Zestigplussers in de min Weer sporten r tijd «ff Zilverlijn 50% TOT 90% GOEDKOPER DAN NIEUW SENIORENBANKSTEL 2 v.a.€99 15 Door: Casper Rijzewijk inkopen doen en daar adviseerden wij ze dan in.” NNITUS dioloog in via Crisis “Dagelijkse activiteiten zoals boodschappen doen was voor sommigen financieel al niet meer haalbaar. Dat zou niet TILBURG - Senioren sporten anders dan jongeren. Zeker als ze langere tijd niet actief zijn geweest dienen ze met een aantal dingen rekening te houden. Goede opwarming Begin enkel goed opgewarmd met spor ten. Neem 5 tót 10 minuten de tijd om je lichaam voor te bereiden op de inspan ning. Loop een paar minuten op een licht tempo om je benen en buikspieren ge leidelijk op te warmen en je hart voor te bereiden op de inspanning. Train rustig Train op je eigen tempo. Doseren is Problemen De pensioenen zijn lager geworden sinds de crisis. Gé- boers: “De meeste ouderen kwamen in financiële proble men omdat er op hun pensioen gekort werd. Die mensen konden wij niet altijd helpen. De grootste problemen die ik tegen kwam waren ouderen die niet meer in staat wa ren de medische zorg te bekostigen of de huur te betalen. Deze mensen moesten dan bezuinigen of goedkoper hun belangrijk. Pas je inspanning steeds aan aan je fysieke conditie. Let ook op dat je in het begin niet te vaak sport om overbelasting te voorkomen. Jongeren Jongeren hoor je vaak zeggen dat ouderen het maar goer hebben. Dat zij tenminste nog een pensioen krijgen. “Daar hebben ze natuurlijk gelijk in”, zegt Géboers. “Het is maa de vraag of dat er zoiets voor hun nog wel bestaat. Dat ligt eraan of de rentes nog omhoog gaan en of de obligaties en de beleggingen goed uitvallen.” essentieel om het risico op blessures te beperken. De bloedtoevoer naar de hersenen wordt zo extra gestimuleerd, je spieren krijgen de nodige voedings stoffen om goed te blijven functione ren en je zult na het sporten sneller herstellen. Let op ademhaling Doeltreffend trainen zonder buiten adem te raken, dat is leren om goed in en uit te ademen tijdens het spor ten. Inademen doe je via de neus, uitademen via de mond. Voorkomen beter dan genezen Als je je bewegingsactiviteit slecht aan pakt of de sport niet beheerst, kan dat kwalijke gevolgen hebben, zoals kram pen, peesontstekingen en verzwik kingen. Het kan geen kwaad om even langs te gaan bij je huisarts voor je weer aan het sporten gaat. Een goede manier om problemen voor te blijven. Regelmatig drinken Met de leeftijd neemt het dorstgevoel af. Zorg dat je altijd een flesje water bij de hand hebt. Voldoende drinken is ook Toekomst Wat de toekomst biedt kan Piet Géboers niet meteen zeg gen. Wel vindt hij dat er natuurlijk dingen moeten veranderen. “Ik hoop dat de toekomst positief is voor ouderen. En dat de ouderen alles financieel weer op de rit krijgen. Met de juiste oplossingen en maatregelen moet dat zeker lukken.” De senioren krant van deTilburgse ■N ISKLINIEK Winkel: Korvelseweg 159 5025 JD Tilburg di.t/mza. open In Nederland wonen maar liefst 3 miljoen 65-plussers. Een deel van deze groep heeft het de laatste jaren steeds moeilijker gekregen. Vooral op financieel gebied hebben ouderen moeite het hoofd boven water te houden. Ver schillende vaste lasten schieten omhoog, terwijl het in komen van veel ouderen juist daalt. Dat blijkt ook uit een groot onderzoek dat de Nationale Ouderenbond heeft la ten uitvoeren. De crisis die in 2008 begon, trof veel ouderen hard. De financiële problemen zijn het grootst bij ouderen met een bruto inkomen tussen de 24.000 en 30.000 euro. Deze groep lijdt echt onder het politieke beleid. Voormalig oude renadviseur Piet Géboers kan dat beamen. “Veel ouderen zijn er alleen maar op achter uit gegaan sinds de crisis.” Piet Géboers was jaren actief als vrijwillig bestuurslid bij de Katholieke Bond voor Ouderen. Ook was hij ouderenadviseur voor de gemeente Goirie. In zijn tijd als ouderenadviseur heeft hij verschillende schrij nende gevallen meegemaakt van ouderen die het water aan de lippen stond. Tilburg - De Zilverlijn is een speciale service voor oude ren. Als u zich aanmeldt wordt u regelmatig gebeld door professionele vrijwilligers. Zij bieden u een luisterend oor, I een gezellig praatje of een goed gesprek. Precies waar u behoefte aan heeft. Alle ge sprekken zijn vertrouwelijk. U kunt zich o.a. aanmelden voor de Zilverlijn door te bel len naar 0900-6080100 (lokaal tarief). U wordt ver volgens binnen 14 dagen te ruggebeld. Deelname aan de Zilverlijn is volledig kosteloos en vrijblijvend. Contact: (013)535 98 58 info@peerke.biz www.peerke.biz tilburg - Veel senioren hebben het finan cieel moeilijk. Mede door de crisis en het politieke beleid gingen ouderen er de laatste jaren op achteruit. moeten kunnen”, zegt Géboers. In Goirie is destijds een Zorgloket opgericht waar ouderen die behoefte aan hulp hadden zich konden melden. Vanaf dat moment kwam de ouderenadviseur in actie. “Wij kregen dan de adressen door en bezochten de mensen. Sommige mensen konden wij niet eens helpen. Die moesten echt zelf stappen terug doen om financieel het hoofd boven water te houden.” BURGSE KOER (HBURGSE KOERIER DONDERDAG 25 FEBRUARI 2016 IN- EN VERKOOP GEBRUIKTE MEUBELS INBOEDELS EN PARTIJGOEDEREN Magazijn: kapelmeesterlaan114 5049 NL Tilburg do.t/mza. open be ist ire erd rs.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15