1 1 www.tilburg.nl lijdelijke parking vrachtauto's op bedrijventerrein Vossenberg Scholen en gemeente onderzoeken komst mediacluster Spoorzone Middeleeuwse boerderijen op terrein nieuwbouw Zuiderpark 'erken Ituur Werkzaamheden aan wegen ^^■1 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Een deel van de Spoorzone. (Foto gemeente Tilburg) dingsb iet get Een deel van Vossenberg. (Foto Baakbeeld) igen i iving i obiliteit Hl Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 t advies van de iliseren en deze iltuurconvenant Prinsessenbuurt BKE Tot eind juli herbestrating in fasen. Oude Goirleseweg Asfaltering t/m 10 juni 17 uur. Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 -18 uur Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (naast paleis) ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Berkel-Enschot Eikenbosch 7 ma, wo, vr 13-18 uur Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur Balie Werk en Inkomen Burgemeester Broxlaan 1680 ma t.m do 8.30-17 uur vr. 8.30-12.30 uur Brandweer Politie Jeruzalem Rioolboringen in wijk tot bouwvakan- tie. Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur Foto gemeente Tilburg. Edisonlaan e.o. Tot eind oktober herinrichting in fa sen. Coördi I. 549 l/weg\ Sint Josephstr Aanleg fietsstr en Diversen Er zijn ook der meer KIe, Zuid, Rosmolt santplein op interne Havendijk-r Herinrichtin laan en Gor -Noord ing tussen W. Baggerman- sndelstraat. ;ustus herinrichting tussen an Kwaadeindstraat. Hasseltstraat Tot half augus Textielplein er Hen meer gaan len ze dat het istige cultuur- dbook. traat jnleg fietsstraat tussen Korte Heuvel i Prinsenhoeven tot eind juli. Polluxstraat Deel wordt verwijderd. Straat wordt parallel aan kanaal verlengd. gaan oprichten onderwijs, 088 225 01 00 0900 8844 0900 463 64 43 GGD Op bedrijventerrein Vossenber is de aanleg klaar in het najaa wagens op de bedrijventerreir over op 18 juli een besluit. Rijksweg N282 Werkzaamheden rijksweg Tilburg - Breda in fasen tot eind november. Omleiding via A58. wegwerkzaamheden in on- Kleurenbuurt, Quirijnstok- ilen, Stappegoor en Stuive- 1 e.o. Volledig overzicht staat iet. Dirigentenlaan Werkzaamheden aan putten bij Stok- hasseltlaan van 13 t/m 17 juni. Kalenbergplaats Herinrichting parkeerterrein tot eind juni. De gemeente laat momenteel de resten van een nederzetting uit de Middel eeuwen opgraven op het voormalige terrein van sportclub Ons Vios aan de Tatraweg. Het gaat om sporen van boerenerven met houten boerderijen, schuren, sloten en waterputten uit de periode 800 tot 1200 na Christus. In het gebied komt de nieuwbouwwijk Zuiderpark. ;rg is een succes. Vanaf het opt de verkoop siw.iu boven verwac gistieke branche i< kavels. Het bedri bereikbaar via de Letschertweg. Groeseindstraat Tot half juli herbestrating en vervan ging leidingen in fasen. Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Meer in formatie: Coördinatiepunt Wegge bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. >erg komt een tijdelijke truckparking. Waarschijnlijk aar. Het doel is om de parkeeroverlast door vracht- dinen aan te pakken. De gemeenteraad neemt hier- Lovense Kanaaldijk Tot eind juni verwijderen gasleiding tussen Jac van Vollenhovenstraat en Gelrebaan. Omleiding fietsers. Hendrickx: itstad bij de >ken voor dé j zijn van me- bant bij uitstek it van de regio erkt. Daarnaast sok gesteld, dat erleg zouden )aar staat de □zelfsprekend w aangegeven ie Raad voor iten begrijpen”, r adviseerde der meer het ere Brabantse n subsidie meer 1. De stad werkt bereikbaar- rukte zouden lantrekkelijker. sater de Boe- elt de gemeen- :h nu al aanmel- op van be- achting. Vooral is op zoek naar 'rijventerrein is ie Burgemeester Geen parkeerstroken extra voor containers Soms staan afvalcontainers op par keerplaatsen, vooral op de dagen dat de vuilniswagen langskomt. De ge meente adviseert om de containers op de stoep te zetten of op de hoek van de straat. De afvalbakken moeten voor 8 uur 's ochtends buiten staan. Bewoners mogen ze klaarzetten van af 20 uur voor de ophaaldag. De ge meente krijgt geregeld verzoeken om meer parkeerplaatsen aan te leggen. Maar dit kan ten koste gaan van groen in straten. Tilburg wil hiervoor geen groenstroken opofferen. Bovendien lost een dergelijke ingreep de parkeer problemen niet altijd op. Meer info: www.tilburg.nl -> container. Kermis Berkel-Enschot 17 tot en met 21 juni Aan het Wilhelminaplantsoen in Ber kel-Enschot is van 17 tot en met 21 ju ni de jaarlijkse kermis. De opbouw be gint 16 juni. Er zijn ongeveer twintig attracties. De kermis is elke middag en avond geopend. Het evenement start vrijdag om 16 uur. Op maandag middag 20 juni van 14 tot 16 uur is er een speciaal programma voor 65-plus- sers. Het seniorenorkest treedt op en er is een loterij. Dit programma is me de mogelijk gemaakt door de kermis exploitanten. Tijdens de seniorenmid dag en op zondag 19 juni is de Raad huisstraat afgesloten. Verkeer moet dan omrijden. De kermis wordt op 22 juni afgebroken. Het centrum is bedoeld voor zowel studenten als het bedrijfsleven. Interactie, inspiratie en innovatie staan er centraal. Het mediacluster moet een plek worden waar mbo-, hbo- en wo-studenten terecht kun nen voor onderzoek, gastlessen en vernieuwende vormen van onder wijs. Voor het bedrijfsleven kan het een locatie worden waar talent zich verder kan ontwikkelen. Studenten die een eigen bedrijfje willen beginnen, start-ups, kunnen in het mediacluster terecht. Ook innovatie wordt er gestimuleerd. Tilburg en de regio bieden een ideale voedingsbodem voor inno vaties op het gebied van media en journalistiek met onderwijsinstel lingen als Fontys Hogescholen, Tilburg University en ROC Tilburg. Het aantal digitale mediabedrijven is de afgelopen tien jaar verdubbeld Bizetplantsoen e.o. Herinrichting plantsoen en aangren zende straten tot november. palen opgetrokken, hadden met leem bestreken vlechtwerk-wanden en een dak van riet en stro. Meestal beston den ze uit een woon- en staldeel. Zoals gebruikelijk op de Brabantse zandgronden, zijn de houten palen zelf verdwenen. Maar de kuilen waarin de ze stonden, tekenen zich nog altijd af als donkere vlekken in het gele zand. De waterputten worden binnenkort opgegraven. Onder het grondwaterni- veau zijn vaak nog de resten van een uitgeholde eiken boomstam bewaard gebleven. De kans is groot dat de komende weken nog enkele tientallen gebou wen en waterputten volgen. Ze geven een goed beeld van een agrarische ne derzetting met boerderijen en kleine woonkernen. Dit geeft een indruk van hoe de stad er in die tijd heeft uitge zien. in zowel Tilburg als de provincie Noord-Brabant. De partijen die de mogelijkhe den voor het mediacluster gaan onderzoeken, ondertekenden op 6 juni een intentieverklaring tijdens een symposium in de Hall of Fame in de Spoorzone. Op die bijeen komst spraken onder anderen de commissaris van de koning van Noord-Brabant Wim van de Donk, en Christian van Thillo van de Persgroep. Ze spraken over de toe komst van media en het belang vai regionale media in het bijzonder. Voor de Spoorzone in Tilburg is 2016 een drukjaar. Onlangs ging de Willem II passage open. Verder gaat de gemeente gebouw 88 renove ren. Het is de bedoeling om in het najaar te beginnen met de renova- van de LocHal. De gemeente, Fontys Hogescholen, Tilburg University en het ROC kijken of ze samen een centrum voor digitale media kunnen op de Spoorzone. Dit mediacluster moet een plek worden waar onderzoek en ondernemerschap worden gecombineerd. Bedrijven Overleg Regio Tilburg, Vitaal Katsbogten, Vitaal Vossenberg en Vi taal Loven. Zij zorgen voor het toezicht en de handhaving op de bedrijventer reinen Vossenberg, Loven en Katsbog ten. De aanleg van het parkeerterrein kan beginnen als alle betrokkenen een positief besluit hebben genomen. Ook is eerst een omgevingsvergunning no dig. Vossenber; •begin verloop drijfsgrond b< de logi: grote goed I Le De truckparking komt aan de Leto- straat en is openbaar toegankelijk. Het terrein is hiervoor drie jaar be schikbaar. Er kunijen straks 60 vracht- wagen-combinaties staan en 25 los se trekkers. Het complex krijgt verlich ting, cameratoezicht en sobere sanitai re voorzieningen. In de rest van Vossenberg komt een parkeerverbod. Dat gaat in, zodra de truckparking in gebruik wordt geno men. Op de bedrijventerreinen Loven en Katsbogten blijft het huidige par keerbeleid gelden. De truckparking is een proef van de gemeente in samenwerking met GVT, Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij, De opgravingen zijn half mei begon nen en ze duren ongeveer tien weken. Eind 2014 is er een proefsleuven-on- derzoek geweest op het terrein. De ge meente heeft besloten dat de bijzon dere archeologische resten eerst wor den opgegraven, voordat de bouw van de woningen in het Zuiderpark begint. De opgraving duurt nog ongeveer ze ven weken. Dit past naadloos in het schema, zo dat de bouw geen vertraging oploopt. Volgens de planning begint het bouw rijp maken van het Zuiderpark in sep tember. Nog dit jaar kan gestart wor den met de bouw van de eerste wo ningen. In twee weken tijd zijn al (paal)spo- ren van minstens acht boerderijen en zeven waterputten gevonden. De boerderijen hadden een lengte van 15 tot ruim 20 meter. Ze waren van zware

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 9