rt 1 "Werken en genieten tegelijk' Van Eijck International Car Rescue op zoek naar aanpakkers eert. 4 Chauffeur Mike van Klijnenbreugel: ■r transport logistiek transport logistiek 1 5 DONDERDAG 19 MEI 2016 istics DOOR PETER VAN OIRSCHOT DOOR: PETER VAN OIRSCHOT AnneHulscher ATIE ngeelbv.nl r hulten - Opleidings- en kwaliteitscoördinator Anne Hulscher laat er geen misverstand over bestaan. Van Eijck In ternational Car Rescue neemt vooral deel aan de Dag van Transport en Logistiek om zich te presenteren aan mensen die belangstelling heb ben voor een baan in de logistiek. bedr iemj vaak I dan irten i van kans1-- aar. en veeh Van I in el TILBURG- Hij heeft het mooiste beroep van de wereld. Daarover laat vrachtwagenchauffeur Mike van Klijnenbreugel geen misverstand be staan. leeft de laatste itige ontwikkelinc jt Hulscher. "We t s over 100 verse! en ons pers jebreid van 20 to door de overnam* het ijs is gebroken blijken mensen geschikter en meer gemotiveerd op het eerste gezicht lijkt. Dan worden het al snel de aanpakkers en klant- en servicegerichte medewerkers die we hier graag zien." ANDERE LANDEN De Bresser is in 1923 begonnen als ver voersbedrijf met paard en wagen. Ruim 90 jaar later is de onderneming een pro fessionele organisatie met verschillende specialismen, die zijn ondergebracht in De Bresser Verhuizingen, De Bresser Be- op de dag van vandaag bezig met au to- en vrachtwagentransport, berging en hulpverlening en het aanbieden van vervangend vervoer. In binnen- en buitenland. De cliëntele bestaat onder meer uit particulieren, verzekeraars en partnerbedrijven. ten (gemeente Gilze-Rijen). De werving en selectie van nieuwe medewerkers is hiermee in overeenstemming. Anne Hulscher hoopt de komende jaren enthousiaste jonge mensen aan zijn be drijf te kunnen binden. "Zonder andere mensen uit te sluiten kan ik zeggen dat wij graag jonge mensen aantrekken. Die kunnen we kneden en inpassen in onze irijfscultuur. De eerste indruk van land speelt uiteraard een grote rol, maar ik kijk ook graag verder. Ik heb jon gelui gezien die met de nodige bravour binnen kwamen. Zij worden in de mees te gevallen snel afgewezen, maar ik vind het belangrijk om echt contact te maken en te zien wat de jonge sollici tant in zijn mars heeft. Ik spreek jonge ren aan zoals zij elkaar aanspreken. Dan ontstaat vaak een klik en krijgen zij in de gaten wat we van hen verwachten. Als DEMONSTREREN Tijdens de Dag van Transport en Logis tiek presenteert Van Eijck International Car Rescue zich aan mensen die op zoek zijn naar een leuke, uitdagende baan in de logistieke sector. Hulscher: "We zullen deze dag enkele van onze voertuigen laten zien, waaronder een grote kraanwagen. Als de ruimte en vei ligheid op het terrein het toelaten de monstreren we onze autotranspor en showen we het op- en afladen voertuigen. We laten graag zien, hoe we een gekantelde vrachtwagen ber gen. Daarnaast organiseren we onder meer behendigheidswedstrijden voor de jeugd. In onze infostand presenteren we de vele mogelijkheden die Van Eijck International Car Rescue nieuwe mede werkers te bieden heeft." nen- en buitenland. "Ik rij bij voorkeur de meeste kilome ters in het buitenland. Ik vind het niet erg om in mijn wagen te slapen. Het geeft me een gevoel van vrijheid. Het is bovendien erg leuk om andere landen te leren kennen. En mensen met een andere culturele achtergrond. Ik heb onlangs een aantal ritten gehad naar Zuid-Duitsland en Zwitserland. Daar leef ik voor en geniet ik van. Het is fan tastisch in de bergen. Ik zou ook wel- eens naar Oost-Europa willen. En daar een beetje cultuur snuiven." "Ik wist als jongetje van vijf al dat ik vrachtwagenchauffeur wilde worden. En toen ik als 12 jarige met een vriend van onze familie mee mocht met een rit naar Luxemburg was ik helemaal ver kocht", vertelt de nu bijna 19 jarige Mike van Klijnenbreugel uit Goirle. "Mijn werk is mijn hobby. Voor mij is het rijden met de vrachtwagen werken en genieten tegelijk." Van Klijnenbreugel begon zijn nog pril le loopbaan in de transport en logistiek bij DB Schenker in Tilburg. Hij werkte er in het magazijn, maar kon er zijn droom niet verwezenlijken."lk kon bij Schenker helaas niet aan de slag als chauffeur. Via het Sectorinstituut Transport en Logis tiek ben ik bij De Bresser terecht geko men. Ik heb mijn vrachtwagenrijbewijs gehaald en ben nu werkzaam als chauf feur. Ik heb het bij De Bresser erg naar mijn zin. In ons bedrijf werken in totaal DROOM De Goirlenaar weet dat Midden-Brabant een logistieke hotspot is in West-Euro- pa. De verwachting is dat de vraag naar gekwalificeerd personeel de komende jaren verder zal toenemen in de regie nale transport en logistiek. Een buiter insje voor gemotiveerde jongeren om in de slag te gaan in een dynamische Izijdige sector van bedrijvigheid. Klijnenbreugel heeft er zijn plekje ?lk geval gevonden. Zijn wens om als vrachtwagenchauffeur aan de slag te gaan is uitgekomen, maar hij heeft nog een droom. "Ik zou in de toekomst graag eigen rijder worden, maar dat is niet eenvoudig. Met de aanschaf van een truck is al gauw een investering van 100.000 tot 120.000 euro gemoeid. Ik moet natuurlijk wel realistisch blijven. Of het gaat lukken om als zelfstandige aan de bak te komen weet ik niet, maar dromen mag. Toch?" HOGE EISEN Omdat de klant altijd voorop staat legt de veelzijdigheid van de organisatie een hoge druk op de planning, dienst verlening en service, die steeds van uit stekende kwaliteit en zoveel mogelijk op maat moeten zijn. Bovendien staat maatschappelijk verantwoord onder nemen bij Van Eijck International Car Rescue hoog in het vaandel. Allemaal samen stelt dit hoge eisen aan de be drijfsvoering én het personeel van de onderneming aan de Broekdijk2 in Hul- zo'n 40 mensen. Iedereen kent elkaar zo'n beetje en dat is prettig. De lijnen zijn kort en we weten wat we aan elkaar hebben." drijfsdiensten en De Bresser Logistiek. Als we een specialisme uit moeten lich ten is het wel vervoer en handling van (on)verpakte meubels. De organisatie heeft vestigingen in Oi- sterwijk, Breda en twee in Tilburg. Vanaf de vestiging aan de Schijfstraat 13 in Oisterwijk wordt de complete logistiek en warehousing verzorgd. Het is ook de standplaats van Mike van Klijnen breugel. Vanuit Oisterwijk rijdt de jonge chauffeur naar bestemmingen in bin- "Ons bedrijf heeft de laatste zes jaar een stormachtige ontwikkeling door gemaakt", zegt Hulscher. "We beschik ken inmiddels over 100 verschillende voertuigen en ons personeelsbestand is uitgebreid van 20 tot 120 mensen. En de groei zit er nog steeds in, onder meer door de overname van andere bedrijven in onze branche. We hebben op termijn plaats voor chauffeurs, plan ners, logistiek medewerkers, monteurs en oproepkrachten." Nieuwe medewerkers komen bij Van £ijck -dat naast de hoofdvestiging in de gemeente Gilze-Rijen zes nevenves tigingen in de provincie telt- terecht in een dynamische en uitdagende omge ving. Het familiebedrijf is in 1969 opge richt als takelbedrijf, maar houdt zich

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19