port TK Trappers ontvangt Hannover Scorpions 1 V Tennistoernooi LTC Bijstervelden (in vrijkaarten voor thuisduel tegen FASS Berlijn Lezersactie NK Skateboarden 2016 naarTilburg Trappistenloop voor schoolproject in Oeganda coi 21 iTILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 FEBRUARI 2016 IURGSE TOTO: THIJSFOTOGRAFIE.COM ngen.nl In de selectie van FASS Berlijn is een Nederlander opge- FOTO: TTMSTOIN DAMEN013SPORT Bowlingtop strijdt in Tilburg om nationale titels DEST DU IJSSPORTCENTRUM TILBURG €41,00 €23,00 HANNOVER SCORPIONS 10,- €11,50 €21,50 €11,50 €21,50 VRIJDAG 19 FEBRUARI 20:00 UUR VS inc uniel heel nomen, die korte tijd voor Destil Trappers speelde. Wat is de naam van deze in Bogota geboren aanvaller? Tilburg Op dinsdag 23 februari om 10.00 uur begint de aanmel ding voor de zesde editie van de Trappistenloop PUUR, die op za terdag 28 mei zal plaatsvinden. «eloot en krijgen _.,.i ingeloot binnen f via het opgegeven me richt en zullen inschrijfgeld natie worden geïnd. Volg de CZ Tilburg Ten Miles ook op Face book of Twitter €13,00 €18,00 23,00 28,00 23,00 €19,00 dit gebied. De revenuen van het nieke loopevenement gaan ge- =el naar dit project. Brons was er vor ;rend Nederlands I *n Jansen uit Nieuwegei rnooi in Tilburg start april met de voorronc april staan de fine elkaar om het goud. Voor de win naars ligt ook een ticket klaar naar het EK voor landskampioenen, ko mende oktober in Tsjechië. Een eve nement waar Tom van der Vliet uit Eindhoven in 2014 goud won en in 2015 zilver. Brons was er vorig jaar voor regerend Nederlands kampi oene Ellen Jansen uit Nieuwegein. Het toernooi in Tilburg start op zondag 3 april met de voorrondes. Op zondag 10 april staan de finales op het programma. Hannover Scorpions. Deze topper begint om 20.00 uur in het Us- sportcentrum Tilburg aan de Stap- Skateboard Federatie Nederland werkt samen met Topsport Brabant en Provincie Noord-Brabant aan het NK Skateboarden 2016 op een neutraal wedstrijdparkoers. Deze Nederlands Kampioen 2015 Douwe Macaré. foto: tjeerd derkink Tilburg - Destil Trappers speelt op vrijdag 19 februari in de Duitse Oberliga een thuiswedstrijd tegen samenwerking is een logisch ge volg van het positieve klimaat voor skateboarden in Brabant. Tilburg, Breda, Den Bosch en Eindhoven hebben allemaal een kwalitatief en onderscheidend indoor skatepark. Een goede infrastructuur draagt bij aan talentontwikkeling. Daan van der Linden uit Veldhoven werd afgelopen maand op de Bright Tra- Vrijkaarten Op zondag 28 februari spelen deTilburgse ijshockey ers een thuiswedstrijd tegen FASS Berlijn. Dit duel in het IJssportcentrum Tilburg begint om 15.00 uur. Rondom deze wedstrijd organiseren Tilburg Trap pers en deTilburgse Koerier een prijsvraag, waarmee vijftig vrijkaarten zijn te winnen. Mensen dienen het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: Uit alle goede inzendingen worden 25 prijswinnaars getrokken, die elk twee toegangsbewijzen ontvan gen. Zij krijgen hierover persoonlijk bericht. Oplos singen dienen per e-mail gestuurd te worden naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. Uw inzending dient binnen te zijn op maandag 22 februari om 12.00 uur's middags. Tilburg - Tennisvereniging LTC Bijs tervelden organiseert van zaterdag 5 tot en met zondag 20 maart het Plugro Sport Open 2016. Dit jaar kan ingeschreven worden in de catego rieën 2,3,4,5,6, 7 en 8 (DE, HE, DD, HDenGD). De wedstrijden worden gespeeld op acht (verlichte) kunstgrasbanen aan de Bijsterveldenlaan 1b in Tilburg. Er kan voor maximaal twee onderdelen Tilburg Begin april worden in Dolfijn Bowling Tilburg aan de Ringbaan Oost de Nederlandse kampioenschappen bowlen ge organiseerd. Twee maanden voor aanvang is het maximale aantal deelnemers bereikt. Het deelne mersveld bestaat uit 30 dames en 90 heren en is een mooie mix van oud-kampioenen, talenten, local hero's en de nationale top. Tijdens het Lotto NK A-klasse 2016 strijden heren en dames apart van Tilburg De 14e editie van het NK Skateboarden vindt van 30 sep tember t/m 2 oktober plaats in Tilburg. De opbrengst van het evenement is voor een scholenproject in Oe ganda. De inschrijfprocedure is vanwege de grote belangstelling gewijzigd. Het loopevenement vindt plaats op de terreinen van de abdij Koning- hoeven en was de laatste twee jaar in no-time volgeboekt. Er kunnen zich volgens afspraak met de abdij Koningshoeven 300 mensen aan melden. De serene rust op de abdij- terreinen en het speciale karakter van het evenement dienen in stand te blijven. De organisatie is in han den van Golazo Athletics/Tilburg Ten Miles in samenwerking met studenten van de opleiding evene menten van SG De Rooi Pannen. 24 uur inschrijven De inschrijfprijs is 12,50 euro met de mogelijkheid voor een extra donatie. De aanmelding zal exact 24 uur openstaan. Van dinsdag 23 februari 10.00 uur tot woensdag 24 februari 10.00 uur. Daarna wordt er geloot en krijgen deelnemers die zijn ingeloot binnen twee weken via het opgegeven mailadres be en do- deshow in Berlijn verkozen tot Eu ropean Skateboarder of the Year. Daan zijn thuispark is Area 51 in Eindhoven, het grootste indoor parkvan de Benelux. Om een wedstrijd op een onafhan kelijk parkoers te kunnen houden wordt er in Tilburg, European City of Sports 2016, naar mogelijke loca ties gekeken. Skateboard Federatie Nederland werkt samen met Hall of Fame-Ladybird Skatepark als lokale partner. Tilburgs sportwethouder Hans Kokke reageert enthousiast: "Ik vind het geweldig dat Tilburg gastheer is van het NK Skateboar den in het najaar. Skateboarden kan overal, ook op ongewone, speciale plekken. In Tilburg hebben we een aantal van die toplocaties." Het IOC besluit in augustus of skateboarden op de Olympische Spelen 2020 in Tokyo een nieuw onderdeel is. Skateboarden is we reldwijd enorm populair. Maar het is vooral de te verwachten verjon ging en verhoging van de kijkcij fers waardoor het een zekerheid lijkt dat het IOC voor zal stemmen. Het NK Skateboarden zal volgend op deze besluitvorming kunnen rekenen op grote aandacht. Goede doel In overleg met de abdijgemeen- schap is het goede doel voor dit evenement de scholen in het ge bied Kyotera in Oeganda, waar de Trappisten een dochterhuis heb ben. Prior broeder Isaac (zelf ook hardloper) benadrukt dat zowel de katholieke als islamitische school van goederen en leermiddelen worden voorzien. Hij acht dat heel belangrijk voor de sociale uitstra ling van de kloostergemeenschap pegoorweg. Beide teams zijn in de race voor een gunstige uitgangs positie in de Oberliga play-offs. worden ingeschreven. De inschrijf termijn sluit op 21 februari. Inschrij ven kan alleen via www.toernooi. nl. Afhankelijk van het aantal deel nemers zal er in poules of volgens een afvalschema worden gespeeld. Denk bij inschrijving aan de eventu eel op te geven verhinderingen. Zie hiervoor de wedstrijdbepalingen. Verdere informatie: www.ltcbijster- velden.nl Ijditn-Brabnt ■j Bouwgn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 21