w i ijknieuws za N Missa Unitatis in Goirkese kerk oord Wagnerplein ondertekend Feest markeert start verbouwing Wagnerplein Koopovereenkomst nieuwbouw bieb Sponsordiner Mariakerk brengt ruim 2.850,- op Diederik Samsom in gesprek met VMBO-leerlingen 11 HLBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 APRIL 2016 .BURGSE KOERIER ijf mee! igen lal, z iper« NG FOTO: JOEP DE BEER ver- ^NTWOORDÊ] M Smeets (links) van BPD en Herman Horst (rechts) van de Bibliotheek Midden-Bra bant ondertekenen de koopovereenkomst. I van aton. Tour'settin'11 over uiteer..^ De leerlii voorbereid ontmoeting. Op woensdagmiddag I zal PvdA-fractievoorzit- >rik Samsom een bezoek Cobbenha- vande actie tilburg Carl Smeets van BPD en Herman Horst van de Bibliotheek Midden-Brabant hebben hun handteke ning gezet onder de definitieve koopovereenkomst van de nieuwe bibliotheek op het Wagnerplein. tilburg Op zondag 17 april is het van 12.00-17.00 uur groot feest op het Wagnerplein. tilburg Een 'monumentaal spon sordiner' heeft een flinke bijdrage geleverd aan de restauratiekosten klokkentoren van de Ma- aan De Schans in Tilburg plus M I Binnenkort gaan de verbouwings werkzaamheden aan het Nieuwe Wagnerplein écht van start. Dat wordt zondag gevierd met een uit gebreid programma voor jong en oud. De feestelijke opening is om 12.00 uur door kindervriend Bob de Bouwer. In mei gaat de Bieb echt verhuizen, maar op 17 april kun jij al helpen. geweldige inzet van inisator Anne van Oor- ^clnemers en de vele heeft de penningmees- le parochiekerk het tekort ?stauratiekosten met een van ruim 2.850,- kunnen deren. FOTO: PVDA ing met elkaar in gesprek enlopende onderwerpen, lingen worden uiteraard eid op deze bijzondere De nieuwe bibliotheek vestigt zich in een gloednieuw onderkomen in het nog te realiseren gebouw direct ten zuiden van het win- kelcentrum, naast sportcomplex dIKl Drieburcht. Voordat het zover is, verhuist de bibliotheek volgende maand naar een tijdelijke huis- ****""i»l vesting op de hoek Beethoven- laan-Brücknerlaan. De bibliotheek winkelcentrum, maatschappelijke voorzieningen, zoals de sporthal en de bibliotheek, zorgvoorzienin gen van de Nieuwe Heikant en het wijkpark omringen het plein en vormen samen een geheel. Op het programma staan zondag onder meer een voetbaltoernooi, demonstraties kickboksen, blind- proeverij, muziek dansoptredens en Meet Greet Bob de Bouwer. Daarnaast kan de expositie Wag nerplein 40 jaar worden bezocht en is er een braderie met ruim 40 kramen. Verder zijn er workshops, dialoogtafels en is er een open dag in de Drieburcht. van vandaag is de Broederschap een oecumenische eenheid en be staat uit protestante en katholieke leden. Volgens traditie verstrekken de proosten van deze Broeder schap de opdracht een complete polyfone mis te componeren. In 2008 werd deze opdracht aan de Britse componist Antony Pitts ver strekt. Hij schreef een stuk voor twee koren; zowel afzonderlijk als tegelijkertijd vormen de koordelen een volwaardige compositie. 17] ww Meer informatie en kaartverkoop: www.ne- deriandskamerkoor.nl/missa-unitatis en via Theaters Tilburg. van de riakerk Noord. De vorig jaar gestarte renovatie van dit gemeentelijk en landelijk monument is inmiddels afgerond. Maar de werkzaamheden aan de klokkentoren leverde een forse fi nanciële tegenvaller op. Om deze TILBURG - 20 april ter Dieder brengen aan 2College genmavo in het kader v 3FM Serious Request. De leerlingen van de school aan de Jac. Van Vollenhovenstraat 260 hebben gedurende een actieweek eind december geld verzameld voor het goede doel en hebben dit kunnen verzilveren door te bie den op een gastles van Diederik Samsom. Hoewel de school niet de hoogste bieder was vond Diederik Samsom het toch de moeite waard om de derdejaars VMBO-leerlin gen te bezoeken. Tijdens het twee uur durende be zoek gaan de leerlingen en Diede rik Samsom in een soort 'College tegenvaller op te vangen werden er diverse acties ondernomen en dit sponsordiner was één van deze acties. Dankzij de vooral organisa schot, de deelr sponsors F ter van de op de res bedrag v verminde Bob de Bouwer komt helpen huizen en hij vraagt de hulp van al le kinderen. Zorg dat je zondag 17 april om 12.00 uur bij het podium bent. Verhuis jouw eigen favoriete bieb-boek en krijg gratis een leuke verrassing. Het podium waar de opening plaatsvindt staat voor de bibliotheek. Het winkelcentrum, het plein en het park krijgen binnenkort een nieuw gezicht, zodat het plein zijn functie van stadsdeelcentrum van Tilburg Noord nu en in de toe komst beter kan vervullen. Het nieuwe Wagnerplein is bedoeld als huiskamer van de wijk. Het dat het beste werkt, gaat de bi bliotheek op de tijdelijke locatie verder onderzoeken. In ieder ge val wil de bibliotheek hiertoe niet alleen de collectie inzetten, maar ook een podium bieden en een werkplaats creëren voor nieuwe initiatieven en ideeën. Dit doet de bibliotheek niet alleen, maar juist samen met de inwoners uit de wijk en met andere organisaties zoals het Ronde Tafelhuis en de Stads winkel die ook een plek hebben in zowel de tijdelijke als de nieuwe huisvesting. Hart van de wijk De ondertekening van de koopo vereenkomst tussen BPD en de Bibliotheek Midden-Brabant is een volgende belangrijke mijlpaal in korte tijd in de realisatie van het nieuwe Wagnerplein. Carl Smeets over het nieuwe Wagnerplein: "Het nieuwe Wagnerplein wordt een aansprekend, uitnodigend en compleet stadsdeelcentrum voor heel Tilburg-Noord. Het Wagner plein wordt daarmee het hart van de wijk met het autovrije plein als schakel tussen bezoekers, be woners en voorzieningen. Het winkelcentrum, de maatschappe lijke voorzieningen zoals de bibli otheek, sporthal, zorgvoorzienin gen in de Nieuwe Heikant en het wijkpark omringen het centrale plein en vormen in verbondenheid één geheel. Je zou het kunnen be schouwen als de huiskamer van Tilburg-Noord." sluit de deuren van haar oude locatie op maandag 9 mei. Vanaf vrijdag 13 mei zijn alle inwoners welkom op de nieuwe locatie. Bibliotheek nieuwe stijl Volgens Herman Horst krijgt Til burg-Noord hiermee een biblio theek nieuwe stijl, een plek waar kennis en verhalen gedeeld kun nen worden. Op welke manier tilburg - Op zondag 17 april vindt een uitvoering van de Missa Uni tatis plaats in de Goirkese kerk in Tilburg. Aanvang om 20.15 uur. Het betreft een unieke samen werking tussen Cappella Pratensis en het Nederlands Kamerkoor. De uitvoering staat onder leiding de Britse dirigent Stephen Lat Gastkoor is Ad Parnassum o.l.v. Anthony Zielhorst. De concerten zijn onderdeel van de manifestatie Jheronimus Bosch 500. De schilder Jheronimus Bosch was verbonden aan de lllustre Lieve Vrouwe Broederschap van 's-Hertogenbosch (opgericht in 1318). Sinds 1642 tot aan de dag J- ‘X. u"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 11