A Ir 'Als planner moet je goed kunnen puzzelen' I De Bresser Verhuizingen heeft ambities in de meubellogistiek transport iogistiek transport iogistiek euROMOvedir 9 DONDERDAG 19 MEI 2016 consolid.nl DOOR PETRA JANSEN Tomas Brands L Errald Looij is starter in de logistiek DOOR PETRA JANSEN Errald Looij igen ïidinc N L RT! C-Klasse Estate op iere zet ooi Errak pui steeds v leden al zen. ook van be- ie transport- tieke land- ONTZORGEN Maar De Bresser doet dus ook nog Oscan tilburg-Tilburger Errald Looij (22) bleef na zijn stage hangen als plan ner wegtransport bij BF Global Logistics. "Ik heb veel verantwoorde lijkheid, dat spreekt me aan." jw ge- /erhui- stress- llen we prek al ippy als MENTALITEIT Maar de juiste mentaliteit is lang als je wilt werken in de 4SP0RT LOGISTIeJiRANSPORT LOGISTIEK >LA Coupé Shooting Brak-1| I tilburg - Naeendiepdal door de economische crisis, gaat het De Bres ser Verhuizingen weer voor de wind. "Onze am bitie is dé hotspot in de Benelux te worden voor de meubellogistiek." KWEEKVIJVER Het verhuisbedrijf i’s een goede kweekvijver voor kwaliteitsperso- neel, zegt Brands. "Die mensen kun nen we later inzetten in de logisti tak. Dat zijn geen goedkope ha waar het bijna een eeui allemaal mee begon: ve Voor veel mensen een - volle bezigheid. "Daarom will mensen bij het eerste gesprek ontzorgen. Klanten zijn nooit hap als we komen, maar wél happy we weer weggaan" aldus Brands. Hoe kan je mankracht en materieel zo efficiënt mogelijk inzetten? Dat is kort- gezegd de vraag waar Errald Looij zich dagelijks mee bezighoudt als planner wegtransport bij BF Global Logistics. Communiceren en improviseren zijn daarbij heel belangrijke eigenschap pen, zo vertelt Errald. "Het is mijn taak om dagelijks contact te houden met vervoerder en klant over de locatie van goederen." En soms moet hij daarbij flink improviseren. "Onlangs werden er aanslagen gepleegd in Brussel. Toen moest ik snel schakelen en informeren, vervoerders bellen, koeriers regelen, klanten informeren over de status van hun goederen." slagen. Vandaaruit kunnen we ze dan weer verder distribueren binnen Eu ropa. We vervoeren vooral medisch meubilair, maar ook schooltafels- en stoelen en restaurant- en hotelinrich- ting. We willen geen bulk, maar echt kwaliteitsmeubels. We rijden met on eigen vrachtwagens, maar werken jk samen met de juiste partners. Het loopt goed, de markt en poten tie is ontzettend groot. Het is wel een niche, niet iedereen kan dit." ERVARING Errald kwam in 2014 als stagiair binnen bij BF Global Logistics. Hij volgde toen de mbo-opleiding Logistiek en Supply Chain aan het Summa College. Dat hield in dat hij vier dagen per week werkte en één dag per week naar school ging. Zijn stage werd geregeld via STL, het Secto- rinstituut Transport en Logistiek. "Toen ik hier begon, had ik geen enkele erva ring in de logistieke sector. Dus ik heb hier alle technieken geleerd: warehou sing, voertuigspecificaties, planningen maken." Errald houdt zich bij BF Global Logistics bezig met import en met de binnenlanddienst. PUZZELEN De liefde voor de transportwereld kreeg de Tilburger van zijn vader, die is gek van vrachtwagens. "En dat virus heeft hij op mij overgedragen", lacht raid. "Bovendien was ik altijd al een jzzelaar. En die combinatie heeft me op de juiste plek gebracht." Dat kunnen en willen puzzelen is volgens Errald een belangrijke eigenschap voor iemand die planner wil worden. En dat geldt ook voor goed communiceren, al levert het praten met buitenlandse klanten hem nogi Frans is niet zo les netjes formu De Bresser Verhuizingen bestaat al 92 jaar. Maar een jaar of acht gele den leek het de verkeerde kant op te gaan met het van oorsprong Oi- sterwijkse bedrijf, zo vertelt eigenaar Tomas Brands. "Dat was voor ons het dieptepunt, tevens een teken dat het roer om moest. We misten continu werk, iedere week stapels orders." DAG VAN TRANSPORT De Bresser is op zondag 29 mei ook aanwezig op de Dag van Transport en Logistiek. "We staan daar samen met verhuisbedrijf Nouwens. Zo staat de verhuisbranche die dag op één centrale plek. De Dag van Transport en Logistiek is een mooi initiatief. Alle bedrijven staan er en je kan je er goed presenteren", aldus Brands. jes, we investeren echt in ze. Als ver huizer doe je veel ervaring op met lastige situaties, met verschillende soorten klanten." Is het moeilijk om verhuizers te vinden? "Nee", zegt Brands, "Maar de geschikte vinden is een ander verhaal. Je wordt als ver huizer geboren zeg ik altijd. Het is een mooi en afwisselend beroep. Je komt overal: van een particuliere flat of villa, tot een groot bedrijf." VEEL UITDAGING Afwisseling is een van de dingen het werken in de logistiek zo prettig maakt. Je hebt veel uitdaging, geen dag is het zelfde. Errald kan dat bevestigen. "Er zijn elke dag weer andere problemen die ik op moet lossen. Ik heb ook best wat verantwoordelijkheid als planner wegtransport; we worden immers afge rekend op marges. Dat spreekt me aan. En ik werk in een jong team. Dus het be valt hier goed." i. En dat goed communiceren, al I _a met buitenlandse kl< wel eens problemen op. "Mijn o goed. En je wilt toch al- luleren naar de klant toe." BREDA De Bresser Verhuizingen is begon nen in Oisterwijk, en kwam naar Til burg toen het in 1994 het bekende verhuisbedrijf Horsten en van Dis- seldorp overnam. In 2013 kwam er nog een vestiging in Breda bij. Een zeer bewuste keuze, aldus Brands. "Mensen uit Breda bellen géén ver huisbedrijf in Tilburg, Tilburgers bellen geen verhuisbedrijf uit Bre da. Waar dat aan ligt weet ik niet; het is simpelweg een brug te ver. Maar het was een goede keus om in Breda te gaan zitten. Er wonen daar relatief veel tweeverdieners, en er zitten bijvoorbeeld ook veel advocatenkantoren." MEUBELLOGISTIEK Brands besloot om niet langer één paard te wedden, maar and( werkzaamheden aan te boren; het verhuizen blijft core business, maar De Bresser heeft zich tegenwoordig ook gespecialiseerd in meubellogis tiek- en distributie. En daar ligt ook de ambitie van het bedrijf. Brands: "Onze locatie aan de Siriusstraat in Tilburg moet dé hotspot worden voor meubellogistiek- en opslag. De meubelen worden in Tilburg opge- en logistieksector, zo zegt directeur Fons Verbunt van BF Logistics, die ook bij het gesprek aanwezig is. "Je moet niet vies zijn van werk. Je mouwen willen opstropen, willen regelen. Een flexibele instelling is ook belangrijk. Je past wel of je past niet." Errald zit in elk geval op zijn plek als planner wegtrans port bij BF Logistics en zou graag willen doorgroeien binnen het bedrijf. "Aan vullende opleidingen doen en dan uit eindelijk in een leidinggevende functie terechtkomen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 23