u yl :a it 'Ik wil Minister van Enthousiasme worden' Cultureel Café met beeldende kunst en leuke zomertips Madness naar TK theaters i tilburg.ni i ATraveller'sTale - Poëzie Polygonaal naar 'De Burgerij' Gypsyfestival start in Paradox met Syrische muzikant 013 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 26 MEI 2016 Peter Heerschop in Theaters Tilburg FOTO: JORIS VAN BENNEKOM Lezersactie llen Mer plus.nl- E3ww Martin Beversluis op twee voor lezer; Muzikaal trio ATraveller'sTale, bestaande uit contrabassist Eric van der Westen (Sezen Aksu), gitarist Aron Raams (Gare du Nord) en nieuwe aanwinst trompettist Angelo Verploegen (The Hou- dini's) maken muziek voor op reis. Muziek die je doet denken aan het Amerikaanse platteland, en waar invloeden van Tom Waits en JJ. Cale nooit ver weg zijn. Een theaterconcert ter ere van hun nieuwe cd waar blues, folk, country, 70's rock en jazz samenkomen. Cd-presentatie Meer informatie: www.facebook.com/PoeziePolygonaal Lezers van DeTilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! NormalePrijs:€ 15 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Traveller bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. g van dit lijk geeft 20.30 aat 62 ted editlt ryBïrd- tilburg Zijn eerste solo be viel zo goed, dat hij met een een tweede speelt: Van horen zeggen'. .BURGSE KOERIER ijzonder :ollega's ik niet za 28 mei 20.30 uur Concertzaal Minister van Enthousiasme Hij vervolgt: “Ik heb besloten dat ik Minister van Enthousiasme wil wor den. En die taak neem ik bij; serieus. Een aantal cabaretcc heeft tegen mij gezegd dat bezig moet zijn met hoe mensen de zaal uit gaan. Maar ik ben daar wel mee bezig. Ik wil dat mijn program ma iets doet met ze en daar voel ik me verantwoordelijk voor. Dat had ik al toen ik lesgaf. Ik wil dat mijn publiek iets meemaakt." *n. "Nu >ch wel f jens heb I het mijn V te maken." f er in 'Van Tilburgse Koerier Last-minute Actie! Damascus, treedt Azmeh inmid dels op over de hele wereld. Zijn composities worden overal ten ge hore gebracht. Azmeh stond eer der in Paradox met zijn eigen City Band en trad daarmee ook op in het Natuurtheater Oisterwijk. Eric Vloeimans en Kinan Azmeh leer den elkaar in 2012 kennen tijdens een editie van Imagining Europe, georganiseerd door de European Cultural Foundation (ECF). Het concert va uur in Paradox, in Tilburg. we programmeur Mirjam Brenner vertelt er meer over. En ieder jaar zijn er in Tilburg speciale zomer- films. Maureen Prins is een van de organisatoren daarvan. Natuurlijk is er weer bijzondere muziek, dit keer door de Tilburgse folkband lien Mer met zangeres Merit Visser. En het Cultureel Café wordt afgesloten door columnist Jace van de Ven. Lezersactie Peter Heerschop speelt Van horen zeggen op donder dag 2 juni om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Wil je kans maken vrijkaarten, mail dan >r maandag 30 mei naar ?rs@tilburgsekoerier.nl tilburg - In samenwerking met het 20e editie International Gipsy Fes tival is een dag voor het festival traditioneel in Paradox de opmaat voor het evenement. Deze keer is de opening op vrijdag 27 mei met een concert van de gevierde Syri sche componist-klarinettist Kinan Azmeh, samen met Eric Vloeimans en Jeroen van Vliet. Kinan Azmeh is veelzij tuoos. Geboren in Dar opgeleid aar liard-conserv en het High zijdig en vir- oren in Damascus en in het befaamde Juil- vatorium in New York i Institute of Music in 'Ik had zin om nog meer te ver tellen," zegt Peter Heerschop (55), bekend van o.a. NUHR en Jeuk. "De eerste keer heb ik echt al mijn per soonlijke verhalen verteld, daarom werd mij al snel duidelijk dat mijn tweede soloprogramma 'Van ho ren zeggen' moest heten." Peter gaat verder: "In de twee jaar hiervoor lag een aantal vrienden van mij in het ziekenhuis of gingen dood. En het wonderlijke is dat dat gegeven een ander soort gesprek ken op gang bracht. 'We hebben alle tijd'gold niet meer, zo veel tijd was er misschien niet meer. Dus de verhalen die verteld werden kregen veel lading en diepte. Het waren goede verhalen, want het moest nu. En eigenlijk waren het nooit zware gesprekken, over het algemeen hebben we behoorlijk gelachen. Dat heb ik meegeno men in mijn theaterprogramma. Ik hoorde in die tijd ook een mooi verhaal van een arts die veel ster vende mensen ziet. Ik wilde van hem weten: hoe zie je dat iemand doodgaat? Hij zei toen: 'Wat mij opvalt is dat mensen doodgaan zoals ze geleefd hebben.' Dat vond ik een prachtig gegeven: als je je talenten hebt ontwikkeld en te vreden bent geweest, ga je rustig dood. En degenen die altijd ruzie hebben gezocht, gaan vechtend dood. Toen dacht ik: dat kun je dus nog beïnvloeden, je kunt denken: ik wil niet boos dood, ik moet het goed maken." Dingen die mis gaan Meteen daarachteraan zegt Peter: "Dat is een mooi thema, maar mijn programma moet niet natuurlijk niet gaan over 'oude mensen en de dingen die voor bij gaan'. Dat gaat het ook niet, maar er klinkt wel in door dat je soms de keuze hebt om dingen aan te pakken, om ze anders te doen." In zijn eerste soloprogramma 'Ge lukszoekers' wilde Peter bewust positieve verhalen brenger weer," zegt hij, "dat zie ik toe als mijn boodschap. Erge ik mij voorgenomen dat I taak is om mensen blij Dat betekent niet dat horen zeggen' alleen maar zon- neschijn-verhalen zitten. "Inte gendeel. Ik vertel liever verhalen waarin dingen heel erg mis gaan. Als troost, om mensen te laten zien dat het altijd nog treuriger kan." tilburg Poëzie Polygonaal, het gratis toegankelijke dichterspo- dium van Stadsdichter Martin Be versluis, verhuist vanaf 29 mei naar 'De Burgerij'. Daar verwelkomt de Stadsdichter vanaf 16.30 uur Dich terscollectief Hongerlief, met spe ciale mystery guest. De Burgerij is gevestigd aan de Noordstraat 87- 89 in Tilburg. Poëzie Polygonaal moest per 1 maart omzien naar een andere locatie, omdat de Polygonale Hal verkocht werd aan de nieuwe ei genaar EVE. Daarna was er nog een speciale editie van Poëzie Polygonaal tijdens het Tilt-festi- val in maart. In de tussentijd ging Stadsdichter Martin Beversluis op zoek naar een nieuwe locatie voor Poëzie Polygonaal. Dat is uiteinde lijk 'De Burgerij' geworden. Vanaf 29 mei dragen elke laatste zondag van de maand drie dichters voor uit eigen werk. Liefhebbers kun nen alvast de verjaardag van de huidige Stadsdichter 26 juni note ren, want ook dan is er Poëzie Po lygonaal. De aanvang is steeds om 16.30 uur en de toegang is gratis. tilburg - De befaamde ska-band Madness is op 6 december te gast in 013. De formatie staat dan op om 20.00 uur de planken om het in oktober te verschijnen album'Can't Touch Us Now' te ondersteunen. Meer informatie: 013, Veemarkt- straat 44 in Tilburg, www.013.nl tilburg Beeldende kunst en cul turele zomertips. Die twee onder werpen staan zondag 29 mei cen traal tijdens het laatste Cultureel Café van dit seizoen in Cinecitta aan de Willem II straat in Tilburg. Het Cultureel Café Tilburg duurt van 12.00 tot 14:00 uur en de toe gang is gratis. De veelbelovende beeldend kun stenares Linda Arts komt vertellen over haar werk en haar nieuwe boek. Verder wordt aandacht be steed aan het tekort aan atelier- ruimte, waarmee beeldende kun stenaars in Tilburg momenteel kampen. En de stichting Onterfd Goed zoekt nieuwe eigenaren voor Nederlands erfgoed. Het is de laatste aflevering seizoen en zoals gebruikelij de redactie weer culturele zomer tips. Mundial komt er aan. De nieu-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7