c OPRUIMING Armoede in Tilburg gaat iedereen aan 3 olumn TilburgseVoedselbank bestaat 10 jaar Tilburgse liefdadigheid aan Tunesië ligt even stil 79,- :tijden h-'i Baby van de maand 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 2 JUNI 2016 IURGSE KOERIER Camping Zo heb je je droomhuis en zo ben je het door bepaalde omstandigheden zo maar kwijt. «id. FTiww DOOR PETRA JANSEN Petra Jansen KASTEN V.A. TAFELS .v.a.€ -3» 1551792 ENcom Tilburg Al 30 jaar zet de Tilburgse Els Bruëns (77) zich in voor de armen en invaliden in Tunesië. Het doet haar verdriet dat de hulpverlening nu noodgedwongen stil ligt. This is it', is een van de boeken over het werk van Els Bruëns. De boeken zijn nog steeds bij haar verkrijgbaar. Meer informatie op www.tunesiecommunicatie.nl Bruëns ierschei- voor haar RECHTSWINKEL TILBURG Sinds 1969 Beslag op uw vakantiegeld? T. 013-5353135 www.rechtswinkeltilburg.nl BANKSTELLEN V.A. 13 303 00 59 SEN GEBRUIKTE MEUBELS Losse 2-zits BANKEN Tilburg Daar sta je dan. Een jaar geleden nog gelukkig getrouwd, in het bezit van een goedlo pend bedrijf, een mooie auto en het huisje van je dromen, maar door onverwachte omstandig heden verdwenen deze zaken -die eerder nog zo vanzelfsprekend leken als sneeuw voor de zon. lesië. "Met I koop ik “ant die2 ian hier. sgaranties, inze winkel. .va €39. rgers is dit een ver iow, maar iedereen jor de tegenslagen cepakket* w.v. €30.0,- deren naar Tunesië de pan uit rij zen. "Onbetaalbaar" zegt Bruëns. irage joede doel, k op rek W ll^t voo, ister lastic i te bezoel s dat de transportkosten t vervoeren van de goe- De enige manier om nu hul[ bieden, is door financiële s« .va€19j" >ulp te steun. EETHOEKEN f 29 - dat maakt het werken bij de voed- selbank boeiend. De Tilburgse Voedselbank kan momenteel wel wat hulp gebruiken, en is op zoek naar chauffeurs, bijrijders, maga zijnmedewerkers, uitdelers van voedselpakketten en administra tief medewerkers. Losse STOELEN. Drie decennia zamelt Els Bruëns met haar Stichting Tunesië Communicatie al spullen in, die ze vervolgens naar Tune sië brengt. Het begon ooit met rolstoelen, maar later werden ook meubels, kleding en speel goed naar het Noord-Afrikaanse land vervoerd. Het werk wordt ‘in Tunesië gewaardeerd; heeft zelfs al diverse ondt dingen ontvangen liefdadigheidswerk. Donaties Wie een bijdrage wil leven aan het goede doel, kan een dona tie doen op rekeningnummer NL89INGB0000000746. SALONTAFELS Hoe heeft het zo ver kunnen ko men? De lasten zijn niet meer op te brengen en door de schulden die zijn opgelopen omdat je een zin kend schip probeerde te redden van de ondergang, belandde je in de schuldsanering. Je leven is com pleet veranderd. Hoewel je ooit op Tilburg Culinair en Hap Stap te vinden was en iedere week wel een hapje at op de Korte Heuvel of elders in de Tilburgse binnenstad, lukt rondkomen nu nog maar am per. Voedsel is niet meer een luxe, maar een eerste levensbehoefte. Een nachtmerrie lijkt dan ook on vermijdelijk: je meldt je aan voor voedselhulp. Voor veel Tilburge van mijn bed sho\ kan zodanig doo. van het leven getroffen worden en een periode afhankelijk zijn van voedselhulp. Als het eenmaal zover is dan sta je iedere vrijdag in een lange rij voor een voedsel pakket, bij de Tilburgse Voedsel bank. Een team van vrijwilligers staat dan klaar om je te voorzien van versproducten, en andere aan vullingen op de boodschappen, gebaseerd op de grootte van het huishouden. Door de vriendelijke aanpak van de Tilburgse Voed selbank lijkt de nachtmerrie mee te vallen; na het ophalen van het voedselpakket krijgen de gasten een kopje koffie en een hapje, en er wordt zelfs veel gelachen en ge kletst over de meest uiteenlopen de onderwerpen. De vrijwilligers zijn er voor jou. Dat merk je niet al leen aan hun harde werken, maar ook aan de lach op hun gezicht. kerk (bestuurslid food). Op 8 juni wordt afscheid genomen van de vertrekkende bestuursleden (Ma rie Anne Sebregts (secretaris) en Hans Geerts (vice-voorzitter en waarnemend voorzitter). Tevens zal op deze dag worden stilge staan bij het 10 jarig bestaan. Dit gebeurt met gemengde gevoe lens, want in tien jaar tijd is het aantal bezoekers enorm gegroeid. DeTilburgse Koerier heeft op donderdag 16 juni weer de rubriek 'Baby van de Maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 juni 2016 en lijkt het u leuk om uw ko ter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 10 juni een foto van uw baby naar advertentie@tilburgsekoe- rier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand juni! Ik ben één keer in mijn leven gaan kamperen en dat was geen succes. Het zal rond 1992 geweest zijn. Ik was 16 en zat bij een jeugdgroep van de kerk. We deden een dropping in Dorst, bij Breda. Terwijl wij door de bossen onze weg zochten naar de kampeerplek, zou de leiding alvast onze tentjes opzetten en de luchtbedden oppom pen. Toen we terugkwamen bleek dat de dopjes van mijn luchtbed spoorloos waren. Het werd een onrustige en lange nacht. Daarna bracht ik mijn vakan ties door in gerieflijker om gevingen: jeugdherbergen, Landalhuisjes, hotels en bed- and-breakfasts. Kamperen, dat associeer ik met oncom fortabel slapen, vieze dou- chehokken en dito wc's. En ja, natuurlijk met die beruchte wc-rol waarmee je een paar keer per dag voor het oog van iedereen over de camping paradeert. Nog steeds denk ik soms te rug aan die nacht dat ik met rugpijn in mijn tentje in de Dorstse bossen lag. Maar als ik dan de foto's bekijk van onze eigen Stadscamping 013 op het oude Van Gend en Loos-terrein, dan denk ik: dat kan toch niet anders dan heel gezellig zijn. Helemaal als van 15 tot en met 17 juli de Stads camping een weekend lang de Buurtcamping wordt. Een smeltkroes van Tilburgers van alle leeftijden en achtergron den die samen drie dagen lang lol maken. De perfecte manier om je stadsgenoten te leren kennen. Hopelijk leidt het ook tot meer begrip tus sen mensen onderling. En nu vraagt u zich vast af: ga je d'r zelf ook heen? De verleiding is groot, maar de drempel ook. Ik begin met het overwinnen van mijn kam- peertrauma door deze maand een nachtje in Limburg een tentje op te zetten op een familiecamping. Nou ja, met hulp van mijn vriend, een er varen kampeerder. En als dat bevalt, dan kom ik graag een keer bivakkeren in mijn eigen 'achtertuin'. Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz Gemengde gevoelens Iedere week wordt er samenge werkt om een voedselpakket te kunnen aanbieden. Dit is niet al tijd even gemakkelijk, want de Til burgse Voedselbank is afhankelijk van wat andere partijen te bieden hebben. Dat betekent dat de vrij gevigheid van anderen deels het menu bepalen van de mensen die voedselhulp krijgen. Na een lange periode is het be stuur weer voltallig en bestaat uit Martin de Kok (voorzitter), Ad van Dijk (vice-voorzitter), Kees Walen kamp (penningmeester), Paul van Boekel (secretaris) en Ben Heems- Armoede in Tilburg gaat ons allen aan. Het is dan ook van belang dat Tilburgers elkaar steunen in tijden van economische teruggang zo als nu. En dat kan. Het is mogelijk om je wekelijks, maandelijks of zelfs sporadisch -wanneer het uit komt- in te zetten voor je mede mens, naast je baan of studie. De (ongeveer) vijfhonderd bezoekers vormen een divers gezelschap en "Elk bijdrage is welkom", aldus Bruëns. Zodra het weer kan, gaat Bruëns naar Tunesië. "Met het in gezamelde geld koop ik in Tune sië rolstoelen. Want die zijn daar veel goedkoper dan hier." Onbetaalbaar Maar nu ligt het vervoer van spullen dus even stil. "Tunesië heeft het moeilijk sinds het een democratie is geworden", vertelt Bruëns. "Bovendien is het toeris me ingestort als gevolg van de aanslagen vorig jaar. Veel luxe hotels zijn gesloten, een ramp voor de vele mensen die voor hun inkomsten afhankelijk zijn van het toerisme. Desondanks is Tunesië het enige Arabische land dat zich staande heeft kun nen houden." Vluchten naar Tu nesië gaan nog maar eens per week, wat het voor de Tilburgse weldoen ster lastig maakt om het land te bezoeken. Maar het ergste is voor het 30 YEARS TUN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 3