u it I 1 PaRaDoXaal met Tineke «EN AFf Postma en Greg Osby I 275,- Bezoek gratis 'het echte goud' van Tilburg Tilburgse poetryslam Podiumvlees slaat nieuwe weg in theaters tilburg.ni Dubbelspel marimba in NWE Vorst eert wordt georganiseerd door de stichting Sporck en de com[ voor marimba zijn van Jo er Spork. De eerste schreef al eer muziek voor de marimba, 'omdat het een instrument prachtige kleuren en een c" rijk register van sonoor-c. klaterend-hoog'. W 7 KOERIER DONDERDAG 14 APRIL 2016 ILBURGSE |]nfo 3.495> ourette over muzii Vijchen l.nl FOTO: MERLIJN DOOMERNIK tersTilburg. Aanvang om 15.00 uur. 1PACTE iUROPA IRZIEN van I De Nieuw Amsterdam Pax Europa PAX Europa toont de wrijving, de discussie en de problemen van het huidige Europa. Maar tegelijkertijd zetten de makers dit tegenover de houding die ook heerst, de hang naar saamhorigheid en verzoening; de wil om een pax, een vrede, te vinden. Een complexe kwestie, maar wel één die iedereen aangaat en urgenter is dan ooit. In een bloedstollende talkshow komen uiteenlopende gasten samen die de discussie aangaan, die elkaar confronteren met vragen over het Europa van toen, van nu, maar zeker ook dat van morgen. Het concert begint om 2030 uur. Reserveren en kaartverkoop via www.denwevorst.nl Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen nu paxeuropafotopauli^amatusiakenFddyv! extra voordelig naar deze voorstelling: 2 VOOr de prijs Van 1 Normale prijs: 18,00 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode pax bij Infoservice &Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. di 19 april 20.30 uur Studio laten twee Kijk voor meer informatie en aanmelding op www.depont.nl I weet te aan Boy ke Postrr en haa I posities en Misha erder vooral is met omvang- -diep tot amen het cultu- schijnwerpers. iratis te bezoe- «e coupons in Tineke Postma en Greg Osby. Het concert vindt plaats op zondag 17 april in de Studiozaal vanThea- Tilburgse Koerier Last-minute Actie! ique ige, gel- Jaarnaast van on- ,huis, Kei- Dit con- tilburg De Nationale Museumweek wordt gehouden van zaterdag 16 tot en met zondag 24 april en staat in het teken van (maatschappelijke) activiteiten van musea die lid zijn van de Museumvereniging. tie van het museum. Donderdag 21 april geeft Jurriaan Benschop een lezing over zijn boek 'Zout in de Wond', waarin hij onder andere werk van kunstenaars uit de collec tie van De Pont bespreekt. Daar naast gaat hij in gesprek met Mare Mulders over de invloed van het landschap en het culturele klimaat waarin een kunstenaar werkt. Deze lezing wordt afgesloten met een rondleiding. tilburg Onder de titel 'dubbelspel' vindt op vrijdag 15 april in de NWE Vorst, Willem Il-straat 49 in Tilburg, een concert plaats met twee com posities voor marimbaduo. Deze twee dubbelspelen zijn premiè res en worden uitgevoerd door Ramon Lormans en Dominic Vleeshouwers, twee jonc auwerde slagwerkers. Dé klinkt er slagwerkmuziek v der andere Jacob Ter Veldhi ko Abe en Ton de Leeuw. E ir Tilburg :2O. 013-5943943 zlce Florian Weber en de sexy alleen servlc») ^?se bassiste andnpnnnt Dan ni-Weaves'. Tijdens deze workshop maak je je eigen weefdagboek, waarin je laat zien hoe jij je die dag voelt. Laatje hierbij inspireren door de tentoonstelling van 'Shei la Hicks Why Not?'. Het volledige programma is te vinden op www. textielmuseum.nl tilburg - Podiumvlees werd een paar jaar geleden opgericht door deTilburgse dichters Martin Bever sluis en Daan Taks. Eerst zwierven ze in samenwerking met Incubate heel de stad door, later streken ze neer in de Hall of Fame. Geduren de twee seizoenen werden hele poëtische veldslagen uitgevoch ten, waarvan de winnaars werden uitgezonden naar het NK Poetrys lam in Utrecht. Nu de populariteit van 'spoken word' evenementen steeds verder toeneemt, willen de organisatoren het voor het publiek, en voor de dichters, nog spannender maken. Daarom wordt Podiumvlees de eerste periodieke slam, waarbij over muziek voorge- pr dragen wordt. In samenspel met een dj met een uitgebreide muziekselectie, alle deelnemers gedurende rondes een staalkaart horen van hun werk. Het publiek en een vak jury kiezen vervolgens twee fina listen. Die vechten een eindbattle uit door om en om een gedicht voor te dragen, wederom begeleid door muziek. Uiteindelijk kiest het publiek de winnaar uit die door gaat naar de jaarfinale. De Pont De Pont organiseert een aantal bijzondere gratis activiteiten. Ga op zaterdag 16 en zondag 17 april om 13.00 uur met het hele gezin op speurtocht met het theatrale familie hoorspel van Roni Horn. Kom op zondag 17 april de dan- sperformance van de Fontys Dans- academie bekijken, geïnspireerd op de kunstwerken uit de collec- Hetthema van de Nationale Muse umweek 2016 is 'Ons echte goud'. Met het thema 'Ons echte goud Dichterbij dan je denkt'zetten ook deTilburgse musea Het TextielMu seum en De Pont sar rele kapitaal in de Beide musea zijn gratis ken op vertoon van de deze krant. vikkeling TextielMuseum Het TextielMuseum presenteert tijdens de Nationale Museumweek haar 'echte goud' door bezoekers een kijkje in de keuken te geven. Zo staan er in de weekenden extra rondleidingen op het programma en kun je op zaterdag en zondag deelnemen aan de workshop 'Mi- T Ideale partner Deelnemers aan deze eerste edi tie nieuwe stijl zijn: Von Solo, Merlijn Huntjens, Rossella Bargi- acchi, Bart Smout en Etwin Groot- scholten. Vijf dichters met een zeer uiteenlopende schrijfstijl en podiumpresentatie. Daarbij hoort uiteraard een mu zikant die van vele markten thuis is. De primeur is voor Musique de la Tourette. Deze Tilburgse dj/ jroducer/muzikant begon met platen draaien in de tijd dat niets mocht, maar alles kon. Spelend op de meest uiteenlopende plekken, verwierf hij bekendheid als dj die schijnbaar moeiteloos jungle en tekno mixte met uitstapjes naar alle denkbare muziekgenres, van exotica, jazz en pop, tot klassiek. Nooit volgens de regels, altijd tot op het randje van wat mogelijk is. Aangezien zijn eigen producties ook vaak uitgaan van gesproken woord, is hij een ideale partner voor dit avontuur. Wie zin heeft in een rijkdom aan tekst en klank, is op zondag 24 april vanaf 15.00 uur welkom in de Hall of Fame in de Spoorzone. De toegang is gratis. Meer informa tie over de deelnemers is te vin den op de Facebook-pagina van Podiumvlees. Klburg - Om grote, internationa le jazzacts naar Tilburg te kunnen halen heeft Theaters Tilburg dit jaar de handen ineen geslagen met Paradox. Een samenwerking ran waaruit een aantal van de meest toonaangevende jazzen- |$embles hun weg naar onze stad vinden. Ditmaal is de eer Edgarprijs winnares Tine- stma, samen met Greg Osby aar 'Sonic Halo' Quintet. De Nederlandse altsaxofoniste Tineke tostma is inmiddels een begrip in Nederlandse en internationale jaz- kringen. Dit jaar won ze de Buma toy Edgarprijs, de meest toonaan- Bvende jazzonderscheiding van lederland. tonic Halo is de internationale jroep van Tineke Postma (1978) en nar befaamde Amerikaanse colle- jaGreg Osby (1960). Dit optreden sonderdeel van de bijbehorende ournee. Samen maakten ze het al- jum met de titel "Sonic Halo". Het 1 album bevat eigen composities waarin het tweetal de originele, in Europa gewortelde aanpak van Postma laat contrasteren met de eigentijdse energieke opvatting van Amerikaan Osby. Verder spe lenin Sonic Halo tijdens deze tour nee de vermaarde Duitse pianist Ameri- Linda Oh en haar 8 landgenoot Dan Weiss op drums.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7