J ^Qilburg in Bedrijf TTTrr i Bossers Vlees bijna 25 jaar uw barbecuespecialist Tilburg De slagerijen van Bossers Vlees verkopen veel barbecuevlees. Speciaal in het barbecueseizoen weten klanten dat er een grote variatie aan barbecue vlees aanwezig is. Thermen Goirle viert 25-jarig jubileum 'De ouder wordende hardloopster' Pijnenborg Verf nu Erkend Sikkens Specialist Spotten en schelden in Tilburg en Goirle 13 DONDERDAG 16 JUNI 2016 TILBURGSE KOERIER wij u naar William Kolen, filiaalmanager van Pijnenborg Verf, bij de nieuwe Sikkens mengmachine. Pijn ortir De oase ïrgelijken c i5 35 o j van ’ijnenborg O o i Wellness com- ien genoeg om 25 zelfs ?nde c o o CD 3450,- 2950,- 4750,- 2350,- 1450,- 3950,- 3150,- 3750,- 1750,- 1850,- 2950,- 1350,- le rijbewijzen, wallende veiligheid. )59; tel 12, s 05 '05 '05 ’04 '04 '04 '03 '03 02 '01 '01 '95 Tilburg Het nieuwe boek van deTilburgse schrijver en columnist Ed Schilders heet Appetjoek!, en het heeft als onderwerp'Spot ten en schelden in Tilburg, Goirle, en ommelanden'. en je iede- Nieuwe er genoeg. Maar nu is I voor een fees juni t/m dins speciaal jubile 1URGSE KOERIER nieuwste faciliteiten en is het ide ale adres voor een korte vakantie: Thermen Goirle. Deze maand be staat dit Beauty plex 25 jaar. Rede is en dat olijven. K id. Ik IG MOGELIJK r Paletplein Dinsdags geslote, s avonds op afspr;. Ig tot C ie it eren. dagen feest te vieren. Kleintjes worden groot. I van toen is niet meer te ver met die van nu. De afgelopen 25 jaar is er uitgebreid, verbouwd on vernieuwd. Alleen zo kun re keer gasten verrassen, ideeën zijn het eerst tijd voor een feestje. Van zaterdag 18 juni t/m dinsdag 12 juli is er een speciaal jubileumpro gramma. En de bezoekers feesten mee. Zo wordt u van 18 t/m 22 ju ni van harte welkom geheten met een gratis cocktail en 's avonds getrakteerd op tapas of een bit tergarnituur; van 23 t/m 27 juni krijgt u een petit four bij uw koffie of thee en is er later op de dag een kaasproeverij met port; van 28 juni t/m 2 juli is er een feestelijke ont vangst met prosecco en wordt de dag afgesloten met toetjes; van 3 t/m 7 juli kunt u genieten van gra tis oesters of Hollandse nieuwe ha ring en tot slot is er van 8 t/m 12 juli een high tea en een verrassing met fruit. Het complete feestprogramma is te vinden op www.thermengoirle.com ijk wat haar motiveert lardlopen te doen en te i. Bernardina heeft goirle In het hart van Brabant is een oase waar 1,5 miljoen gas ten in de watten worden gelegd. Deze oase staat in Nederland op eenzaam hoog niveau, heeft de daillons, luxe biefstuk of kalfspie- sen en entrecote. Maar ook extra luxe spiezen worden dagelijks vers gemaakt in de slagerijen. Wat dacht u van gemarineerde ossen haas, T Bone steak, rib eye of een groot stuk vlees voor op de bbq? Bossers heeft het allemaal of regelt Buitenlakken Zon, regen en wind, de ligging van uw woning, de kwaliteit van de ondergrond; het zijn allemaal om standigheden die invloed hebben op de levensduur van uw schilder werk. Met de dekkende en trans parante lakken van Sikkens bent u verzekerd van een duurzaam resultaat. Om u optimaal te onder steunen heeft Pijnenborg Verf het complete assortiment buitenlak ken in de winkel. Indien een klant hulp nodig heeft bij de product- of kleurkeuze dan is dat geen probleem. Voor ad vies kan er gebouwd worden op de jarenlange ervaring van de medewerkers van Pijr Verf. een zeer geavanceer- »le mengmachine in igmachine biedt i. Hij is snel en nauw- t bijna alle Sikkens de gewenste tint en groot kleurbereik. Tilburg Bernardina Juliani (47), een uit Indonesië afkomstige jour naliste, fotografe en filmmaker, die al weer geruime tijd in Tilburg woont, heeft een korte film ge maakt met als thema 'de ouder wordende hardloopster'. Onder werp van de film van drie minu ten is hardloopster Renée van der Pluijm. In de voice-over maakt ze duidelijl om aan hai blijven doen. het binnen een dag. Tevens biedt Bossers Vlees compleet verzorgde barbecueschotels aan vanaf 5,99 per persoon, waarin u kunt kiezen uit maar liefst 20 verschillende soorten vlees met drie soorten rauwkost, vier soorten sauzen en stokbrood. Ook hierbij kunt u ook weer kiezen uit een luxe variant. Vis en vegetarische varianten zijn ook altijd beschikbaar en biolo gisch vlees en halal desgewenst ook snel geregeld. De overheerlij ke gemarineerde gambaspiezen zijn erg populair. Helemaal popu lair is de all-in barbecue. Bij deze variant is echt alles inbegrepen. U kunt ook gas- of houtskoolbar- becues reserveren. Deze staan gratis ter beschikking. Verder zijn grote pannen beschikbaar om te wokken. In totaal zijn voldoende barbecues en wokpannen be schikbaar voor 3000 personen. Let voor de speciale aanbiedin gen op de advertentie elders in dit blad. U kunt ook terecht op internet via www.bossersvlees.nl. of in de vier Bossers vestigingen: 's Hertogenbosch, Churchilllaan 89, tel. 073-6231958; Tilburg, Ever- jachtstraat 43, tel.013-46740f Eindhoven, Kruisstraat 185a, 1 040-2432474; en Breda, Donk 1 tel.076-5418978. Er zijn al barbecueschotels vanaf 3,49 per persoon. De klant kan het helemaal zelf samenstellen. Daarnaast biedt Bossers ook een iluxe barbecueschotel en een su per de luxe barbecueschotel aan met o.a heerlijke gemarineerde lamskarbonade, varkenshaasme- worden niet erg is en dat je spor tief bezig kunt blijven. Het werkt voor haar motiverend. Ik vind het een advies aan 45-plussers om ac tief te blijven." Met een knipoog naar het motto van Tilburg zeg gen Renée en Bernardina 'Tilburg, ze rent er'. Dat kan weer bij de CZ Tilburg Ten Miles in het weekeinde van 4 september. De inschrijving daarvoor draait op volle toeren. De film is te zien op www.nodocs.biz en www.tilburgtenmiles.nl tot straatgevechten. En niet alleen elkaar. Schilders beschrijft gede tailleerd een viertal incidenten uit de negentiende eeuw, waarbij tex tielarbeiders complete veldslagen leverden met de politie, waarbij spotliedjes gezongen werden om stadgenoten te beledigen en de marechaussee te tergen. De avond klok werd ingesteld, er kwam een samenscholingsverbod, en uit Den Bosch arriveerde een regiment hu zaren om de rust met de blanke sa bel te herstellen. De pers schreef dat Tilburg'in staat van beleg'verkeerde. Daarnaast bevat het boek hoofd stukken over het bespotten van ui terlijke kenmerken en vermeende gebreken (brillenjood, vuurtoren, zultbommerel, schokwammes), de religieuze strijd van de 'papen' tegen de 'geuzen', en blijkt ook de geestelijkheid bijzonder vaardig in het gebruik van 'maledicta' ofwel 'het slechte woord'. De veelzijdig heid van het schelden en spotten komt misschien het best tot uiting in de klacht die de priesterstudent Petrus Donders indiende. Zijn me destudenten hadden hem uitge scholden, zei hij. Ze hadden hem 'Heilig Peerke'genoemd. De Tilburgse volkstaal is zeer rijk aan exotische beschimpingen als 'koekwous, golliepaop' en 'vethol', maar 'appetjoek', voor iemand die niet goed bij zijn verstand is, is daarvan vrijwel exclusief Tilburgs. Het onderzoek van Schilders gaat echter niet uitsluitend over de woordenschat en het taalgebruik maar ook over de sociale achter gronden van het schimpen en schelden. De afstand tussen de burger en de politie (vethollen, wouten, juuten) speelt daarbij een prominente rol, net als het standsverschil tussen de textie larbeiders en fabrikanten als'Bultje Eras' en 'De Gouwen Aap'. Typisch voor Tilburg was ook de tweede ling van de stad door de spoorlijn. Met in het noorden de 'Gurkese turken'en in het sjiekere zuiden de 'kaaibuuters'ofwel'keienkakkers'. Hoe diep die scheiding de stad ver deeld heeft, laat Schilders zien aan de hand van teksten waarin sprake is van een 'halfom-half' voor een kind uit een 'gemengd Tilburgs huwelijk'. Tot in het begin van de twintigste eeuw was het niet on gewoon dat groepen jongelui uit het noorden en het zuiden elkaar op zaterdagavond uitdaagden Tilburg De vraag naar 'kleuren op maat' wordt steeds groter. Om daaraan te kunnen voldoen heeft Pijnenborg Verf aan deGoirkestraat 40 in Tilburg ee de professionel de winkel. De menc veel voordelen.L keurig, mengt producten in de heeft een zeer gr Naast een mengmachine beschikt Pijnenborg Verf tevens over een Sikkens kleurenmeter. Deze mi nicomputer kan bij (bijna) iedere kleur het kleurnummer vaststellen. Doordat de kleurenmeter driedi mensionaal werkt, herkent hij z bij meerkleurige ondergronder juiste kleurtinten. daar fraaie beelden bij gemaakt op diverse locaties, zoals de abdij Koningshoeven en de Drunense Duinen. Renée van der Pluijm is al jarenlang deelneemster aan tal van loop evenementen in de regio zoals Midden-Brabants grootste en gezelligste hardloopevene- ment de CZ Tilburg Ten Miles. Bernardina Juliani:'Wat mij trigger- de was dat Renée bezig blijft met de hardloopsport en marathons blijft lopen. Ze laat zien dat ouder irrtilburg]

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 13