contourdetwern 'Een nieuw geluid, een nieuwe lente' .NL colofon KG adres post RG NK lur m) Ook burgemeester Peter Noordanus komt naar de Burgertop Sociaal 013 op 23 april a.s. in de Koepelhal in de Spoorzone. Hij ondersteunt het doel van deze dag immers van harte: dat burgers zelf kunnen meedenken over hoé zorg en ondersteuning voor henzelf en voor hun medestadsbewoners beter kan. Maak de Burgertop breed bekend Vind jij met ons dat de Burgertop stadsbreed bekend moet zijn, zodat iedereen de kans krijgt zich in te schrijven? Hang dan een poster voor je raam of deel flyers uit aan je buurtgenoten, familieleden en vrienden? De posters en flyers liggen voor je klaar. Je kunt die bestellen bij contact@burgertopsociaal013.nl Wij sturen het materiaal zo snel mogelijk naar je toe! Duo Peer en Geer, bekende entertainers met een theatrale benadering. Het trio Twips! dat een voorliefde heeft voor het Nederlandse repertoire, maar ook een Iers dranklied niet schuwt. Jazzattack als afsluitende act met jazz klassiekers, muziek die lekker in het gehoor ligt. Onze eigen Tilburgse volksdichter Jace van de Ven draagt het Sociale Alfabet voor: de 'Burgertopdag' spitsvondig, doorspekt met humor, in woorden gevat. Ik doe mee omdat... Pim Roijakkers is inwoner van Tilburg centrum. Hij werkt als sociaal werker bij ContourdeTwern Die kop geldt zeker voor de nieuwe Draad; de eerste van 2016. Het kleurrijke blad wordt deze week bezorgd bij alle 60-plussers in Tilburg, Berkel-Enschot, Udenhout én is vanaf nu gratis mee te nemen vanaf250 distributiepunten. Het thema is 'Duurzaam budget'. De 40 pagina's van De Draad boden te weinig ruimte om alle initiatieven op dit terrein in onze stad aan bod te laten komen! De redactie ontvangt altijd veel positieve reacties van lezers. "Maar achterover leunen, dat doen we niet," zegt hoofdredacteur Promotiemateriaal Burgertop 013 is te bestellen via contact@burgertopsociaal013.nl Betty Montulet. "Voor dit jaar is een groot lezersonderzoek gepland en we gaan ons nog sterker verbinden aan de participanten die De Draad inhoudelijk en financieel dragen. Binnenkort lanceren we dedraadmagazine.nl, een interactieve website met foto's, filmpjes en blogs. Wat het blad zelf betreft, werken we aan betere leesbaarheid en praktische en nuttige informatie waar de lezer echt iets aan heeft." Ook participant worden of een advertentie plaatsen in De Draad (oplage 37.000)? Stuur een mail naar dedraad@contourdetwern.nl Hollandse muziekmiddag Op zondag 20 maart staat van 14.00 tot 17.00 uur Ontmoetingsruimte de Driehoek in het teken van Hollandse muziek. Een gezellige middag voor senioren. Natuurlijk kan er gedanst worden, nog gezond ook! Het is een open inloop, wat betekent dat je zonder aanmelding binnen kunt lopen. Toegang gratis. Ongewone adviezen van KART De KinderAdviesRaad Tilburg kijkt kritisch hoe mensen met een smalle beurs geholpen kunnen worden. De raad, bestaande uit acht kinderen en vier vrijwilligers, geeft ongewone adviezen voor de aanpak van armoedeen verzamelt ideeën waar kinderen beter van worden. In het jaarverslag van 2015 staat een overzicht van activiteiten. Lees het op www.kinderadviesraadtilburg.nl Buurtcultuurfonds Het Buurtcultuurfonds Tilburg stimuleert culturele activiteiten die je buurt meer kleur geven of waardoor je je buurtbewoners beter leert kennen. Maak bijvoorbeeld een straatkunstwerk of voer een toneelstuk op met én voor wijkbewoners. Er is veel mogelijk. Kijk op www.art-fact.nl/ buurtcultuurfonds-tilburg. Woon je in de Kruiden- en Kleurenbuurt of in Goirke/ Hasselt-west, dan kun je een aanvraag indienen bij Art-fact. Het aanmeldformulier staat op de site. Of neem contact op met Judith Ensel, coördinator, tel. 013 5360869 of e-mail judith.ensel@art-fact.nl Wijklunch MFA 't Kruispunt Een leuk initiatief in Tilburg West: de wijklunch op dinsdag en vrijdag van 12.30 tot 13.30 uur. De lunch wordt bereid door verschillende groepen vrijwilligers. Op dinsdag door multiculturele vrouwengroep De Vlinder, op vrijdag door vrijwilligers uit de wijk en van Amarant. Iedereen kookt vanuit zijn/haar eigen cultuur, het menu is dus iedere keer een verrassing. En daarbij is de sfeer gezellig. Mee eten? Mail naar infokruispunt@contourdetwern.nl of bel 013 4683857. De lunch kost €1,50. Tot ziens! Postbus 3078 5003 DB Tilburg tel mail internet 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl in het project 'Beter Groenewoud'. Waarom doet hij mee aan de Burgertop 013? "Ik kom in mijn werk mensen tegen die, tegen hun zin, uit het arbeidsproces zijn gevallen en hierdoor thuis zitten. Tegelijk zie ik wat zij kunnen betekenen voor elkaar en voor de wijk. Bijvoorbeeld praktisch en concreet klusjes doen bij bewoners die hun huis en tuin niet meer zelfstandig kunnen onderhouden. Door initiatief te nemen, door samen met anderen weer iets te betekenen voor buurtgenoten, worden mensen sterker. Dit proces 'de verantwoordelijkheid terug bij de burger', kost tijd. Die tijd moeten we geven. Ik geniet van de momenten waarop bewoners voldaan zijn over wat ze zelf gedaan hebben in de wijk. Ik hoop tijdens de Burgertop die inspiratie over te kunnen brengen." Gedachten deinen mee op muziek Meedenken over verbetervoorstellen voor de stad vraagt nogal wat van de geest. Om die geest aan de praat te houden, krijgt die af en toe een welverdiende pauze tijdens de Burgertop. Een aantal kleurrijke artiesten van eigen bodem zal het pauzeprogramma op aanstekelijke wijze invullen: Programma voor deze 'Topdag' Inmiddels begint het programma voor 23 april vaste vormen aan te nemen. Gastheer en ceremoniemeester is Frank van Pamelen, schrijver, dichter, kleinkunstenaar én woonachtig in Tilburg. Hij weet wat er in de stad speelt op sociaal vlak en kan het programma op aanstekelijke wijze aan elkaar breien. Het gebruiken van taal met een humoristische onderlaag, is zijn stijl. Dat belooft wat! Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg NLdoet in Natuurtuin Stokhasselt A.s. weekend is het weer NLdoet. Ook in Natuurtuin Stokhasselt in Tilburg Noord gaan de handen uit de mouwen. Leerlingen van de Frater van Gemertschool planten er een 40 meter lange klimophaag en voeren het snoeiafval van een vlindertuin af. De planten zijn aangeschaft met een bijdrage van het Oranjefonds en tuincentrum Groenrijk. Stichting Kinderboerderij Stokhasselt stelt haar overblijfruimte ter beschikking. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 MAART2016 5URGSE KOERia

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7