emeente Lening aanvragen voor opleiding Gemeente en vastgoedpartijen trekken samen op Veiling BKR kunstcollectie gemeente Tilburg In Tilburg 'keurt de slager zijn eigen vlees' H)nfo 5 ari Tilburg werkt verder aan centrumplannen - DOOR RENÉ HAANS )R RENÉ HAANS •lag ton 3 CVT.nl door Luc Verschuuren Initiatiefvoorstel voor onafhankelijke bezwa rencommissie jsklimaat Stef af met ibieds- gde >ber Tilburg Een meerderheid van de raad vindt dat bezwaarmakers bij de gemeente eerlijker beoor deeld moeten worden. Of TELEFOONCEL PWIJNT UIT 5TRAATBEELP XJ Kritiek |Een aantal het han< Roel Lau (LST) iresentatie en alle t alleen maar dik- uder heeft tiet geluis- =.f oorzaak daad- wing bekijker gadering van 7 rr de agenda. r.tal partijen uitte kritiek op ndelen van de wethouder, surier, WD, vond alles wat Tilburg Afgelopen maandag stond een extra raadsvergade ring op het programma over de actuele ontwikkelingen rond het centrum van Tilburg. den, OPA, vond dit antwoord een dooddoener. "De kostencompo nent is niet het belangrijkste maar de vraag hoe doe je de burger het meeste recht doet." Hans Smol ders, LST, vond dat de ambtenaar zijn zegje mocht doen en de bur ger ook, maar een onafhankelijke commissie maakt de afweging. Au- ke Blauwbroek, PvdA, vroeg: "Zijn wij het Astrixdorpje in Brabant dat geen onafhankelijke bezwaren- commissie heeft?" Volgens Noor- danus heeft bijvoorbeeld Breda er wel een, maar heel veel steden in Nederland niet. |Htilbuf leiding v I Ier werk I te komen op 1 kunnen een <1 aanvragen. Wethouder Erik de Ridder gaf aan dat de gemeente, Wereldhave en Royalton hebben afgesproken om in de komende weken met elkaar He verkennen of de versterking van jhet kernwinkelgebied met een [gezamenlijke inspanning verder [vorm kan krijgen. Het streven is lom er al begin maart uit te zijn. Dit bleek uit het debat dat de PvdA en [de WD wensten om duidelijkheid Ie krijgen over de strekking van de [gemaakte afspraken. moet binnen vijfjaar gebeuren. Na de aanvraag volgt een gesprek bij het Leerwerkloket Midden-Bra- bant. Bij het gesprek wordt onder meer gekeken naar de motivatie van de aanvrager om opnieuw te gaan studeren. Daarnaast krijgt de aanvrager advies of de door hem gekozen opleiding zijn kansen ver groot op de arbeidsmarkt. Meer informatie: www.tilburg.nl/actueel Asterixdorpje Burgemeester Noordanus vond het initiatiefvoorstel merkwaardig, omdat er nog geen evaluatie heeft plaatsgevonden van de huidige werkwijze. Verder zit er een kos tenplaatje van twee tot drie aan vast, betoogde hij. Op dit mo ment zou er geen budget zijn om meer mensen aan te stellen. Zon der extra budget en/of capaciteits uitbreiding gaat dit ten koste van andere werkzaamheden. Van Beur- jrg Tilburgers die een op- inn willen volgen om snel- te vinden of om verder de arbeidsmarkt scholingslening Nieuwe investeringen [Directeur Vestigingskliu>a< IFleischeuer beet het spits leen uiteenzetting over de get [ontwikkeling Stadhuisplein en om geving en de versterking van het Kernwinkelgebied. Volgens hem Ikon hetontwerp van Stadskantoor 1 nog veranderen onder invloed Ivan huidige ontwikkelingen, zoals een aantal faillissementen maar look uitbreiding van bijvoorbeeld IH&M. Ook het referendum kan gro pe gevolgen hebben. Vervolgens [kwamen er drie insprekers. Twee van hen vonden dat het hoog tijd werd om nieuwe investeringen te [doen. Van de laatste spreker mocht He overeenkomst van Wereldhave [en Royalton in de prullenbak. Rijk in 2017 gaat invoeren. Tilburgers die studiefinanciering krijgen of geld lenen van hun werkgever om een opleiding te volgen, komen niet voor de scho lingslening in aanmerking. De op leiding waarvoor het geld geleend wordt, moet erkend zijn door het ministerie van Onderwijs Cultuur en Wetenschap. Verder moet hij aansluiten bij de vaardigheden en motivatie van de persoon die de lening aanvraagt. Terugbetalen eerder gezegd was 'getover met woorden'. "Er ligt dus niks." Peter van Gooi, D66, spraak. Peter van den Hoven vond dat de pn brieven de mist ker maakten. "De wethouc oordoppen in en heeft niel terd. De wethouder is zelf van alle ellende. Hij is niet da«^ krachtig genoeg geweest. Het Erik de Ridderpleintje of-padje mag er komen maar niet in deze stad." Primark Na het faillissement van V&D en andere winkelketens is er nog geen duidelijkheid over de vraag welke winkels in welke omvang een doorstart zullen maken. Deze situatie kan ook gevolgen hebben voor de vestiging van Primark. Het bedrijf staat op zeer korte termijn voor de keuze de tweede vestiging in Noord-Brabant te realiseren in nieuwbouw op de locatie van het voormalige Stadskantoor 3 dan wel in bestaand vastgoed in Breda. Tilburg De gemeente Tilburg heeft begin januari besloten haar voorma lige collectie BKR-kunstwerken ter verkoop aan te bieden via Kunsthan del Art Dumay uit Nuenen. De BKR kunstcollectie heeft jaren inhoud ge geven aan de culturele identiteit van de gemeente Tilburg, maar is nu toe aan een volgende fase; afstoting en toegankelijk maken van deze collec tie voor buitenstaanders. Er worden meer dan 600 werken afgestoten en per opbod verkocht via veilingsite www.catawiki.nl. De kunstwerken worden in drie fases aangeboden, onder de noemer Mo derne kunst na 1960:12-20 februari, 19-28 februari en 4-12 maart. De link naar de eerste veiling is http://vei- ling.catawiki.nl/moderne-kunst- veiling-na-1960 Na aftrek van alle kosten voor deze verkooptrajecten zullen de resterende baten aan de gemeente Tilburg worden overge dragen. Dit geldt ook voor de niet verkochte werken. Deze worden ge schonken aan deTilburgse non-pro fit organisatie Mooi-zo-Goed-Zo. De gemeente Tilburg heeft als geste een aanbod voor kopers van de genoemde BKR kunstwerken uit de gemeente Tilburg: zij ontvan gen 20% korting op hun winnende bieding. Gedetailleerde informatie hierover vindt u op www.artdumay. nl/actueel De lening bedraagt maximaal 4000 euro en minimaal 500 euro met een looptijd van 2 jaar. De rente is [0,5 procent. De scholingslening is een voorloper op het levenlangle- Irenkrediet. Dit is een lening die het Objectiviteit "Bezwaren dienen zo veel mogelijk te worden voorkomen. Dit zit niet alleen in beleidsregels, maar ook in de houding en het gedrag van de behandelend ambtenaar. Mocht er toch een bezwaar worden inge diend, dan moet er in onze ogen te allen tijde voor worden gezorgd dat objectiviteit in de bezwaren- commissie gewaarborgd is", aldus de initiatiefnemers. Ook zou het de zesde stad van het land waar dig zijn om een bezwarencommis- sie te hebben. Noordanus zegt toe de evaluatie die voor oktob gepland stond naar voren te halen en voor de zomer plaats te laten vinden. Hij pleitte voor een brede beschouwing om de voor- en na delen te bekijken. In de raadsver- maart komt het op Bram Thewissen, Voor Tilburg, ver woordde het initiatiefvoorstel als volgt: "De laatste tijd horen wij van verschillende Tilburgers dat bij be zwaar, de verantwoordelijke amb tenaar waarmee zij in conflict zijn over het betreffende besluit, nog maals voor hen zit. De bezwaarma kers ervaren dit als niet onafhanke lijk en als oneerlijk. Dat is hetzelfde als de slager die zijn eigen vlees keurt." De gemeenteraad was het in grote lijnen eens met de opvat ting dat het de geloofwaardigheid van de gemeente niet ten goede kwam. Een meerderheid van de raad, voorgezeten door de nieuw bakken voorzitter Jan van Esch, D66, steunde het voorstel. De raad luisterend naar de insprekers, foto-, rené haans zullen zowel de Emmapassage als igt dus niks." Peter het Pieter Vreedeplein beter wor- bestreed deze uit- den bezocht. Als een nieuwe loop route een realistische optie is, zijn partijen bereid te investeren in het aantrekkelijk maken van de verbin ding. Ambities van Wereldhave, Royalton en de gemeente lopen parallel. De partijen willen er graag gezamenlijk uit te komen. Rondje In zijn eindbetoog zei de wethou der dat dat partijen elkaar dagelijks spreken. Daarbij wordt verkend of een verbeterde verbinding tussen de Emmapassage met het Pieter Vreedeplein mogelijk is. Met die verbinding kunnen bezoekers van de binnenstad een 'rondje' maken zonder dat uitbreiding van het be staande winkelgebied nodig is en VOLK, PAT OP STRAAT IN HUN /HOS/ELTJE LOOPT re SCHREEUWEN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 5