I i ^2 I I) i F i contourdetwern colofon Tilburgse Muziekmarathon je op 7 [55 adres post ULBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 APRIL 2016 LBURGSE KOE» Sinds 2012 draait 'Beter Groenewoud' in de ge lijknamige buurt in Tilburg Zuid. Deelnemers aan het project voeren klussen uit in de wijk. Coördinator Pim'Roijakkers: "Onze deelnemers, de mensen die de werkzaamheden doen, zijn gepensioneerden, mensen die een re-integra- Ookbij mensen thuis Steeds vaker worden ook bij wijkbewoners thuis klussen uitgevoerd. Pim: "Dan gaat het vaak over ouderen, alleenstaande moeders en mensen die een beperking hebben. In ieder Dat beaamt Kees, al ruim drie jaar vrijwilliger bij Beter Groenewoud: "De dankbaarheid van die mevrouw als haar tuintje weer netjes is, daar doe ik het voor!" Maatwerk Beter Groenewoud is boven alles maatwerk. Pim: "Als iemand bij ons vrijwilligerswerk wil 28 dagen lang non-stop muziek door verschil lende muzikanten in wisselende gezelschap pen met diverse muziekstijlen. Dat zijn de in grediënten van de Muziekmarathon 2017 die in mei en juni volgend jaar moet gaan klinken. Een estafette die de muziek van de ene naar de andere locatie in de stad brengt. Totdat alle wij- ken/stadsdelen zijn aangedaan en muzikanten uit elke wijk hebben deelgenomen. Gon Mevis, directeur|bestuurder ContourdeTwern: "Iedereen kan meedoen. Voor wie een instru ment wil bespelen maar het niet heeft en het niet kan betalen, wordt een oplossing gezocht." Voorafgaand aan het spektakel worden van september 2016 tot mei 2017 in alle wijken in Vanwege het succes in Groenewoud is afge lopen maand ook Beter Stokhasselt van start gegaan. Wil je meer informatie of zelf iets be tekenen voor jouw buurtgenoten? Neem contact op met Pim Roijakkers: Beter Groenewoud, Pater van den Elsenplein 3, Tilburg. Beter Stokhasselt, wijkcentrum de Ypelaer, Corellistraat 10, Tilburg. Tilburg muziekworkshops, masterclasses en lessen georganiseerd. Een speciaal voor de Mu ziekmarathon geschreven compositie vormt straks de verbinding tussen de deelnemers en wordt als stokje overgedragen van wijk tot wijk. Voordat de marathon de straten van Tilburg gaat vullen, moet er nog veel gebeuren. Mevis: "We zoeken de samenwerking met scholen, wijkcentra, asielcentra, zorg- en verpleeghui zen, intramurale zorginstellingen, kerken en podia in de stad. Kom op zondag 17 april om 12.00 uur (tot 13.30 uur) naar wijkcentrum de Poorten! Je krijgt dan tekst en uitleg en boven al luisteren we naar jouw inbreng. Als we de schouders eronder zetten, wordt de Muziek marathon een daverend succes! Laat weten of je erbij bent in de Poorten via muziekmarathon@contourdetwern.nl." Balfolkdans Balfolk is als dansvorm een mix van dansen met West-Europese muziek. Er zijn koppel- dansen maar ook mixers en groepsdansen. En altijd live muziek! Dit maakt 'het bal' speels, gezellig en sfeervol. Het lijkt lastig met zoveel verschillende dansen, maar het is niet moeilijk om mee te doen. Sterker nog, je kunt meteen meedoen zonder eerst les te nemen: 19 april in wijkcentrum Jeruzalem; 21 april in De Poorten; 22 april in Nieuwe Stede; 22 april in Heyhoef. Aanvang 19.30 uur. Kijk voor meer informa tie op www.contourdetwern.nl tel mail internet De bewoners bij wie een karwei wordt ge klaard, doen ook iets terug. Een tegenpresta tie noemen we dat. "Iemand bakte al eens een appeltaart, anderen geven een klein geldbe drag voor onze pot of mensen werken zelf een dagje mee bij ons of bij een andere organisatie. Zo kunnen we weer leuke dingen doen voor of met onze deelnemers", zegt Pim. V-day Hét vrijwilligersevenement van 2016 gaat plaatsvinden op vrijdag 15 april van 15.00 tot 18.00 uur in de Kennismakerij in gebouw 88 in de Spoorzone. Je kunt deze middag speeddaten met vrijwilligersorganisaties en (sport-)verenigingen en je laten informe ren over de ins outs van vrijwilligerswerk. 'Geknipt voor vrijwilligerswerk' wordt deze middag heel letterlijk genomen! Daarna kun je een profielfoto laten ma ken. Mis V-day niet! Meer informatie bij robbeckers@contourdetwern.nl, tel. 013 583 99 99. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Tien jaar Antaru 55+ Antaru 55+ viert op 9 april haar jubileum tijdens een middag vol muziek, poëzie en dans in MFA het Kruispunt. Vanuit een Antilliaanse en Arubaanse achtergrond maakt de werkgroep Antaru zich al tien jaar sterk voor alle bewoners mëf Kim ver schillende nationaliteiten in de wijk Krui- denbuurt en daarbuiten. Schrijfster Joan de Windt komt spreken over het thema 'Weg met mental slavery'. Op het program ma staan verder Mexico Lindo, Kleurrijke Mama's Tilburg, onze poëet Bita, Nos Rikesa, de workshop 'Elictric Slide'. Tijd: van 13.00 tot 17.00 uur. doen, zoeken we een klus die echt bij hem of haar past. Qua planning moet het haalbaar zijn geval mensen die een bepaalde klus zélf niet maar de klus moet ook aansluiten bij iemands kunnen aanpakken. Wij helpen bijvoorbeeld bij het in elkaar zetten van een kast, tuinonder houd, schilderwerk of laminaat leggen. Deze tietraject volgen, stagiairs en buurtbewoners klussen pakken onze deelnemers graag op." die door omstandigheden niet meer (volledig) kunnen werken. Zij werken op vrijwillige basis. De klussen dragen bij aan de leefbaarheid en sociale cohesie in de wijk en bezorgen de deel nemers een zinvolle en leuke tijdsbesteding." Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg “Xe (s2 8409487 H erzand Radicalisering in de samenleving Op maandag 18 april organiseren ContourdeTwern, R-Newt en de Kennisma kerij een informatieve lezing over radicalise ring in de samenleving. Cherif Al Maliki gaat in op de achtergrond en aanpak van radi calisering. Thema's uit het publiek worden breed besproken. Een jongerenwerker ver telt over de dagelijkse praktijk bij R-Newt; Gon Mevis leidt de avond in. Aanvang 19.30 uur, locatie: Kennismakerij, gebouw 88 in de Spoorzone. Gratis toegang, aanmelding verplicht via kennismakerij.spz@bibliotheekmb.nl Het gaat altijd om karweien die door een ge- brek aan geld en mogelijkheden eerder bleven liggen. Pim: "Denk aan de prikploeg die de straten en pleinen ontdoet van afval, het re pareren van fietsjes van een kinderdagverblijf, onderhoud van schoolpleinen en het schilde ren van meubels voor een basisschool." talent, passie of ambitie. Daarnaast zoeken we een maatje om mee samen te werken. Op deze manier snijdt het mes aan twee kanten: wijkbe woners hebben er profijt van want er is weer een klus geklaard, en het levert de klusjesman nen en -vrouwen ook veel op." e-mail: pimroijakkers@contourdetwern.nl tel.: 06 446 60 353 Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. k gelakt rel 4124130

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7