'o- J ii'i ill o contourdetwern I Het reizend Mantelzorgcafé k colofon 7 jortiment L J winkel ier.nl adres post urgse rier igd. □rkomen eft lodig! 1 De afgelopen maanden was de Ypelaer dan ook het terrein van zeecontainers, dozen, werkmaterialen en bouwvakkers. De gehele benedenverdieping van het wijkcentrum is flink onder handen genomen. De trap is ver plaatst en muren zijn uitgebroken. Zo kunnen buurtbewoners nog beter gebruikmaken van de ruimere ontmoetingsruimte. Ook zijn er flexibele werkplekken, een grotere receptie en een vernieuwde keuken gerealiseerd. "Ik moet nog even wennen maar het voelt al echt als thuis." Ook sociaal werker Babiche Klijs is enthousiast over 'de Ypelaer nieuwe stijl'. "Na maandenlang hard werken, zijn we supertrots op ons 'nieu we' gebouw. We nodigen iedereen dan ook van harte uit om een kijkje te komen nemen, eens rond te lopen en een kop koffie te drinken in de ontmoetingsruimte." Nieuwe initiatieven In en rond de Ypelaer staan voor de komende periode veel ideeën en initiatieven op de rol. Teamcoördinator Maartje Pennings: "De ge- meente start in de zomer met het inrichten van het Ypelaerpark. Naast het gebouw komt een vijver en het is de bedoeling dat er ook een ter ras komt met uitzicht op het park. Zelf starten we met bijvoorbeeld Beter Stokhasselt, waar bij vrijwilligers klussen doen in de wijk. Ook kunnen wijkbewoners hun kapotte apparaten laten maken in het Repaircafé en denken we na over een moestuin voor het wijkrestaurant." Over het wijkrestaurant gesproken: vrouwen groep 4Women heeft haar plek al gevonden in de nieuwe keuken. En hun naaiclub maakt Verhalen en antwoorden Mantelzorgers staan vaak voor heftige situa ties. Om overbelasting te voorkomen, is het belangrijk dat u uw verhaal met anderen deelt. Het café is gratis, laagdrempelig, informatief en gezellig. Tijdens de caféavonden zijn man- telzorgconsulenten van ContourdeTwern aan- Feestelijke heropening Op zondag 3 april is de officiële heropening van de Ypelaer. Om 13.00 uur gaan de deuren open, om 13.30 uur verricht wijkwethouder Mario Jacobs de openingshandeling. Daarna organi seren studenten van LearningLab samen met huurders leuke en afwisselende activiteiten voor jong en oud. Kom ook een kijkje nemen aan de Corellistraat 10! Toegang is gratis. wezig. Zij helpen u antwoorden op vragen te vinden en geven tips bij het aanpakken van problemen. Welkom Wij zien u graag op woensdag 30 maart, van 19.30 tot 21.30 uur in wijkcentrum Konings haven, Kruisvaarderstraat 32, Tilburg. Tot de zomervakantie organiseert ContourdeTwern het Mantelzorgcafé op deze data: 28 april in Tilburg West, 25 mei in Tilburg Noord en 29 juni in Berkel-Enschot. De locaties worden bekend gemaakt op www.contourdetwern.nl/mantelzorg 'Autisme is topsport' In aanloop naar de landelijke Autismeweek (2 tot en met 9 april) organiseren diverse in stanties een informatiemarkt over autisme in MFA de Poorten in Tilburg. Heb jij of heeft iemand in jouw omgeving autisme en/of wil je er graag meer over weten? Kom dan op donderdag 31 maart naar MFA de Poorten. Er zijn interessante workshops en presenta ties. De informatiemarkt duurt van 18.30 tot 22.00 uur, de toegang is gratis. plek. Voor de iPhone en iPad zijn veel pro grammaatjes (apps) gemaakt die kunnen helpen bij het uitvoeren van alledaagse activiteiten. Het Netwerk blinden en slecht zienden Tilburg heeft op 6 april a.s. een in formatiemiddag over de mogelijkheden en beperkingen van deze middelen in uw per soonlijke situatie. Tijd: van 14.00 tot 16.00 uur; locatie: Rode Kruisgebouw, Leonard van Veghelstraat 2 in Tilburg. tel mail internet Rommelmarkt Zuiderkwartier Op zondag 10 april is er van 10.00 tot 15.30 uur weer een rommelmarkt in MFA Zuiderkwartier. Voor dé kinderen zijn er activiteiten, een DJ zorgt voor de muziek. We maken er een gezellige dag van. Kom jij ook? De rommelmarkt wordt georganiseerd door een groep actieve wijkbewoners. Taalhuis in 't Sant In januari opende het Taalhuis in 't Sant in Tilburg West. Je kunt hier de hele week te recht voor informatie over taalactiviteiten en het leren van basisvaardigheden zoals omgaan met de computer en rekenen. Ook vind je er gemakkelijke (les)boeken en oefenprogramma's. Heb je een specifieke vraag? Kom dan naar het spreekuur, iedere woensdagochtend van 9.00 tot 12.00 uur. Internet wordt steeds belangrijker. Iets kopen, informatie krijgen, een vakantie boeken, bankzaken regelen. Klik Tik helpt je de weg te vinden online. Zelfstandig oefenen kan de hele week in het Taalhuis maar als je hier begeleiding bij wilt hebben, kun je naar het spreekuur komen. Donder dag van 14.00 tot 15.30 uur. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl .BURGSE KOEK MURGSE KOER|£R DONDERDAG 24 MAART 2016 - Bent u op zoek naar informatie over mantel zorg? Of wilt u uw ervaringen met anderen delen? Kom dan naar het reizend Mantel zorgcafé. Dit is een ontmoetingspunt voor mantelzorgers uit Berkel-Enschot, Tilburg en Udenhout. Wijkcentrum de Ypelaer vervult een belangrij ke rol in Stokhasselt. Veel wijkbewoners komen er voor een kop koffie,, een potje biljarten of een cursus of training. Het gebouw is bijna de hele week open, met iedere dag tal van activi teiten en veel bezoekers. Het gebouw zelf kon echter wel een flinke facelift gebruiken. kussens voor de banken in de ontmoetings ruimte. Pennings: "Dat is natuurlijk super. Dat draagt bij aan een open, frisse uitstraling. En daar gaan we voor: zo open mogelijke activitei ten in de ontmoetingsruimte en een bruisend wijkcentrum voor alle wijkbewoners!" Meer doen met iPhone en iPad Juist voor mensen met een visuele beper king zijn de iPhone en de iPad succesvol- I Ie hulpmiddelen. Telefoneren, e-mailen, I boeken lezen, muziek luisteren, een spel- j letje spelen en reizen naar een onbekende Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Moderner, frisser en kleuriger I Duurzaamheid staat centraal in de nieuwe Ypelaer, die sinds vorige week weer open is. Diverse materialen zijn hergebruikt, er is led- verlichting en door de mooie tegelvloer is al les een stuk moderner, frisser en kleuriger. "Ik herken het bijna niet meer terug. Het is zoveel vriendelijker en lichter", zei een bezoeker al. En I bar- en administratief vrijwilliger Coby de Wit: Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7