w w hu [ijknieuws i Ll Vlinders in De Oliemeulen est fer Dansen Harmonia Bosloop in Reeshofbos Zomeravondbridge y ■r OCK Open dagen Süleymaniye Moskee Reeshofpark geridderd tijdens Koningsdag ■V 1 ■7 F ra -BURGSE MURGSE KOERIER DONDERDAG 21 APRIL 2016 29 DOORZAMIRE WILLEMS FOTO: KEES SNEPVANGERS FOTO: SJEF VAN OVERDIJK tilburg Na meer dan vijfhonderd jaar keren ze terug in de Reeshof: Heldhaftige ridders! In alle smaken en vormen maken ze op Koningsdag het Reeshofpark (on)veilig. 1. De raag Meer informatie: www.oliemeulen.nl of tel. 013-4630026. r, Isidorus- ivang om perfect. 17] WW GOLFPARK met tarotkaarten door mevr. Fien. Plaats: De Goede Herder, straat 6 in Tilburg. Aanv 20.00 uur. wat het islamitische geloof werke lijk inhoudt. Daarnaast is het be langrijk dat iedereen, moslims en tilburg Op zondag 24 april orga niseert atletiekvereniging Tilburg Road Runners de negende bos loop van het seizoen 2015-2016. In het Reeshofbos in Tilburg wordt een ronde uitgezet van 2,5 km over onverharde bospaden. Die ronde kan één tot zes keer worden gelo pen. Bij deze trimloop worden de gelopen tijden geregistreerd en de uitslagen gepubliceerd op www. uitslagen.nl tilburg - Dansen is plezieren ontspan ning. Daarom is er op donderdag 28 april en verder elke vierde donderdag van de maand een dansmiddag in Het Kruispunt, Sinopelstraat 1 in Til- tilburg - Harmonia organiseert op maandag 25 april een openbare avond met paranormale waarne mingen d.m.v. toegangsnummer De start is om 11.00 uur. De kinder- loop over 500 en 1000 meter start een half uur eerder. Het inschrijf geld bedraagt 2,50 maar deel name aan de kinderlopen is gratis. Vanaf 09.45 uur kan ingeschreven worden in The king of Italy aan de Huibevendreef 22. KT] ww Verdere informatie: www.tilburgroadrunners.nl burg. Deze middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Entree 2,50, incl. kof fie, drankje en een hapje. De zaal gaat om 1330 uur open. Meer informatie: tel. 013-4676774. jriLBURG Op zaterdag 23 en zon dag 24 april zijn er open dagen in de Süleymaniye Moskee, Wandel boslaan 2 inTilbiïrg. Belangstellen den kunnen beide dagen terecht ran 10.00-18.00 uur. leder jaar opent de Süleymaniye Moskee de deuren van de moskee voor alle Tilburgers en andere be langstellenden, om de communi catie en het begrip in de stad Til burg te bevorderen. De bezoekers krijgen informatie over de islam en Ide Turkse cultuur, maar ook over andere activiteiten van de moskee. Be lekkere Turkse Hapjes zijn ook dit jaar van de partij. Tijdens de open dagen zijn zowel moslims als niet-moslims van harte welkom om een kijkje te nemen in «prachtige moskee. Vrijwilligers zorgen voor presentaties, rond leidingen, leuke activiteiten en allerlei lekkernijen. Iedereen kan zien hoe de moskee er van binnen uitziet, wat er binnen zoal gebeurt, maar ook informatie krijgen over deleeuwse krijgskunst. "We geven korte demonstraties als de ridders te paard een pauze inlassen. Het pu bliek hoeft zo niks te missen en kan overal bij zijn" zegt Merlyn Janssen, voorzitter en instructeur van De Zwaardkring. Maar bij kijken blijft het niet alleen. Jong en oud wordt de kans geboden om tijdens een gratis workshop te ervaren hoe het is om, met een tweehandig zwaard, een messer en zwaard-en-beuke- laar, de middeleeuwse krijgskunst te beheersen. Janssen: "Als mensen interesse hebben in middeleeuwse krijgskunst, moeten ze zeker naar het park komen. We oefenen na tuurlijk wel met kunststof zwaar den. Het is niet alleen leuk voor kinderen, maar zeker ook voor vol wassenen." De Zwaardkring geeft het park woensdag nog een extra Een bezoek aan het park woensdag 27 april waant je terug in de tijd, om precies te zijn in de middeleeuwen. Terwijl ridders te paard elkaar, in een speciaal daarvoor aangelegde arena, met een lans van het paard proberen te steken, strijdt één van de oudste nog bestaande ridderlij ke ordes, de hospitaalridders, om de hand van een princes of verzorgen ze zieken en gewonden: een van de hoofdtaken. Tegenwoordig zijn de hospitaalridders bekend als de Mal tezer Orde en houden ze zich bezig met liefdadigheidswerk en wereld wijde noodhulpverlening. Ook ridders van De Zwaardkring ontbreken deze dag niet. Instruc teurs van deze historische scherm school uit Tilburg geven les in mid- niet-moslims, elkaar kan ontmoe ten op een plek waar geen ruimte is voor wantrouwen en polarisatie. middeleeuws tintje door het opzet ten van een tent uit deze periode en kleding zoals die gedragen werd inde 14e en 15e eeuw. Aan het eind van de middag mo gen kinderen, het liefst verkleed als ridder, prinses, koning, joker of misschien wel als draak, in de arena het gevecht aangaan met de rid ders. Natuurlijk wel met rubberen zwaardjes. Het is tenslotte feest. Verklede kinderen maken ook nog eens kans op een leuke prijs. Voor wie het verre verleden even achter zich wil laten, is met slechts een paar stappen door het groene parkgras weer terug in de moder ne tijd. Ook dit jaar mogen kinde ren weer op het water dobberen in grote Aquabubbles, strijden met moderne zwaarden tijdens een spelletje lasergamen, zich la ten schminken, een glitter tatoe age laten zetten om vervolgens al springend een luchtkasteel te verkennen. Het Reeshofpark kleurt op Konings dag van 13.00 tot 18.00 uur ridder lijk oranje. knutselruimte kunnen kinderen eigen gemaakte vlinders knippen en plakken uit papier, terwijl de (grootouders op het terras na kunnen praten over o.a. de demonstratie met de slang en spin. De vlinders zijn van 23 april tot en met 29 mei te bewonderen. De Oliemeulen is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. tilburg De zomeravondbridge van Bridge Club 52 start op maan dag 23 mei. Er wordt wekelijks gespeeld tot en met 22 augustus in zorgcentrum Reyshoeve aan de Genderingenlaan 15 in Tilburg. F avond begint om 19.30 uur. Gra om 19.15 uur aanwezig zijn, met een partner. De kosten bedragen 2 euro p.p. per avond (leden 1 euro). Er wordt gespeeld in een rookvrije ruimte. Meer informatie: www. bridgeclub52.nl tilburg - De meivakantie staat bij Dierenpark De Oliemeulen, Reitse Hoevestraat 30 in Tilburg, al jaren in het teken van de biodiversiteit. Dit jaar staan vlinders centraal in het Tilburgse dierenpark. In een speciale vlinderruimte kunt u los vliegende vlinders bewonderen. Tevens worden opgezette vlinders en andere insecten tentoonge steld. Daarnaast is er voor de kin deren een leuke speurtocht en een knutselruimte aanwezig. In de vlinderruimte kunnen be zoekers de vlinders van dichtbij bewonderen, de vlinders vliegen hier namelijk los. Tevens is er uit leg over de metamorfose van rups tot vlinder. Daarnaast is er een mooie tentoonstelling van opge zette vlinders en enkele insecten, beschikbaar gesteld door de Mu- seumwinkel in Nijmegen. Voor de kinderen ligt een speurtocht klaar. Hiermee maken zij zelfs kans op vrijkaartjes voor 'het vreemdste dierenpark van Nederland'. In de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 29