Prokkel Prokkelweek komt eraan ambassadeur Buurtbemiddeling contourdetwern colofon adres 7 JURGSE KOERIER naar 'Burenruzies zijn conflicten die diep ingrijpen plus.nl post De carrière van meester Frank Visser krijgt er een dimensie bij. Na zijn transfer naar SBS6 zet hij zich nu ook in als ambassadeur voor Buurtbemiddeling. Met zijn nieuwe program ma 'Mr. Frank Visser Doet Uitspraak' komt hij veel situaties tegen die al flink zijn geëscaleerd en waarbij buren totaal niet meer met elkaar kunnen praten, laat staan naar elkaar luisteren. Verbaal geweld voert de boventoon. Bij het zien van het programma zal menigeen zich afvragen waarom mensen het zover la ten komen. Was eerder in gesprek gegaan, bijvoorbeeld met de hulp van Buurtbemidde ling! Daarmee voorkom je een gang naar de rechter of naar mr. Visser. Buurtbemiddeling voorkomt al 20 jaar dat overlast uitgroeit tot een extreme situatie. In Nederland bieden ruim 220 gemeenten deze vorm van dienstverlening gratis aan. Maandag 6 tot en metzaterdag 11 juni isde week van de prikkelende ontmoetingen. Mensen met en zonder een verstandelijke beperking treffen elkaar. Iedereen kan meedoen en het kan overal gebeuren. Op straat, bij bedrijven, in instellingen, in wijkcentra, bij de club. Wat je ook doet volgende week (werk, school, stage, hobby) het zou zomaar een Prokkel kunnen worden. Wie doet er mee? Kleine gebeurtenissen met een groot effect, dat zijn Prokkels. Ze leveren nieuwe contacten op en laten je voelen hoe we met elkaar (kunnen) omgaan. Prokkelen is een manier om te laten zien dat iedereen mee kan doen in de ContourdeTwern voert Buurtbemiddeling uit in de gemeenten Boxtel, Tilburg, Heusden en Waalwijk. Samen met heel veel vrijwillige be middelaars wordt menige kwestie tussen bu ren in de kiem gesmoord. In Dordrecht orga niseert R-Newt Jongerenbuurtbemiddeling. Hier bemiddelen jongeren zelf bij conflicten in de buurt waarbij andere jongeren zijn be trokken. "Het is zo waardevol om te zien dat buurtbe- middelaars zich vrijwillig inzetten om hun me debewoners te helpen als er een burencon flict is," zeggen Caroline de Clerck en Janneke Quirijnen, coördinatoren van Buurtbemidde ling in Tilburg. "Wij zijn enorm trots op ons team. Met enthousiasme pakken de bemid delaars uiteenlopende zaken op en brengen die met de inzet van de bewoners zelf, vaak tot een goed einde. Het verdient dan ook diep respect dat in Nederland zo'n 2.700 buurtbe- middelaars zich dagelijks inzetten voor een socialer en veiliger woonomgeving. Dat dit vrijwilligerswerk niet altijd even makkelijk is, is reden temeer deze bemiddelaars een groot compliment te geven!" Buurtbemiddeling bespaart gemeenten veel geld, omdat de kosten van bemiddeling niet opwegen tegen de veel hogere kosten als zaken eenmaal zijn geëscaleerd. Bovendien ontlast Buurtbemiddeling politie en woning corporaties. Het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV) is landelijk coördinator van de methodiek Buurtbemiddeling. Meer dan 10.000 keer per jaar komen vrijwilligers van Buurtbemiddeling in actie en bij tweederde van de 'zaken' wordt het probleem opgelost. Meer weten over Buurtbemiddeling in de diverse gemeenten? Kijk op de site van contourdetwern.nl Training Advies Jongerenwerkers van R-Newt doen elke dag heel veel kennis en ervaring op in de omgang met jongeren. Zij kennen de jongeren door en door en weten hoe ze in moeilijke situaties moeten reageren. Die expertise is gebundeld in het team R-Newt Training Advies (T&A). Het team is getraind in het geven van de cursussen aan beleidsmedewerkers én uitvoerende partijen die werken met en voor jeugd. Omdat geen jongere hetzelfde is, is maatwerk het devies. Vraag de brochure van T&A aan bij R-Newt of download die van de site contourdetwern.nl tel mail internet in het dagelijks leven van mensen. Ik kom dat in mijn werk voortdurend tegen," aldus mr. Visser. Met zijn ambassadeurschap draagt hij graag uit dat op tijd met elkaar in gesprek gaan, escalatie van het conflict kan voorko men. Buurtbemiddeling is een methode waar bij getrainde vrijwilligers buren helpen om het contact te herstellen en samen oplossingen te bedenken voor hun conflicten. Komen ze er sa men niet meer uit dan kan Buurtbemiddeling uitkomst bieden. De bemiddelaars zijn neu traal en geven geen oordeel over de ontstane situatie." samenleving. Dit kun je bereiken, niet door alleen te vertellen, maar door te doen! Deze ene week in juni geeft je inspiratie voor de rest van het jaar. Want Prokkelen houdt niet op na 11 juni. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg jjFotograaf jBSLMh Omgaan met NAH Na het ontstaan van hersenletsel verandert er veel voor de persoon zelf en voor de mensen in zijn/haar omgeving. Het kan enorm helpen om ervaringen te delen met lotgenoten. Op 7 juni kan dat van 19.30 tot 21.30 uur bij wijkcentrum Koningshaven, Kruisvaardersstraat 32. Het thema is: verandering van rollen en disbalans in de relatie. Er is ruimte om in gesprek te gaan en ervaringen en tips uit te wisselen. Je kunt je aanmelden voor deze bijeenkomst bij het Adviespunt van ContourdeTwern, telefoon 013 549 8646. Eindstreep chef's level Ze hebben de eindstreep bereikt, de jongeren van chef's level. Vorig jaar begonnen ze met nul ervaring in de horeca aan de 1-jarige opleiding niveau 1. Bonheurgroep bracht de nodige vakkennis in en R-Newt jongerenwerk zorgde voor een strakke begeleiding. Nog een paar woensdagavonden is het pop-up restaurant van chef's level in V39 open. Op 22 juni zijn er nog tafels vrij. Boek en ervaar de gezelligheid en het lekkere eten, via chefslevel@r-newt.nl iSt >orde r<o :to ISN Bruisende buurtcentra In de Tilburgse wijkaccommodaties is altijd wat te doen. In het kader van de Week van de Amateurkunst reist momenteel de Buurtbühne langs diverse centra. Maar je kunt ook zelf ruimte huren in een van de wijkcentra. De afmetingen en de aanwezige faciliteiten zijn per locatie verschillend. Er is dus altijd wel een locatie te vinden die past. Alle locaties hebben gratis Wi-Fi. Ook kun je laptops, beamers, geluidsinstallaties, tv's, microfoons en flipovers huren. Op zoek? Stuur je bericht ruimteverhuur@contourdetwern.nl buurtbemiddeling ContourdeTwern organiseert in Tilburg Noord en Oud Noord diverse ontmoetingen zoals aan tafel bij een van de wijkrestaurants, wandelen (naar de Trappisten!) of samen naar een voorstelling of naar de film. Meer informatie over deze Prokkels bij willemvandevoort@contourdetwern.nl of op www.contourdetwern.nl Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 JUNI 2016

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7