c 1 Isabel Nolte is'onderweg neergestreken in Tilburg 99 99, A olumn Ramp Bijenhuis 4K F- I 499 Kiwanis Rally Tilburg gul voor goede doel Eerste kennismaking met Joint Strike Fighter Nikon D500 Nu li" voorreed I l JURGSE KOERIER hlBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 JUNI 2016 3 kleinkunstenares neemt publiek mee op reis door haar hoofd en hart DOOR PE TER VAN OIRSCHOT dig te :ie .nl op jego 7 Petra Jansen FOTO: JOEP DE BEER in beeld 63 56 7 appen van een jerfiets in één! 5- (lage instap) Is herenmodel, sur mat blauw. ILBURG Nl! IVITEITEN een initial door haar avondvullende theatervoorstelling. VANAF JUBILEUMAANBIEDING PRIMEUR VOOR TILBURG Nikon's nieuwe ‘■rUBt-Yk ,0Preflex! Hik inruilactie I TILBURG De Duitse sin ger-songwriter en klein kunstenares Isabel Nolte (27) woont sinds twee maanden in Tilburg oud- noord. ER-T0UCH51 nailleerde -j EenvoudigtQ ar garantie ster. Eigen stad Isabel Nolte zelf is na de zomer twee keer te zien en te horen in ei gen stad. Op zondag 25 september maakt zij haar opwachting tijdens het Cultureel Café in Cinecitta aan de Willem Il-straat. Op vrijdag 11 november is zij te gast in theater De Boemel aan de Burgemees ter Brokxlaan 8-76 in de Tilburgse Spoorzone. Dit optreden is gratis toegankelijk. Korvelseweg 255, Tilburg tel. 013 - 542 3356 - www.fransvanaarle.nl is verder Zafé Char- tilburg - Afgelopen dinsdag maak te de befaamde Joint Strike Fighter (F-35) vanaf vliegbasis Leeuwarden een rondvlucht boven Nederland. Vorige week ging een rondvlucht van de opvolger van de F-16 niet door vanwege de slechte weersom standigheden, waardoor het toe stel nauwelijks zichtbaar zou zijn. Het nieuwe gevechtsvliegtuig Singer-songwriter en kleinkunstenares Isabel Nolte presenteert in het najaar haar eerste FOTO: LIZET BEEK i het luchtalarm het altijd even me opgelucht rea- let de eerste maan- laandjs en dat lijk slechts De sirene ,r systeem: g steeds effec- 2017 is het af- aandelijkse derweg als een muzikaal komische voorstelling met mooie kleinkunst liederen en een charmant Duits ac centje. Een autobiografische reis door Nederland, waarbij haar re laties met mannen niet ontbreken. Zij neemt het publiek aan de hand van liedjes en anekdotes mee op een reis door haar hoofd en hart. In de aanloop naar het nieuwe sei zoen speelt Nolte een aantal try- outs om haar nieuwe voorstelling verder te verfijnen. "Het is belang rijk om te toetsen wat het publiek leuk vindt en welke grappen min der geslaagd zijn." De liefde bracht haar van Utrecht naar de zesde stad van het land. 'Mijn vriend woont in Tilburg. Hij is ook actief als cabaretier. We zijn re gelmatig apart onderweg naar op tredens in het land. Dan is het wel handig om bij elkaar te wonen." Isabel Nolte is geboren in het dorpje Stromberg, niet ver van de stad Münster. Daar groeit ze samen met haar twee zussen op in een muzikaal gezin, maar tijdens haar schooltijd is het vooral het theater waarin Isabel haar creativiteit kwijt kan. In 2008 verhuist zij voor haar studie psychologie naar Enschede en haalt er haar bachelor-diplo ma. Ondertussen zingt ze in het studentenkoor en in verschillende bandjes. Sinds 2013 treedt zij voor namelijk in haar eentje op als sin ger-songwriter en kleinkunstena- res. In hetzelfde jaar neemt zij deel aan het televisieprogramma The Voice of Holland. Nadat zij in haar blind audition alle vier de stoelen laat draaien, kiest zij voor coach Il se DeLange. Isabel blijft tot en met de battles in het programma. In 2013 sluit Isabel Nolte zich aan bij Cabaretvereniging Contramime. In het najaar van 2014 verhuist zij naar Utrecht en neemt met haar eerste solo-cabaret-optreden deel aan het Amsterdams Kleinkunst Festival, waar zij de kwartfinales haalt. Verder bereikt ze de finale ran De beste singer songwriter vloog dinsdagmiddag relatief langzaam en laag op ongeveer 400 meter hoogte langs beziens waardigheden in het land en over locaties van de luchtmacht. Uiter aard werd ook Gilze-Rijen aange daan, waar spotters met meer en minder indrukwekkende camera's trachtten het nieuwe vliegtuig vast te leggen voor het nageslacht. Café Chardonnay De kleinkunstenares i: nauw betrokken bij C< donnay, een initiatief dat begin dit jaar door haar in het leven is geroepen. Het betreft een reizend podium voor getalenteerde jonge cabaretiers en kleinkunstenaars, dat door Isabel Nolte wordt ge programmeerd en gepresenteerd. Elke editie is een combinatie van humor, muziek en ontroering. Café Chardonnay vindt plaats in verschillende steden en theaters met wisselende artiesten. Er zijn edities in o.a. Utrecht, Tilburg en Den Bosch. Kijk voor meer infor matie op website www.cafechar- donnay.nl Hier kunt u ook kaartjes reserveren. Tilburg De zevende editie van de Kiwanis Rally Tilburg, die za terdag 28 mei verreden werd, was weer een geweldig succes! Het was een prachtige rit met maar liefst 109 equipes door het mooie Brabants land, met een geweldige afsluiting bij Auberge de Bonheur. De vele deelnemers, donateurs en sponsors hebben ervoor gezorgd dat op het einde van Utrecht en het Utrechts Klein kunst Festival. Kort daarop wint zij de publieksprijs van het Utrechts Cabaret Festival en staat zij in de halve finale van het Groninger Stu denten Cabaret Festival. De studie psychologie maakt plaats voor een loopbaan als singer-songwriter en kleinkunstenares. Onderweg Er wordt wel eens gezegd, dat Duitsers geen humor hebben. De gedreven Isabel Nolte bewijst het tegendeel. In theaterseizoen 2016- 17 staat de voorstelling Onderweg in de Nederlandse theaters, de eerste avondvullende voorstelling van Isabel Nolte. Zij omschrijft On- van de dag de presidenten van Kiwanis Club Tilburg en Kiwanis Club Tilburg Hooge Santley twee prachtige cheques konden over handigen aan Stichting Jarige Job en Stichting Tess. In totaliteit werd dit jaar 13.298,- geschonken aan deze goede doelen. Een prachtige opbrengst van een heerlijke Ral- lydag, die zeker een vervolg gaat krijgen. Tilburg Afgelopen najaar besloot producent van kunststof potterie Elho uit Tilburg om een prachtig bijenhuis met bijbehorende bij entuin te bouwen voor stadsimker Marcel Horck. Op 7 juli wordt het bijenhuis om 16.00 uur officieel geopend bij Elho aan de Atlas straat 11 in Tilburg. Als ik buiten hoor, duurt I voordat ik r liseer dat ht dag van de maand,is het dus vermoedelijk om een test gaat. is een betrouwbaar oud, maar nog tief. Maar eind 2 gelopen met het ma: geloei. De sirene moet weg. Te duur en ouderwets, zegt de overheid. Daarvoor in de plaats komt een blindelings vertrouwen in de moder ne techniek. Gebeurt er een ramp, dan krijgt u een sms of een Facebookbericht. Niet ontvangen? Dat is dan pech. Ik heb een vrij moderne mo biele telefoon. Een smartpho ne, niet het nieuwste model maar wel eentje die eenvou dig een NL-Alert moet kunnen ontvangen. De NL Alert is een bericht dat de overheid naar mobiele telefoons verstuurt om te waarschuwen bij een ramp. Ik zat maandag om 12.00 uur helemaal klaar voor het testbericht van NL Alert. Maar mijn mobiel bleef stil. En niet alleen die van mij. En dan heb ik het nog niet eens over al die mensen die hele maal geen mobieltje bezitten. En die ook geen Facebook en Twitter hebben. Zou onze overheid onlangs het nieuws bericht hebben gemist over het feit dat anno 2016 nog steeds 1,2 miljoen Nederlan ders leven zonder internet? Het afschaffen van het lucht alarm klinkt als een gevalletje 'penny wise, pound foolish'. Het onderhoud van zo'n sirene kost 3,6 miljoen per jaar. Maar hoeveel mensenlevens kost het als je als overheid bij een ramp de helft van je inwoners niet kunt bereiken? Bij een echt grote ramp lijkt mij het versturen van berichten naar telefoons trouwens vrij las tig zonder stroom en mobiel netwerk. Zo'n NL Alert is een mooie aanvulling op het luchtalarm. Maar die laatste afschaffen, dat is pas echt een ramp. CHEQUE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 3