o jijknieuws ost Garageverkoop in Udenhout Nederlandse top aanwezig op menwedstrijd Tilburg Héle dag theater voor en door jongeren Open dagen bij biologische boeren Tilburgse klas doet auditie voor BZT band XXL Open dag Zorgboerderij Ons Erf Udenhout r2 fep IURGSE KOERIER 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 JUNI 2016 uur. Schc Winnaars LINK 2015, CTRL-F/Podium Bloos met de voorstelling 'Kind van een superheld'. FOTO: WILLIAM VAN DER VOORT Bewoners van de Achterhoek in Udenhout verkopen hun spullen. GRATIS Edith Chardon met het kampioensspan in een hindernis. plus.nl Meer informatie en kaarten: www.linkfestival.nl on (je ■Lc.'dag ■o. De- .00 tot a Tilburg Menvereniging de Postkoets organiseer de tot 2 jaar geleden elk jaar een compleet weekend mensport bij Stalhouderij Bien Venue aan de Bredaseweg. Dit jaar is voor het eerst een nieuwe locatie gevon den in Landschapspark Moerenburg in Tilburg Oost, die voldoende ruimte biedt om de vele rijders en toeschouwers te kunnen ontvangen. TILBURG Kinderen uit groep 6/7 van basisschool de Pen- dula aan de Hoogvensestraat 49 in Tilburg mogen op 14 juni auditie doen in Hilversum en maken zo kans op een plek in BZT band XXL. Huub Smit en Lonne Gosling) als een jongerenjury reiken prijzen uit voor de beste voorstelling, beste acteur en beste actrice. De prijsuit reiking is omstreeks 17.15 uur. H)nfo ingt! De voor- r thema's die gen 'Zinc een pk van de 16.00 uur. De deelnemende stra ten zijn: Korte Voren, Kimwey, Ho- gewey, Huysacker en een stukje Achthoevenstraat. gespeeld door jongeren in de leef tijd van 12 tot 20 jaar. Ze spelen of hun leven er vanaf har stellingen gaan over jongeren bezighouden. Aan deze dag is een wedstrijde lement verbonden. Zowel een vakkundige jury (bekende acteurs gaat aan het werk met het vierspan pony's, waarmee broer Bram afgelo pen jaar nog wereldkampioen werd tijdens Outdoor Breda. Zelfs de koet sier van de Gouden Koets weet de weg naar deze wedstrijd te vinden. Wel laat hij de koninklijke paarden op stal staan en neemt hij 'gewoon' zijn eigen paarden mee. gedaan door op wedstrijd op het activiteiten organiseren, leedoen aan j met leuke prijzen en cunnen ponyrijden, zich springkussens, kleurwedstrijd se spelle- vuld zijn kraam- je en een tuis. Kort- nen. Dit wordt ge zondag, naast de v hoofdterrein, diverse voor jong en oud te Bezoekers kunnen me een loterij kinderen ki laten schminken, meedoen aan een en deelnemen aan diverse tjes. Het strodorp zal gevu met verschillende gezellige pjes en ook voor een hapje drankje hoeft u niet naar hi om: een weekend met voor ieder een wat te beleven. udenhout - Buurtvereniging c Achterhoek organiseert zaterdé 18 juni een garageverkoop. L ze wordt gehouden van 9.00 t udenhout - Zorgboerderij Ons Erf, Kuil 31 in Udenhout, organiseert op zaterdag 18junivan 11.00-16.00 uur een open dag. Deze zorgboerderij is voor mensen uit de regioTilburg, die een zorgvraag hebben omtrent het ziektebeeld dementie. Zij kunnen rekenen op een fijne dagbesteding op de boerderij. Daarom kunnen mensen zonder enige verplichting komen kijken tijdens de open dag om informatie te krijgen over het hoe en wat op deze zorgboerderij. Er zijn die dag verder diverse rond leidingen op de boerderij. Zowel bij de boomkwekerij als bij de varkens kunnen mensen uitleg krijgen en mag er geknuffeld worden met een pasgeboren biggetje. Verder zijn er een speurtocht voor kinderen, streekproducten van de duinboeren en een gastoptreden van percussie- band Divertimento uit Tilburg. Meer informatie: www.boerderijonserf.nl Tilburg - Op zondag 12 juni vindt de 15e editie van het LINK Jonge rentheaterfestival plaats. Aanvang om 10.00 uur bij Het Zuidelijk To neel, Ringbaan Oost 8 in Tilburg. Tijdens dit festival zie je bijzonde re, ontroerende en sprankelende theatervoorstellingen die worden udenhout - Biologische boeren en tuinders openen op 18 en 19 juni de deuren voor het publiek tijdens Lekker naar de Boer. Zo'n 130 be drijven in Nederland doen mee aan de open dagen. Er zijn veel verschillende (kinder)activiteiten, zoals rondleidingen, boerenmark ten, proeverijen, workshops, zelf oogsten, dieren aaien en spelle- Villa Pardoes Naast sport zijn er veel kinderacti- viteiten ten bate van Villa Pardoes. Menvereniging de Postkoets wil met deze wedstrijd ook graag dit goede doel in Kaatsheuvel steu- tjes. Boeren geven daarnaast infor matie over hun bedrijf. Boshoeve Sprankenhof in Udenhout is één van de deelnemers aan Lekker naar de Boer. Iedereen is van har te welkom op zondag 19 juni van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Adres: Schoorstraat 26a in Udenhout. Meer informatie op www.lekkernaardeboer.nl. Na de audities zullen 30 klassen in de BZT muziekshows te zien zijn. Tijdens deze shows staat er elke week een andere categorie centraal, van zingen, rap tot huis-, tuin- en keukenpercussie. De mu zikale helden Maan, Gers Pardoel, Benjamin Herman, Krystl en Kenny B geven de klassen tips en moedi gen ze aan tijdens de shows. De helden en de kijkers selecteren uiteindelijk welke tien klassen deel uit gaan maken van de BZTband XXL. Dit zijn de klassen die voor Koningin Maxima mogen optre den tijdens het Kerstgala, met een lied gemaakt door Eric van Tijn. Maar de eerste stap is het doorko men van de audities. Het lied 'Hou jij van muziek' is te bekijken op www.meermuziekin- deklas.nl/inzendingen/161 Deze muziekwedstrijd wordt ge organiseerd vanuit 'Meer muziek in de klas' en het Zapp kinderpro gramma BZT-show. Marjolein Hei ne schreef speciaal voor deze wed strijd het lied 'Hou jij van muziek'. Onder begeleiding van filmcoach Lidi Toepoel maakten de kinderen er een echte videoclip bij, met hulp van een aantal enthousiaste ou ders. Uit de ruim 375 inzendingen werden er 100 uitgekozen, waar onder hun lied 'Hou jij van muziek'. De kinderen behoren hiermee tot de uitverkorenen die auditie mo- i komen doen in de categorie igen'. Hiermee strijden zij om i plek in de live muziekshow v.e BZT-show. Het uiteindelijke doel is een plek bemachtigen in de BZT band XXL, die mag optreden voor Koningin Maxima. Buurtbewoners en grondeigena ren in Moerenburg (buitengebied Tilburg) verwelkomen graag de deelnemers en het publiek op hun terreinen rondom de Broekstraat en Oisterwijksebaan. Het bleek hard werken om alles weer van begin af aan op te bouwen en te organiseren, maar met de ruime ervaring binnen de organiserende menvereniging wordt ervoor ge zorgd dat de wedstrijd weer op de kaart staat. Op zaterdag 11 juni rijden de deelnemers vanaf 09.00 uur een dressuurproef met aansluitend de vaardigheidsproef (kegeltjespar- cours). Op zondag 12 juni vindt de spectaculaire marathon plaats en is er vanaf 10.00 uur volop activiteit in het strodorp. Het evenement is gratis toegankelijk en er zijn vol doende parkeerplekken voor auto en fiets. Ook deze zijn gratis. De organisatie is er trots op dat zij Edith Chardon onder de deelne mers hebben. Edith is de dochter van veelvoudig wereld- en nationaal kampioen Ijsbrand Chardon. Zij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 13