w IP ijknieuws R Heyhoef Cinema met Nebraska v EN Grootste schoolreisje ter wereld bij Beekse Bergen eeshof Eetbare tuin in de Reeshof Bussluis Hillegomlaan blijft actief tegen sluipverkeer Inschrijving oldtimers Oranjerally Koningsdag '.Wltaa 19 RGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 MAART 2016 D00R:ZAMIRE WILLEMS )U. In de speciale Klaskamer van Safaripark Beekse Bergen worden tijdens bijvoorbeeld schoolreisjes educatieve lessen gegeven, foto: safaripark beekse bergen Wereldrecord Niet alleen ook in Beel< ren zich doen 21 met een t9r' wet ten geno keer als i de blijf nen uit volk rie o" 1 mini grootste van Tilbu een breec Leijparkfestival Omstreeks 14.00 uur arriveren de oldtimers in het Leijpark. Daar wordt u met richtingborden het park binnen geleid waar ruimte is hilvarenbeek - Ruim drieduizend leerlinge scholen 10 maart samer Beekse Ber' poging'Grot wereld'. jppers' wil kinderen men met de 'herrieschoi: het Liliane Fonds deze een stem geven. rtuig te de be- tilburg De bussluis op Langendijk/Hillegomlaa al maanden stilletjes sen rijden inmiddels e route en doorgaand rijverkeer wordt geleid over aangrenzende gebiedsontsluitingswegen. Toch dient de sluis nog een doel: het tegengaan van sluipverkeer. jen van liefst 21 basis- i komen op donderdag »n in Safaripark srgen voor de record- ootste schoolreisje ter Nederlant Latijns-Amer.^ 'Wij trekken iliane Fonds, ters, bellen ér. één minuut her- wolpleinen en bij i. Zo vragen ze J-n 23 mil- centrum Heijhoef) en 6 euro aan de thee voorafgaand aan de film. Meer informatie: www.heyhoef-cinerna.nl Tilburg Op Koningsdag wordt voor de 19e keer de Oranjerally verreden. Deze activiteit op woensdag 27 april wordt anders dan voorgaande jaren volledig georganiseerd door Oranje Co mité Tilburg, vrijgehouden om uw voert parkeren en te tonen aan zoekers. Het Leijparkfestival, het gratis familie-evenement ,,ourg op Koningsdag, biedt ggt. breed programma met allerlei activiteiten en muziek, dat duurt tot 18.00 uur. Deelnemen aan de Oranjerally kan door een deelnamebewijs af te nemen via webwinkel www. Ieijparkfestival.nl Het is ook mo gelijk om extra lunchpakketten voor bijrijder en/of passagiers op de achterbank aan te schaffen. Be zoek de webshop vóór 12 april om zeker te zijn van deelname. Meer informatie over het complete pro gramma van het Leijparkfestival is te vinden op www.facebook. com/OranjeComiteTilburg De opzet van de Oranjerally is om met een bont lint van diverse oldti mers gezamenlijk een1 mooie tocht af te leggen met als eindpunt het Leijpark te Tilburg. Dit jaar is er een ander vertrekpunt. U bent nu welkom bij natuurpoort De Roovertsche Leij, Gorps Baantje 1, 5051 PX Goirle, naast de rotonde in de Turnhoutsebaan tussen Goirle en PoppeL Vanaf 09.30 uur verza melen de personenvoertuigen, vrachtwagens en motoren van 25 jaar en ouder bij het vertrekpunt. Daar wordt het deelnamepakket uitgereikt, dat bestaat uit een pro gramma inclusief routebeschrij ving, lunchpakketten en rallyplaat. De rit zelf start rond 11.30 uur. Dit jaar is wederom een nieuwe route samengesteld, zodat de rit zowel voor nieuwe als trouwe deelne mers aantrekkelijk is. Bij het afbreken van de sluis zal veel doorgaand verkeer richting win kelcentrum Heyhoef kiezen voor de meest voor de hand liggende en kortste route - die door de Hille gomlaan. Volgens een woordvoer der van de gemeente is er dan ook bewust voor gekozen de sluis niet af te breken, toen een andere route voor de buslijnen van kracht werd. i op schoolpleinen maar ;kse Bergen laten kinde- op 10 maart horen. Daar scholen, in samenwerking originele-schoolreisjes.nl, poging om het wereldrecord jrootste educatieve schoolreisje' te verbreken. Het huidige record stamt uit 2013 en staat op 1872 kinderen en begeleiders. Aan de recordpoging in Hilvarenbeek doen 3073 kinderen en begelei ders mee. Om 10.30 uur zingen ze Ie borst het actielied 'Her- op het plein', om daarna één nuut lang een daverend kabaal te maken. Voor oordopjes wordt gezorgd! Op verschillende schoolpleinen en in Safaripark Beekse Bergen moe digen bekende Nederlanders de kinderen aan. Om er een paar te noemen: Kees Tol, Tako Rietveld, Safa en docent Bart van Morselt van tv-programma Brugklas, Jaap Jongbloed, Addy van den Krom- menacker, Jan Slagter en Wijnand Stomp. Ook parlementariërs, we houders en burgemeesters kom< op 10 maart in actie. Nu zou de bussluis vervangen kunnen worden door een andere, misschien meer duidelijke, maat regel ter voorkoming van sluip verkeer. In deze laat de gemeente weten daar bewust niet voor te hebben gekozen. Het uiteindelijk effect van een andere maatregel zou precies hetzelfde resultaat opleveren. Namelijk het voorko- de hoek ..aan ligt er is bij. Bus- een andere gemaakt voor uiteenlopende cultu rele activiteiten. Meer over La Rosa Cultura kunt u vindenop www.larosacultura. nl en over de plukroute op Face book Plukroute Tilburg Reeshof. Telefonische informatie bij Lin de Laat, 0657-153773, of Jos de Roos 0625-013308. Niet alleen de gemeente, maar ook veel omwonenden aan de Hil- legomstraat geven aan voorstan der te zijn van het behoud van de bussluis. De angst voor verkeers toename en te hard rijdende au to's in het 30 km/u zone gebied, worden als voornaamste redenen ‘noemd. Dat bestemmingsver- :Cr moet omrijden wordt gezien s een kleine opoffering. Zolang straat maar rustig en veilig ijft, is dat het volgens de omwo- mden meer dan waard. tilburg - Op vrijdag 11 maart gaat in de tuin van DC Company aan de Giekerkstraat 47 in Tilburg de spade de grond in onder begeleiding van Martijn Ballemans en La Rosa Cul tura. De bedoeling is om met en I voor de bewoners uit de omgeving een prachtige, kleurrijke en 'eetbare tuin'te maken, die een sociaal bin- tilburg De volgende film van Hey hoef Cinema wordt op vrijdag 11 en zaterdag 12 maart vertoond in wijkcentrum Heijhoef, Kerkenbos plaats 1 in Tilburg. Het gaat om de film Nebraska uit 2013, een road- movië van regisseur Jack Payne met in de hoofdrol Bruce Derne. Het verhaal gaat over een alcoho listische vader die denkt dat hij een miljoen dollar heeft gewon nen. Zijn familie probeert hem vergeefs ervan te weerhouden om de lange reis van Montana naar Nebraska te maken om zijn prijs in ontvangst te nemen. Zijn zoon wordt hierdoor gedwongen om met hem mee te reizen en hem voor problemen te behoeden. Te gelijkertijd heeft hij de kans om de band met zijn vader na jaren weer aan te halen. De aanvang op vrijdag is om 14.00 uur en op zaterdag om 20.00 uur. Een half uur van te voren gaat de zaal open. De entreeprijs bedraagt 5 euro in de voorverkoop (in café wijk- dend element in de wijk wordt. In het kader van NLdoet op 11 en 12 maart mogen buurtbewoners hun steentje bijdragen en/of ko men kijken hoe een en ander er uit gaat zien. Iedereen mag er in de toekomst komen genieten van wat bloeit en geplukt kan worden. Daarnaast wordt ook ruimte en tijd Die dag doen ruim 200.000 basis schoolleerlingen in Nederland, Afrika, Azië en Latijns-Amerika mee aan de actie 'Wij trekken aan de bel' van het Liliane Fonds. Met behulp van toeters, bellen én hun stem maken ze rie op 770 schr de Beekse Bergen, aandacht voor meer dan joen leeftijdgenootjes met een handicap in ontwikkelingslanden die niet naar school kunnen of mogen. leder kind moet naar school kun nen. Onderwijs is een recht, géén privilege. Dat is ook vastgelegd in het VN-Kinderrechtenverdrag. Toch is de praktijk vaak anders, zéker voor kinderen met een han dicap in ontwikkelingslanden. Hoe dat komt? De school is te ver of niet toegankelijk, kinderen wor den geweigerd, leerkrachten mis sen de benodigde kennis en speci aal lesmateriaal en ouders hebben dikwijls geen geld voor school. Sa men van een doorgaande route. Door het niet afbreken van de bussluis bespaart de gemeente geld, dat nu voor andere dingen gebruikt kan worden. Omwo nenden laten weten het in deze volledig met de gemeente eens te zijn en juichen het niet onno dig verkwisten van belastinggeld toe.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19