w I ijknieuws Biljarttoernooi Heikant Muziektheater met een oord gouden boodschap Wijkkrant Oud-Noord Stomavereniging Mariaconcert in Hasseltse kapel Hnfo Beste Buren: Jef Neve Solo Parkeren: meepraten ja, meebeslissen nee 31 DONDERDAG 21 APRIL 2016 5SE KOERIER LBURGSE ;ggy FOTO: KOEN VAN DEN NOORT Cristel de Meulder KOR RENÉ HAANS kip 4 kg e en VHD1. Het er.nl FOTO: Roland Vandenbulcke Martine Au niBURG Vereniging De Gouden Mix is een sterk maat schappelijk betrokken Tilburgs muziektheatergezel- jthap. over de parkeer- van laald r een dan korte termijn kan worden Kaarten kosten 5 euro, ind. koffie/thee. In dien nog beschikbaar is reserveren mogelijk via tel. 06-25527545. FJiww Meer informatie: www.hasseltsekapel.nl eeld in :ant aan Tilburg juni tot Je wed- dox,Tele- Aanvang Geen bindende enquête meer onder bewoners hlburg De gemeenteraad vergaderde afgelopen maan dag over een aantal zaken met de bedoeling knopen door te hakken. Dat lukte. laatste "One" Ir op vrijdag 22 april Ir graafstraat 62 in Til nm 70 30 uur tilburg Woonzorgcentrum de Heikant gaat in samenwerking met biljartvereniging de Heikant voor de 40ste keer een groot bil jarttoernooi voor senioren (55+) organiseren. Dit toernooi wordt gesp, woonzorgcentrum de Heik de Schubertstraat 700 in en zal plaatsvinden van 27 ji 4 augustus. Aanvang van de strijden telkens om 13.00 uur. De 12.00 uur in het Twee Stedenzie kenhuis aan de Dr. Deelenlaan in Tilburg (eerste verdieping in zijzaal 1, naast het auditorium). Meer informatie: Nico Kat, tel. 06-51304415. optreden met het album in Nederland. Hij is te horen in Parade llburg. A tilburg De papieren wijkkrant Oud-Noord gaat toch weer ver schijnen. Afgelopen maart heeft vormgeefster en illustrator Claudia van der Waal in overleg met de vrij willige redactie van de oude wijk- tilburg Vlaanderen en Nederland hebben elkaar zoveel moois te bie den. Daarom is 2016 het jaar van de Beste Buren, een serie concer ten waarin de Vlaams-Nederlandse creativiteit en culturele samenwer king wordt gevierd. Pianist Jef Neve was al eens in Pa radox met zijn trio en zijn ambi tieuze project 'Sons Of The New World'. De talentvolle pianist is een van de meest veelzijdige en bes te jazzmuzikanten in Europa. concert van Neve in Paradox is zijn dacht maar ook jaloerse blikken. Bewoners zoeken ontspanning en willen graag een modeshow orga niseren en een zangkoor vormen. De strenge directrice wimpelt al deze initiatieven direct van de hand. Maar de bewoners zetten hun plannen stug door en arran geren zelfs een ontmoeting tussen een pril liefdeskoppel. De directri ce slaat om als een blad aan een boom en zo komt alles toch nog goed. Het zorgcentrum doet zijn naam op deze manier eer aan. Opvang asielmigranten Vóór 20 mei moet er een plan op tafel liggen over de opvang van asielzoekers in de regio. De taak stelling voor Tilburg is om de op vang voor 1193 asielzoekers te regelen. De raad stemde in met de verlenging van het gebruik van het pand aan de Prof. Cobbenhagen- laan als opvanglocatie. Verder is afgesproken dat wethou der Jacobs samen met het onder- Groenbeheer Het beheerbeleidsplan 'Groenbe- heer op niveau' dat ging over de toekomst van groen in de stad werd aangenomen. De WD stem de tegen door de in hun ogen slechte onderbouwing van de fi nanciën /d-Noord besloten om de elfstandig voort te zetten, ckrant wordt verspreid in ten Loven-Besterd, Goir- Bouwmeesterbuurt, -Hoefstraat en Theresia. MIe 'Kamerstukken', werden zon- ier stemverklaring aangenomen. Het ging hier om besluiten waar over geen verschil van mening was. Eén van die besluiten was het uitvoeringskrediet beschikbaar stellen met een omvang van 7,15 mln. voorde inrichting van hetHa- fenparkzuid in de Piushaven. Relatie De revue 'Residentie Welzorg' speelt zich af in een zorgcentrum. Er komen regelmatig nieuwe be woners en vaak kennen die elkaar nog van vroeger. Tijdens ontmoe tingen halen ze veelvuldig herin neringen op uit het verleden. Het ontluiken van een relatie is echter van alle tijden en trekt veel aan- tilburg - De Stomavereniging or ganiseert regelmatig inloop- en contactochtenden voor mensen met een stoma en hun partners. Praten met lotgenoten kan weer op dinsdag 26 april van 10.00 tot tilburg Op dinsdag 26 april is er als opmaat voor de meimaand-Maria- maand een speciaal Mariaconcert in de Hasseltse Kapel in Tilburg met muziek van Saint-Saëns, Be noit en Gevaert. Uitvoerenden zijn de sopraan Cristel de Meulder en organist Ad van Sleuwen, die spe ciaal voor dit concert en met name dit repertoire ook het harmonium zal bespelen. Laat 19e-eeuws, romantisch reper toire voor sopraan begeleid door Jointje halen Buitenlandse bezoekers van meerdaagse festivals zoals Road- burn moeten een coffeeshop kunnen bezoeken. Dat besloot de gemeenteraad op voorstel van SP, D66, PvdA en GL. Burgemees ter Noordanus was niet enthousi ast. "Ik vind dat we drugtoerisme moeten voorkomen." Marcel van den Hoven van het CDA had lie ver een uitgebreid onderzoek gezien. Ook de poging van Noor danus om een discussie op te starten na een uitgebreid onder zoek, strandde. Er volgt nu een gesprek met vertegenwoordigers van festivals. krant Oud- krant zelfsi De wijkkr de buurte ke-Hasselt, Groeseind-I harmonium; een combinatie die niet vaak te horen is op de podia. Van het harmonium zal blijken dat het zijn wellicht wat suffige/stoffi- ge reputatie als 'psalmpomp' ver re kan overstijgen. Een bijzonder concert, dat om 20.15 uur begint. Kaarten (€10,-) zijn te bestellen via www.hasseltsekapel.nl of tel 06-44625312. belangrijk zijn van 'meenemen van bewoners'. Haalde het niet. Volgens Anneke Dunning D66 moet er informatie opgehc worden bij de burgers. "Als er plan gemaakt moet worden, i heb je de burger nodig." Jacobs wilde de hoofdlijnen van de notitie blijven volgen. Reacties van de burgers waren vol gens hem: 'pak vooral door'. wijs kijkt hoe er op onderwijs geregeld voor de migranten. Op 20 juni staat er een voorstel op de agenda van Sociale Stij ging over het betrekken van de stad bij het integratieproces en de huisvestingsproblemen. Ook komt er binnenkort een proces voorstel over hoe om te gaan met de zoektocht naar een locatie voor het AZC. Mohammed Azzougarh (Voor Tilburg) bepleitte nogmaals de burgers mee te nemen in het proces. Jacqueline Gerssen (WD) benadrukte, in het behalen van de taakstelling, het belang van solida riteit tussen de gemeentes in de regio. kunst Tilburg een openbare voor stelling in de Werkplaats Amateur kunst Tilburg, Jules de Beerstraat 6 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur Parkeerbeleid Na een korte discussie nieuwe kaders voor het beleid kreeg deze nota groen licht, tegenstemmers waren WD, LST en lijst OPA. Het voorstel van de PvdA, Lokaal Tilburg, LST, OPA, VSP en VoorTil- burg, dat bewonersenquêtes over parkeerregulering bindend moest blijven in de besluitvorming, haal de het niet. Volgens GroenLinks blijven er altijd voor en tegenstan ders. Wethouder Mario Jacobs on- jperstreepte deze mening. Hij be- nadrukte: "Als je straat voor straat ietsdoet aan het parkeerprobleem H^an is het een verplaatsing van het probleem" I Ook de motie van D66 over 'com- J municatie naar de buurt' en het Je voorstellingen van De Gouden Mix bieden bewoners en bezoe kers van allerlei seniorenorganisa ties door heel Noord-Brabant een gezellige middag. Het is vooral de intentie om voor ouderen wat te kunnen betekenen en dat geeft enorm veel voldoening. Per jaar wordt zo'n 25 tot 30 keer opgetre- met een geheel in eigen be teer ontwikkelde revue met een Maatschappelijk karakter. Op vrijdagavond 22 april geeft De Gouden Mix op uitnodiging van het bestuur Werkplaats Amateur- prijsuitreiking vindt plaats tijdens een feestelijk middag op donder dag 4 augustus. Die middag wor den naast alle deelnemers ook de bewoners van woonzorgcentrum de Heikant uitgenodigd. Voor meer informatie over o.a. exacte speeldata kan men contact opnemen met Ton Smits, tel. 013- 5366641/06-36382704, e-mail smit- safj@telfort.nl of bij de receptie van woonzorgcentrum de Heikant.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 31