u it 3" 2 Nederlandse Muziekprijs 395 409 439 Tilburg Tigers spelen 'Het Gerecht7 Spaans saxofoonorkest weer naar Tilburg je op theaters tilburg.ni Pink Project - Remy van Kesteren ontvangt TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 4 MEI 2016 |Hota DOOR GWEN SENGERS f afgerond met FOTO: MARCO BORGGREVE Remy van Kesteren FOTO: WWW.ORQUESTADESAXOS.COM Orquesta de Saxos I Horan Coming Back to Life Tour "Wat mij betreft mogen ze elk jaar komen", schreef een enthou- siaste bezoeker ons na-afloop van het Pink Project-concert The HE Wall Essentials More vorig seizoen. Goed nieuws: de muziek I" van Pink Floyd komt opnieuw tot leven tijdens de Coming Back |Eu to Life Tour in onze concertzaal. Met een prachtige lichtshow, indrukwekkende projecties en gepassioneerde muzikanten EL wordt dit een overtuigende, integrale uitvoering van het Pink Floyd-album door een van de beste tributebands ter wereld. Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*1 Normale prijs: €27,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode PinkFloyd bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. APR ‘016 stof met 104 I estuin en voor in jonger publiek. Dan is de sfeer op een andere manier geladen." ■Dnfo LBURGSE KOERIER Tilburg Harpist Remy van Kesteren krijgt op 1 juni in Amsterdam de Neder landse Muziekprijs, de hoogste onderscheiding die het ministerie van OCW toekent aan klassie ke musici. TILBURG De Big-T-Band uit Tilburg heeft sinds zes jaar een culturele band met het Orquesta de Saxos, ver bonden aan het Conservatorio Musicale in de Spaanse stad Redondela. sug- oelen de ig geïm- ?n zij een Dit keer Concerten Vanaf donderdag 5 mei zullen de Spaanse vrienden de Big-T-Band opnieuw bezoeken en een aantal concerten verzorgen in de meente Tilburg. Op vrijdag 6 I ook online! :h.nl/assortiii»eirtj jfonist gaan arking gezonde kruidenplanten, Tilburgse Koerier Last-minute Actie! tilburg Op zaterdag 21 mei spe len de Tilburg Tigers een geïmpro viseerde voorstelling in theater de NWE Vorst aan de Willem ll-straat in Tilburg. Met slechts één gestie van het publiek spek Tilburg Tigers een volledig r proviseerde scène of zinger. nog niet bestaand lied. Dit hebben de Tigers een nieuw the ma voor hun voorstèlling, name lijk 'Het Gerecht'. De voorstelling wordt muzikaal omlijst door Marco van Duuren. De Tigers spelen met vrouwe justi- tia op een weegschaal. Vrij geasso- Dat hebben zij zeer." Van Kesteren gaat verder: "Ik ben benieuwd naar de twee concer ten. Concertzaal Tilburg is groot en licht. Het wordt een hele uitdaging de juiste sfeer in de zaal te pakken te krijgen. Want dat vind ik be langrijk, een gezellige sfeer in de zaal. De concerten zijn totaal ver schillend, qua publiek en muziek. Bij Calefax zullen we de diepte in moeten gaan, waar we bij Tomor row Eyes de zaal moeten winnen. Ik verwacht daar ook wel nieuw en Remy van Kesteren is de 28ste musicus die de prijs ontvangt. Van Kesteren (1989) won al het groot ste harpconcours in de wereld, speelde op Night of the Proms en werkte met choreograaf Hans van Manen. Ook deed hij mee aan Wie is de Mol? (ANP) In januari dit jaar bracht Remy van Kesteren Tomorrow Eyes uit. Een album met een weergave van zijn eigen muzikale wereld: "Voor het eerst speel ik mijn eigen muziek, een mix van jazz, pop, minimal en klassiek. Dit album overstijgt al die stijlen. Ik wilde nieuwe werelden verkennen. Voor harp is niet bijster veel werk geschreven, dus wilde ik mijn eigen koers bepalen. Ik ben ook een vrij a-typische harpist. Ik had eerste ideeën voor harpcom- posities, en wilde er verder mee aan de slag. Met de bevriende toet senist Martin Fondse en saxof Ties Mellema zijn we verder improviseren. Die samenwer was zo gaaf. Een heel ongewone samenstelling. Het maakt niet uit wat deze mensen spelen, het gaat erom dat ze spelen en hoe... Zij brengen de muziek echt tot leven. Dat maakt ze ook onvervangbaar in mijn band." cieerd en geïmproviseerd spelen de Tilburg Tigers als hete sambal, terwijl ze hun zonden overdenken. De avond start meteen vol span ning met een grote gebeurtenis. Het publiek wordt meegenomen in een smaakvolle waas van intri ges en mysterie. De acteurs deze avond zijn Rik van der Eist, Allart Sparenburg, Veer- le Brans, Eva Goudsmit, Arnoud Plantinga en Michel Fugers. De voorstelling begint om 20.00 uur. Reserveren voor deze voorstelling kan via de website van de NWE Vorst. Dit orkest bestaat uit circa veertig voornamelijk jeugdige saxofo nisten tussen 12 en 40 jaar, allen studerend aan het concervato- rium in Redondela. In 2009 is dit orkest op uitnodiging in Neder land geweest en heeft hier twee concerten gegeven. De Tilburgse band heeft in 2010 en 2015 een tegenbezoek gebracht aan het ge zelschap uit Redondela. Beide ke ren werden deTilburgers door het stadsbestuur van Redondela zeer hartelijk ontvangen en welkom geheten. Daarbij werden door de gasten fotoboeken van Tilburg overhandigd aan het Spaanse gemeentebestuur. Remy van Kesteren speelt in Concertzaal Tilburg op 1 november met het Calefax Ri.et- kwintet en op 16 februari met zijn band het concert Tomorrow Eyes. Voor het hele inter view zie vanaf 6 mei www.theaterstilburg.nl geeft het Orquesta de Saxos om 20.00 uur een concert in 't Plein in Udenhout en op zondag 8 mei om 15.00 uur in de zaal van Bet Ko len aan de Broekhovenseweg 111 in Tilburg. Omdat de Big-T-Band dit jaar 25 jaar bestaat, krijgen de Spaanse gasten vooraf een Bra bantse koffietafel aangeboden, mede mogelijk gemaakt door café Bet Kolen. Verder ontvangen de Spaanse gasten een leuke herin nering aan de uitwisseling met de Tilburgse gastheren. Om 15.00 uur speelt eerst de Big-T-Band enkele nummers. Daarna is het de beurt aan Orquesta de Saxos. Op zaterdag 7 mei treedt het or kest uit Redondela ook op in par tycentrum Merlijn in Veldhoven. Aanvang om 20.00 uur. Bij alle concerten, steeds onder leiding van oprichtster van het or kest Elisa Arias Trigo, is de entree gratis. za 7 mei 20.30 uur Concertzaal Hele uitdaging In november kom je ook naar Til burg met Calefax, dat moet dan ook een kolfje naar je hand zijn. "Ja, Calefax is ook een ensemble dat me goed past. Ik heb ze al vaker ge hoord en zij zijn al veel langer bezig I met vernieuwing binnen hun genre en de klassieke muziek. Zij denken 5 voorbij het instrument. Kijk, als er weinig muziek is geschreven voor I jouw instrument, en in hun geval I het rietkwintet, dan moet je veel i inventiever zijn. Je blik verruimen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 11