1 u F *1. it IS Frontman Zita Swoon op derde editie van Woolstock Jazzconcert bij Boulevard Café Willeke ambassadeur van het levenslied Programma Get Out bekend Huiskamerconcert Sandra Coelers en Herman Coenen S Pianist Matteo Mijderwijk met Oene van Geel Dyane Donck r 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 JUNI 2016 SURGSE KOERIER I E I Fm E FOTO: Raldo Neven Fotografie namelijk Within Temptation Sandra Coelers 6.' Electric Moon icertinasf in talenter je de overweid i- Jling geeft Within >n '90 was de tion succesvol dit keer eerst Na de pauze siek van les I Tilburg In het laatste weekend van augustus vindt de derde editie van het muziekfestival Wool- stock plaats, ergens in een wei bij Tilburg. Het festival heeft ook dit jaar weer een sterke en geva rieerde line up met ruim 20 bands, van stoner- en garagerock tot blues en kleinkunst. Tilburg New Arrivals 2016/2017 is een talen- tontwikkelingstraject van jonge talentvolle mu sici en componisten. Munk, Django Wagner en René Schuurmans werden eerder al uitgeroepen tot ambas sadeur van het levenslied. al zeer succesvolle concer- op onder meer November ane Donck een triobe- ie ongebruikelijke sa- van piano, altviool en Verwacht verrassende schitterende een wonderschoon oord. Kleurrijk, ontroerend, hilarisch, verstillend. 71 FOTO: PETER DE KONING tilburg - In de jarer formatie Jazzcollecti onderdeel van de Brabantse jaz- zscene. Zij speelde in jazzclubs en bij festivals door heel Nederland. Met oude stijl jazz repertoire, traditionals en minder bekende stukken vertolkt in eigen arran gementen. Een optreden van Jaz- zcollection was een moment met een prettig eigen geluid, gezellig- tilburg - In juni en juli kan de re gio Tilburg tijdens Get Out weer genieten van meer dan 150 op tredens en eindvoorstellingen van het veelzijdige talent van Fontys Hogeschool voor de Kun sten (FHK). Studenten beeldend, dans, theater, muziek- en musi caltheater, circus en muziek pre senteren zich op vele locaties in Tickets Er zijn dag- en weekendtickets be schikbaar. Een vrijdagticket kost 45,00 en voor de zaterdag betaal je 65,00. Voor een heel weekend is de prijs 90,00. De prijs van een ticket is inclusief eten, drinken en kamperen. Kinderen tot 10 jaar kunnen gratis naar binnen en jongeren tot 18 jaar krijgen 50% korting. Tickets zijn verkrijgbaar bij platenzaak Sounds in Tilburg en via www.woolstock.nl. Tickets zijn uitsluitend in de voorverkoop beschikbaar, tijdens het weekend zelf worden geen tickets meer verkocht. Er kan gebruik gemaakt worden van de Meedoenregeling. tilburg Vanwege gende belangstelli Temptation een tweede exclusie ve 'Black X-mas' show in 013 aan de Veemarktstraat 44. De eerste show was binnen enkele dagen uitverkocht. Vorig jaar blies Within Temptation iedereen weg met hun speciale Black X-mas shows in 013. Geen traditioneel kerstconcert met zoete klanken, maar een 'duistere kerst- show'waar geesten, skeletten, zom bies en natuurlijk de hits van Within Temptation de dienst uitmaakten. Dit jaar keert Within Temptation terug met twee shows op 22 en 23 december die nog grootser en epi- scher zijn dan de vorige editie. De ticketverkoop is gestart via 013.nl Stef Kamil Carlens, frontman van Zita Swoon en een van de oprich ters van de band dEUS geeft sa men met pianist Wim de Busser acte de presence op zaterdag. De Duitse psychedische band Elec tric Moon speelt een lange set op vrijdag en cabaretier en muzikant André Manuel komt met orgel en gitaar naar de wei. Bands als Sardo- nis en the Machine zorgen voor de stevige gitaren. Straf en Fake Billy the False Prophets voor het feest. Woolstock is een kleinschalig mu ziekfestival georganiseerd door verstokte festivalgangers. Een weekend feest zoals zij dat graag zien met goede muziek en lange avonden aan het kampvuur in ten gat Music. In Paradox zal Matteo een solo-set spelen. I vormt hij samen met Oene van Geel en Dyar zetting in d< menstelling van piano, electronica. Verwacht v soundscapes met momenten. Mijderwijk, van Geel en Donck zijn te horen op vrijdag 17 juni om 20.30 uur in Paradox, Telegraaf- straat 62 in Tilburg. De entree is gratis. een ontspannen en ongedwon gen sfeer. Het tweedaagse festival vindt plaats ergens in een wei bij Tilburg en er is plaats voor maxi maal 500 festivalgangers. Woolstock is all inclusive en niet commercieel. Er zijn geen geld stromen op het terrein. Eten, drinken en kamperen zijn bij de ticketprijs inbegrepen. Zodra je op het festival bent, wordt er voor je gezorgd en heb je geen porte monnee meer nodig. Bezoekers nemen hun eigen bord, beker en bestek mee om de hoeveelheid afval zoveel mogelijk te beper ken. Het festival draait volledig op vrijwilligers. tilburg Stichting Kunstprojecten Tilburg presenteert op vrijdag 17 juni een concert van Sandra Coe lers en Herman Coenen in de huis kamer van Mark Rijkers en Caro van de Wijer, Noordstraat 81b in Tilburg. Inloop vanaf 20.00 uur met koffie of thee. Het concert duurt van 20.30 tot 21.30 uur. Entree: 10 euro, inclusief koffie of thee. Reser veren is mogelijk via e-mail info@ kunstdichterbij.nl In deze voorstelling verenigen zan geres, gitariste en liedschrijfster Sandra Coelers en dichter, verteller en concertinaspeler Herman Coe nen hun talenten in een lofzang op heid en humor. De band is in 1996 ontbonden maar onlangs op nieuw samengekomen en heeft het repertoire van toen nieuw le ven ingeblazen. Op zondag 19 juni spelen zij voor alle liefhebbers van oude stijl jazz en swing in Boulevard Café aan de Noordstraat. Het concert begint om 16.00 uur en is gratis toegankelijk. De deelnemende partners Paradox (Tilburg), Muziekgebouw en Axes Eindhoven), Toonzaal en Novem ber Music ('s-Hertogenbosch) heb ben ieder een talent onder de hoe de genomen en geven deze veel ruimte om zichzelf te ontwikkelen op diverse manieren. Een van die manieren is het geven van een aantal concerten op "hun" podium. Paradox is gekoppeld aan pianist Matteo Mijderwijk. Deze jonge pia nist kocht op zijn 14e voor de grap een keyboard in de supermarkt en speelde er vervolgens uren, dagen, weken, maanden op! Een kerk do neerde een oude piano aan hem en hij kon niet meer stoppen. Hij werd organist in kerken. Twee jaar later startte hij zijn opleiding klas- piano aan het conservatorium i Tilburg, waar hij onder meer had van Jeroen van Vliet en Harmen Fraanje. Wonend in Am sterdam, werkt hij veel samen met andere kunstdisciplines zoals dans, theater en film. Daarnaast speelt hij in een paar vaste duo's en gere geld ook solo. Met Oene van Geel heeft Matteo zo'n vast duo, waar- tilburg Willeke Alberti is afge lopen weekend uitgeroepen tot ambassadeur van het Neder landse levenslied. Tijdens de suc cesvolle 26ste editie van Jack's Casino Festival van het Levens lied kreeg de zangeres een on derscheiding en een grote bos 'Levenslied'-rozen. Willeke Alberti zal zich inzetten voor het Nederlandse lied in bin nen- en buitenland. Volgens de organisatie is zij de beste ambas sadeur die men zich kan wensen. Willeke Alberti zit inmiddels al zestig jaar in het vak en maakte al op vroege leeftijd haar debuut als zangeres, eerst nog aan de hand van haar beroemde vader Willy. Willeke Alberti verkeert in goed gezelschap. Frans Bauer, Johnny Hoes, Marianne Weber, Danny de Tilburg en Goifle. Het Get Out 2016 programma bestaat onder andere uit (groepsvoorstellin gen, een expositie, concerten en het Storm Theaterfestival. Alle informatie is te vinden op fontys. nl/fhkagenda De eindpresentaties zijn openbaar, vaak gratis of hebben een lage toegangsprijs.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7