21 BSSï Geen eenzaamheid bij woongroep Samen Verder ^TIJD 1URGSE KOEK De senioren krant van deTilburgse Koerier DOOR PETRA JANSEN toeenbosch iTIJD erzoek rgen over isen niet wetei un klachten it cht dat menst i de klachten idringen op koorts of voor nemen met □ar een haalbare lesewe$ ompleé de starl Zelfstandig, maar niet alleen. Zo wonen de se nioren die woongroep Samen Verder aan de Trouwlaan vormen. Het complex telt op de be gane grond twintig woningen, 'waar de privacy voorop staat’, zo meldt de website. Daarnaast onderhouden de bewoners gezamenlijk de 1200 vierkante meter grote tuin, en is er een gemeen schappelijke woonkamer. Introductiecommissie Omdat het hier om een bijzondere woonvorm gaat, moeten huurders ook aan bepaalde eisen voldoen. Zo krijgen belangstellenden eerst een gesprek met de introductiecommissie van Samen Verder. Die bestaat uit de dames Truus (76), Corry (61) en Marie-Louise (70). Zij kijken of de poten tiële huurder in de groep past. “Het is leuk als mensen bij zo’n gesprek iets van zichzelf prijs geven”, zegt Marie-Louise. De bewoners hebben een voorkeur voor senioren tussen de 50 en de 70 jaar. “Mensen denken namelijk nog wel eens dat dit een verzorgincjhuis is, of dat er mantelzorg verleend wordt. En dat is niet zo", legt Truus uit. Het is de bedoeling dat bewoners nog zelfstandig en redelijk gezond zijn. Prettig Toch ligt de gemiddelde leeftijd van de bewo ners op dit moment boven de gewenste leef tijdsgrens. De oudste bewoonster hoopt dit jaar 100 te worden, een andere bewoonster is al 94 en richtte Samen Verder in 1988 mee op. Ver der is er nog een ouder stel dat er ook al veel langer.dan twintig jaar woont. Het zegt genoeg; wonen in deze woongroep is prettig. “De meeste woningen komen vrij omdat bewoners naar een verzorgingshuis gaan of overlijden. Het is wel eens voorgekomen dat twee bewoners opstapten omdat ze het met bepaalde regels niet eens wa ren. Maar dat was een uitzondering”, zegt Corry. De twintig woningen moeten altijd bewoond zijn. Privacy Privacy is heel belangrijk bij Samen Verder. Er wor den regelmatig activiteiten georganiseerd, maar het is zeker niet verplicht om daarbij aanwezig te zijn. “Maar mensen die hier willen wonen, komen niet alleen voor een woning. Dus het contact is er toch wel”, aldus Marie-Louise. Binnenshuis zijn er activiteiten zoals kaarten, spelletjes doen en film kijken. Af en toe is er een uitstapje buitenshuis. Er is een muziekgroep, er is iemand die schilderles geeft en er is een tuinploeg. In de gezamenlijke ruimte vinden diverse activiteiten plaats, zoals het paasontbijt en de oud-en-nieuwviering. Logeerkamer De meeste bewoners zijn alleenstaanden, maar er wonen ook enkele echtparen. Elk appartement heeft een woonkamer met open keuken, de groot te ervan verschilt. Daarnaast beschikt elk appar tement over één slaapkamer, een badkamer en een inpandige berging. Wie logees wil uitnodigen, kan die laten overnachten in de gemeenschappe lijke logeerkamer, die zich op de bovenverdieping bevindt. “Die wordt tegenwoordig vaak gebruikt”, weet Truus. Tevreden De dames van de introductiecommissie wonen zelf ook al jaren naar tevredenheid bij de woon groep. Zo is Truus al 13 jaar bewoner van Sa men Verder. Corry is al zeven jaar thuis aan de Trouwlaan. Zij is ook de enige in de groep die nog een baan heeft. “Ik heb genoeg aan deze woning; de kinderen komen toch niet zo vaak. Ik hou van rust, maar het is ook fijn als je iets hoort wanneer je de deur opendoet. Mensen zijn tegenwoor dig zo op zichzelf”. Daar kan Marie-Louise over meepraten. Zij ontvluchtte drie jaar geleden de Reeshof, waar het haar maar niet lukte om con tact te maken met buren. “Daarom is het zo pret tig dat je hier regelmatig iemand ontmoet voor een praatje, al is het maar tijdens het ophalen van de post.” Meer informatie: www.woongroep-sa- menverder.nl Herinneringen aan de Efteling E ALISATIE1 ilburg - De een denkt dat het een schoolgebouw is, de inder ziet het aan voor een wijkcentrum. Maar het |age pand met de beige luifel en de grote ramen aan de Trouwlaan herbergt toch echt seniorenwoongroep men Verder. De bewoners onderhouden gezamenlijk de 1200m2 grote tuin. Nieuwe bewoners komen van een wachtlijst. Is die er niet, dan gaat verhuurder WonenBreburg zelf actief werven. Maar dat is eigenlijk nog nooit nodig geweest. Uiteindelijk mogen alle bewoners stemmen over hun nieuwe buur. I Mi Zestigplussers in de min Digitale training ‘Veilig Wonen’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 13