plaats in Zeist. De ook te zien in het kinderpr ma Zappsport op NPO 3. Taalnetwerk Begin dit jaar heeft Taalnetwerk Midden-Brabant het eerste Taal- huis geopend in Tilburg om laaggeletterden ondersteuning te bieden. Het plan is om vanaf 2016 verschillende Taalhuizen en Taalpunten te openen in de arbeidsmarktregio Midden-Bra bant. Taalnetwerk Midden-Bra bant is een gezamenlijk project van de Bibliotheek Midden-Bra bant, ContourdeTwern, mensen in beeld houde Tilburg School voor Edu< Inburgert en Schrijx Ridder is en- activiteiten die eten Challenge eerd. "De inzet Tilburg ligers en deel- ieringswaardig. ïigen motivatie ;en groot geld- joed doel. Daar jrg trots op zijn, ans straalt een lireert. Ik wens ij zijn wereldre- uni. Ik daag alle uit om hem om men moedigen.’ op de konings- elost door de J. De burge- /anger en de de pastoor, dige koning zijn >lgt de rest van gildebroeders en -zusters op gorde van de eerder verrich- loting. Hij of zij die het laatste stuk van de koningsvogel naar beneden schiet wordt de nieuwe koning, mits door de overheid, die direct na het vallen van de vogel in vergadering bijeenkomt, waardig bevonden. Vanaf 13.00 uur is iedereen van harte welkom om van deze bij zondere gebeurtenis getuige te zijn. Om ongeveer 16.00 uur zal de nieuwe koning worden afge haald en begeleid worden naar het gildeterrein, waar iedereen in de gelegenheid gesteld wordt de nieuwe koning te feliciteren. berkel-enschot - In het oude kloos ter Koningsoord in Berkel-Enschot worden starterswoningen gere aliseerd en aangrenzend aan dit voormalige trappistinnenklooster komt een nieuwbouwcomplex. Hier kunnen mensen vanaf 55+ wonen, ook wanneer er een even tuele zorgvraag zou zijn. In totaal worden ruim 100 woningen gerea- liseerd.Directeur Projectontwikke ling Laurens van Rij bij Roozen van Hoppe Bouw Ontwikkeling be nadrukt deze bijzondere combina tie waarin de community 2.0 cen traal staat. De jongeren, wonende in het oude klooster, verlenen 2 uur mantel(zorg) per week aan hun buren in het nieuwbouwcom plex. Dit kan gaan over het drinken ling I heid stelling maniere Veel laaggeletterden zijn onze ker: ze schamen zich en proberen hun lees- en schrijfproblemen te verbergen. Als zorgverlener is het lastig een laaggeletterde te herkennen. Daarom organise ren Cubiss en Stichting Lezen en Schrijven in de periode van de ten toonstelling de workshop 'Herken uw doelgroep: laaggeletterden'. Er vinden in totaal vier workshop' plaats in de cursusruimte van Bibliotheek Tilburg Centrum aan het Koningsplein. Inschrijven Medicijnen zijn van le vensbelang. Maar om medicijnen goed te gebruiken, is het belangrijk om de uitleg te begrijpen. Laag geletterden hebben daar moeite mee. De tentoonstelling 'Kunt u dat even uitleggen?' wordt geor ganiseerd door de KNMP (de be roeps- en brancheorganisatie voor apothekers), in samenwerking met Taalnetwerk Midden-Brabant en Bibliotheek Midden-Brabant. De officiële opening vindt plaats op dinsdag 21 juni van 16.30 tot 18.00 uur in de Bibliotheek Tilburg Cen trum aan het Koningsplein. Daarna is de tentoonstelling nog tot en met 17 juli te bezoeken. In beeld en geluid wordt duide lijk welke specifieke problemen laaggeletterden ervaren bij hun tilburg Op zaterdag 25 juni wordt het nieuwe paviljoen op het sportcomplex van omnivereni- ging Were Di Tilburg officiéél en I feestelijk geopend door wethou der Hans Kokke. Daarna volgt om 17.45 uur een hockeywedstrijd H tussen de G-hockeyers van We re Di en de spelers en speelsters I uit Heren 1 en Dames 1. De dag wordt afgesloten met een BBQ en berkel-enschot Volgens het eeu wenoude gebruik dat is vastge legd in de statuten van het Gilde Sint Hubertus wordt elke 4 jaar v.e koning verschoten op ker- miszaterdag, dit jaar op 18 juni. Om zes uur in de ochtend gaan de vaandrig met de bazuinblazers en de tamboers de overige gilde broeders en zusters wekken voor een bijeenkomst die om 08.30 uur aanvangt op het gildeterrein aan De Kraan 53. Vervolgens wordt in optocht de zittende koning opgehaald om gezamenlijk naar de kerk te gaan om de H. Mis van 10.00 uur bij te wonen en de ko ningsvogel te laten wijden. Na de H. Mis gaat het gilde in optocht naar het gildeterrein, waar de le den en genodigden een koffieta fel aangeboden wordt. Om 13.00 uur zal de hoofdman het regle ment voor het koningschieten voorlezen en wordt de loting ver richt voor de volgorde van schie ten. Alvorens de strijd voor het ko ningschap zal losbarsten, zal eerst de schietboom worden "gevrijd", udenhout - Op zondag 26 juni is er weer een rondje kunst in Udenhout. U kunt te voet, met de auto of per fiets deelnemen aan deze tocht. De start is om 10.30 uur in tuin Brandshof, Slimstraat 91 in Udenhout. U kunt hier meteen even mensen ontmoeten en genieten van de mooie tuin onder het genot van een kopje koffie of thee. In deze tuin staat van alle deelnemende kunstenaars een werkstuk, zodat u vast een keuze kunt maken. U krijgt in de tuin in elk geval een routebeschrijving mee, waar mee u zelf kunt bepalen welke kunstenaar u bezoekt. van een kop koffie, samen bood schappen doen of een wandeling maken door het schitterende park. Het officiële startsein voor de nieuwbouw wordt gegeven op 22 juni. Van 15.30-18.00 uur vindt het officiële gedeelte plaats voor genodigden. Wethouder Mario Jacobs slaat dan symbolisch de eerste paal. Aansluitend wordt de ze gebeurtenis feestelijk gevierd middels een borrel met vrije toe gang in de kapel. Iedereen is vanaf 18.00 uur welkom om in een muzi kale setting een drankje te komen drinken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15