port Debouwvo I □ons t! 33400 Jeugdwielerronde van de Reeshof Nieuwe sponsor voor Ireen Wüst oede doelen zegevieren bij Popsportopleiding tegen kanker7 Trappers ronde verder in play-offs Oberliga ■)nfo /V ILBURGSE 19 SSE KOERIER DONDERDAG 17 MAART 2016 is! Irabantse talenten naar EK bowling Bart van Beers Ook vorig jaar streden veel jeugdige renners en rensters in de Reeshofwedstrijd om de winst. ers in voort. play-( ijsho burg vele nen F Tilburg Op zondag 3 april orga niseert de Tilburgse Wielerclub Pijnenburg alweer voor de 24e maal haar jaarlijkse Jeugdwie lerronde van de Reeshof. Meerlingen van de Stichting Topsportopleiding Tilburg hebben zich zoals Maarten Brekelmans (links) in het eerste van Tilburg ppers gespeeld, foto: THUSFOTOGRAFie.coM JRG Het Koning Willem II Col- bestaat 150 jaar en viert dit activiteiten, die symbool in voor de school. tant Van der Loo alvast op weg hel pen door zijn ervaringen van vorig jaar te delen. Het Nederlands team bestaat verder uit vier meisjes. sportgebied is er gezocht naar gepast evenement in samen- ing met partner van de school, ichting Topsportopleiding Til- Op zaterdag 7 mei ijshockeyt team van (voormalige) leer- van de Topsportopleiding het Nederlands team in het rtcentrum aan de Stappeg- jg in Tilburg. Purg Zondag 20 maart starten f Usland de Europese kampioen- khappen bowlen voor jeugd. Namens Nederland zijn de 16-ja- fee Bart van Beers uit Tilburg en h 14-jarige Ronan van der Loo fit Hilvarenbeek twee van de vier pngens die Nederland gaat verte- ienwoordigen. Van Beers was ook 12015 namens Nederland aanwe- Pg tijdens het EKJ. Waar dat evene- pent vooral in het teken stond van paring opdoen, hoopt de jonge- fig dit jaar een stap te hebben ge pakt en zich te kunnen mengen in F Europese top. Daarnaast kan hij Ojn jongste teamgenoot en debu- Goalie lan Meierdres speelde een fantas tische serie tegen Hannover Scorpions. In het tweede en derde duel wist hij met de steun van zijn verdedigers de Scorpions zelfs op de nul te houden. FOTO: THIJSFOTOGRAFIE.COM moest met een match penalty van het ijs en werd vervangen door de minder zeker acterende doel man Dennis Korff. Bovendien gaf de Tilburgse defensie weinig weg en verkeert goalie lan Meierdres in een blakende vorm. De andere Tilburgse doelpunten werden ge scoord door Giovanni Vogelaar, Danny Stempher, Mitch Bruijsten, Peter van Biezen en Jordy van Oorschot. In de kwartfinales wacht Trappers een tegenstander uit de Oberliga Süd. Welk team dat is wordt later deze week bekend. Zeker is wel dat Trappers thuisvoordeel heeft en dat de eerste wedstrijd in het IJssportcentrum Tilburg plaats zal vinden op dinsdag 22 maart. op je eigen fiets meedoen. Dat mag een gewone fiets zijn, maar ook een mountainbike of een citybike. Maar geen racefiets, want dat zou niet eerlijk zijn. Er wordt gestreden in diverse leeftijdsgroepen en de winnaar van elke groep mag zelfs naar de grote landelijke finale die aan het eind van het jaar verreden wordt. Dus; ben je tussen de 7 en 12 jaar en wil jij ook wel eens mee doen aan een echte fietswedstrijd? Kom dan op zondag 3 april naar het wielercircuit. In het clubhuis krijgt je dan van een rugnummer en een valhelm. Deelname is gratis. Je kunt je vooraf aanmelden via e- mail wedstrijdenjeugd@twcpijnen- burg.nl, maar ook op de wedstrijd dag zelf kun je je nog inschrijven. De aanvang is 11.30 uur. Rugnum mers afhalen vanaf 10.45 uur. Kijk voor meer informatie op website www.twcpijnenburg.nl Na twee eerdere overwinningen (7-3 thuis en 0-1 uit) wist Trappers afgelopen dinsdag in een soms tu multueus derde duel overtuigend met 6-0 te zegevieren. Het was een wedstrijd met veel onderlinge irri taties, ruim tweehonderd strafmi- nuten en daarom zoals wel vaker veel onbegrip en frustratie over de arbitrage. De belangen waren na tuurlijk groot. Hannover Scorpions moest vechten voor zijn laatste kans en Trappers wilde het karwei snel afmaken om voorafgaand aan een volgende serie een weekje rust te kunnen pakken. Door een snelle voorsprong van Trappers (doelpunt Mickey Bas tings) liepen de Duitsers al snel achter de feiten aan. De DEL-kam- pioen van 2010 kon geen enkel moment aanspraak maken op de overwinning en werd in de eerste periode veelvuldig op de been gehouden door de uitstekende sluitpost Jimmy Hertel. Toen bij de Duitse goalie nog in de eerste peri ode de stoppen doorsloegen, was het pleit in feite beslecht. Hertel Zo'n 200 jeugdige wielrennertjes tussen 7 en 14 jaar uit het hele land zullen deze zondag aan het vertrek staan. Vanaf 12.30 uur starten di verse leeftijdscategorieën voor hun wedstrijd op het vertrouwde wielercircuit van de wielerclub aan de Bijsterveldenlaan 3 in Til burg. Rond de klok van 16.00 uur zal voor de oudste groep het start schot klinken. Voorafgaand aan de wedstrijden voor licentiehouders organiseert TWC Pijnenburg een Rabo Dikke Banden Race. Dit evenement wordt speciaal georganiseerd voor kinderen tussen 7 en 12 jaar, die willen kennismaken met de wie lersport. Deelnemers mogen geen wedstrijdlicentie hebben. Je kunt hoede doelen topsportopleiding tegen kanker' de naam van het evenement, warmee onderstreept de op- pding haar 15-jarig bestaan. In |e jaren heeft de opleiding veel ipsporters maar in het bijzon- |er veel ijshockeytoppers voort- rbracht. "In samenwerking met Be partners hebben we al vele jppers afgeleverd, van voetbal |n hockey tot badminton. Met de fctrumwedstrijd onderstrepen we |e samenwerking tussen het Kp- iing Willem II College en Tilburg pappers." Frank Leenders neemt ■men met Maarten van Alphen |eorganisatie van de lustrumwed- pijd voor zijn rekening. "Met de Arrangementen Naast het programma op het ijs is er ook de mogelijkheid om te dineren of gebruik te maken van een buffet. Er zijn twee VlP-moge- lijkheden. Bij 'VIP 1' ontvangt de bezoeker naast een dagkaart een driegangendiner en vrij drinken tot anderhalf uur na de hoofdwed strijd. Voor het'VIP 2'arrangement geldt alleen vrij drinken een half uur voor de wedstrijd tot ander half uur na de wedstrijd. Voor ou ders en vroege bezoekers is er ook een 'combi' arrangement waarbij de bezoeker kan genieten van een buffet in de vriendenclub. Stichting Topsportopleiding Til- g heeft mede door de hulp van partijen de prijzen laag kun- houden voor tickets voor deze geweldige dag. Hierdoor hoopt de stichting dat het hele IJssportcen trum vol zit om dit heugelijke feit te vieren en om zo de goede doe len te steunen. Tickets zijn te vinden via de site van Stichting Topsportopleiding Tilburg en te koop op ticketpoint.nl Programma Tijdens het evenement komen zowel jonge talenten als toppers op het ijs. In het voorprogramma wordt een wedstrijd gespeeld tussen Trappers (U16) die onder de stichting vallen en het Neder lands Team onder 16. Deze wed strijd (3 x een kwartier zuivere speeltijd) begint om 16.00 uur. Tijdens het tussenprogramma zetten shorttrackers snelle ron detijden neer. Het hoofdprogramma bestaat uit een wedstrijd tussen een team van Tilburg Trappers met sporters die zijn begeleid door de Topsportop leiding Tilburg. Hierbij valt te den ken aan Diederick Hagemeijer, lan Meierdres, Micky Bastings, Reno de Hondt, Maarten Brekelmans, Nick de Ruijter en Boet van Gestel. Zij zijn actief voor het eerste team van Tilburg Trappers. Bij tegen stander Oranje komen we spelers tegen als Jordy Verkiel, Ivy van den Heuvel, Martijn Oosterwijk, Levi Houkes, Peter van Biezen en Mitch Bruijsten. Deze wedstrijd begint om 20.00 uur. utrecht Schaatster Ireen Wüst heeft in Justlease.nl definitief een nieuwe sponsor gevonden om haar gouden droom een vervolg te geven, met als einddoel de Olym pische Spelen van PyeongChang 2018. "Onze sponsor Justlease.nl is een jong bedrijf met veel ambitie en energie, dat past bij mij en mijn ploeg. Ik kijk uit naar het vervolg van de samenwerking de komen de jaren en ben erg blij met het vertrouwen dat hiermee definitief is bevestigd. Dat is voor mij een fantastisch uitgangspunt", aldus Ireen Wüst, die zich nu in alle vrij heid en zekerheid kan gaan rich ten op de Olympische Spelen van PyeongChang. Tilburg Het sprookje van Destil Trappers in de Duitse Oberliga duurt voort. In de eerste ronde van de play-offs rekenden deTil burgse ijshockeyers in een serie best-of-five overtuigend af met de Hannover Scorpions. opbrengst ondersteunen we de goede doelen KIKA, Orange Babies en de kinderafdeling van het Elisa beth Tweesteden Ziekenhuis." [Deuken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19