1 w z ijknieuws a N O UEFDE FEEST d lost Buurtfeest Feest der Liefde oord Creatieve workshops Bibliotheek Wagnerplein e i uid jilburq in Bedrijf BOI Winterconcert in Werkplaats voor Amateurkunst PLUS IJsselstein trapt af met nieuwe Eredivisie-actie Tilburg in trek bij logistieke dienstverleners 8 DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 TILBURGSE KOERIER zondag 14 Interpolis vraagt hulp aan nieuwe raad van kinderen H)nf° Betrekken en behouden van jongeren sland de leeg- ;mid- Rijbewijskeuringen voor senioren der te die bij Schoonheid van de Liefde'start om 16.00 uur. De entree is gratis. Op de doch- en van ïbruari: 2 1 maart: pren 8 maart: viiten 15 maart: tl 22 maart: vrolijke :jes. ops zijn gra nodig, je ki is er v oum. In ;n klanten een f albums gratis bij van twee netjes manda- Jang de voorraad strekt. ipagne introduceert :iaal Eredivisie-kam- PLUS I. dring hel de Eredh >r 15 personen. Vol iel aan via robert. lossingen. Daar kunnen wij veel van leren. Tijdens mijn presentatie van het dilemma in de klas van groep 6/7 werd ik verrast door de kennis die de kinderen al hadden over ver zekeren en hun enthousiasme over onze samenwerking." Leerkrachten Marjolein Baas en Anne de Hoon van basisschool St Caecilia begeleiden de kinderen in dit project.De komende weken gaan de kinderen onderzoeken wat Interpolis zelf al doet op het gebied van veiligheid. Zij vragen zich daar bij af hoe het wellicht beter of an ders kan en wat zij zelf voor ideeën hebben. De kinderen vinden het spannend, maar ook leuk omdat er volwassen mensen echt naar hen gaan luisteren." Tilburg - Kom bruari ook ge...^ Mendelssohn en Tilburgs Festival n jij op vrijdag 19 fe- jenieten van Mozart, Tsjaikovski? Het Orkest heet je Tilburg - In februari en maart kun je op dinsdagmiddag tussen 14.00 en 15.30 uur in Bibliotheek Wag nerplein aanschuiven voor een korte workshop. Onder het genot van een kopje koffie of thee ben je een halfuurtje creatief bezig. En de creatie neem je na afloop natuur lijk mee naar huis. Om kennis te maken met de nieu we werkplaats van de bibliotheek organiseert de Bibliotheek Wag nerplein acht creatieve workshops. De workshops worden gegeven door Birgit van Rooij van Gitte- Kaartjes voor hét concert kun je bestellen via website www.tilburgsfestivalorkest.nl/ kaarten-bestellen radijs voor jong en oud. Overal vin den er kleine, ludieke activiteiten plaats. Kortom... op 1 is iedereen welkom bij der Liefde'. Om 14.45 1 deuren van het Paduac worden Paduabewor bewoners welkom Het hoogtepunt is de voorstellir; 'n- van de Liefde'. Professione gers en spelers vertellen inspirerende verhalen van bewoners. En wat universeel en unie het is van alle ti leeftijden... Na een verrassing heerlijk kopje'So Het programma 17.00 uur. Top-10 In Tilburg zijn gerealiseerd die in de t< grootste bedrijfsri ties in Nederland Het betreft de huisvestinc ID Logistics op bedrijver Vossenberg en de huis van Dobote> bedrijventerr omvangrijkste transact., regio zijn allen in de gerr Tilburg gerealiseerd. In vi vallen gaat het om huist op Vossenberg. Door de e twee transacties top-10van ruimtetransac- id voorkomen, ting van mterrein en de huisvesting »x van 35.000 m2 op rrein Kraaiven. Dezes transacties in de gemeente vier ge svesting aanwas Tilburg - Op woensdag 17 februari organiseert Team Verenigingson- dersteuning van het Sportbedrijf Gemeente Tilburg de workshop"Be- trekken en behouden van jongeren" in T-Kwadraat op Stappegoor. Deze workshop duurt van 19.30-21.30 uur en is gratis toegankelijk voor al le bestuurders en commissieleden van Tilburgse sportverenigingen. Eén van de grootste hedendaagse knelpunten van verenigingen is de terugloop bij de oudere jeugdle den. De keuze voor vrijetijdsbe steding voor jongeren is diverser dan ooit tevoren, waarom zouden jongeren lid worden en vooral lid blijven van jouw vereniging? Wat kun je als bestuurder doen om te zorgen dat je de jeugdleden be houdt voor je vereniging? Deze vraag staat centraal in deze work shop onder leiding van Róxanne Hehakaija. Vanwege het interac tieve karakter is er ruimte voor verenigingen x 2 vol, dus meld je sne barclay@tilburg.nl Tilburg Op maandagmiddag 15 februari kunnen seniorenvoor de' verplichte rijbewijskeuring terecht in wijkcentrum Nieuwe Stede, Ca- pucijnenstraat 156 in Tilburg. Een afspraak maken kan via 013-543 66 64, bij geen gehoor 06-23 05 56 89. De keuring kost 35,-. van nieuwbouwdistributiecen- tra groeit de voorraad in deze regio. Desondanks is het aanbod van beschikbare bedrijfsruimte met 4% gedaald tot 487.000 m2. De verhouding tussen aanbod en opname komt hiermee uit op een zeer gezonde verhouding van 1,6:1. tilburg Sinds 31 januari staat IJsselstein aan de Bester- helemaal in het teken van ivisie. petit. Het programma ziet er als volgt uit: 9 februari: geborduurde hartjeskaart; 16 februari: 3D hart- jeshanger; 23 februari: zakje ge lukskoekjes; 1 maart: prentenboe kenslinger; 8 maart: vilten cupcake sleutelhanger; 15 maart: tuinin- spiratieboekje; lentehangertjf De workshops zijn gratis. Aanmel den is niet nodig, je kunt gewoon aanschuiven en meedoen. Kijk op www.gittepetit.nl en www.gitte- petit.blogspot.nl voor meer infor matie over de workshops. van harte welkom in de Werk plaats voor Amateurkunst, Jules de Beerstraat 6 in Tilburg. Dit win terconcert begint om 20.00 uur. Op het programma staan Men delssohn - Die Hebriden, Mozart - Symfonie 40 (deel 1, 3 en 4), Glazoenov - Chopiniana en Tsjai kovski - Suite 4 'Mozartiana'. Toe gang: 10,00 (kinderen tot 18 jaar gratis entree). tilburg De opname van be drijfsruimte in 2015 komt in de regio ‘s-Hertogenbosch, Til burg en Waalwijk 7,2% hoger uit dan in 2014. Kantoorruimte De opname van kantoorruimte in 2015 is in deze regio uitge komen op 14.000 m2. Daarmee komt dit opnameniveau 46% lager uit dan in 2014. Hoewel het aantal bewegingen op de markt afneemt, neemt het aan bod van beschikbare kantoor ruimte niet toe. In een jaar tijd is het aanbodniveau 18% gedaald en uitgekomen op 183.000 m2. Van dit aanbod staat 165.000 m2 daadwerkelijk fysiek leeg en dat betreft 11,5% van de totale voor raad in deze regio. Op Friesland^ na kent deze regio daarmee de laagste regionale kantorenleeg stand van Nederland. De gemid delde huurprijs staat onder druk in deze regio en komt in 2015 uit op EUR 110 per vierkante meter per jaar. tilburg Heerlijk zwieren over de dansvloer. En dan het liefst met je geliefde in je armen. Voor sommi gen is het toekomstmuziek, voor anderen een mooie bladzijde uit het verleden. Want helaas... niet iedereen is gezegend met jonge benen. Maar dat zal de pret niet drukken. Tijdens het buurtfeest 'Feest der Liefde' op februari valt er in het Paduacafé, Paus Adriaanstraat 60 in Tilburg, genoeg te beleven. Luisteren naar live muziek. C foto met uw hartsvriendin, c ter of partner. Lekker smuller de vers gebakken 'liefdeskoek'. Of gezellig samen knutselen met uw kleinzoon aan 'De dromenvanger'. Het café van Padua is op Valentijns dag omgetoverd tot een speelpa- Vanaf die dag kunnen klanten weer sparen voor voetbal plaatjes. Maar dat is nog niet alles. In elk pakketje plaatjes zit namelijk ook een succesrecept van de moeder van een Eredivisie-voetballer.Want welk kind wil er nu niet smullen van het favoriete gerecht van een sterspeler? Met deze nieuwe actie geeft PLUS IJsselstein ouders handvatten om hun kinderen nog beter en gezon- laten eten. Bij elke 10 euro die een klant in de actieperiode bij PLUS IJsselstein besteedt én bij aankoop van speciale actiepro- ducten, ontvangt men een pak ketje met drie voetbalplaatjes. Dit zijn stickers die kinderen zelf in het apart verkrijgbare verzamelalbum kunnen plakken. Het succesrecept dat erbij zit, heeft de betreffende Eredivisie-speler geholpen op te groeien tot de sterspeler die hij nu In totaal komt de opname daarmee in deze regio uit op 303.000 m2. Binnen deze regio oefent Tilburg een grote aan trekkingskracht uit op bedrijfs- ruimtegebruikers en logistieke dienstverleners. Van de totale opname is 243.000 m2 in Tilburg gerealiseerd. Dat blijkt uit cij fers van vastgoedadviseur DTZ Zadel hoff. is. De gerechten variëren van soep, lunch- en hoofdgerechten tot toe tjes en smoothies. Om de voetbal plaatjes én de recepten netjes te kunnen bewaren, is er voor beide een verzamelalbum. In de eerste actieweek krijgen klanten een pak ket met beide albums gratis bij aankoop rijnen, zok Tijdens de camj PLUS een speer pioensbord - een lookalike van de bekende Eredivisie-kampioens- schaal. Dit eetbordje wordt gele verd met een beloningskaart en stickervel. Voor ouders is dit pakket een handig hulpmiddel om hun kinderen te stimuleren hun bord leeg te eten. Als ze dat niet al uit zichzelf doen met de heerlijke Ere- divisie-succesrecepten... Wie het kampioensbord wil scoren, moet snel zijn: het is bij speciaal gese lecteerde actieproducten in be perkte oplage én in een beperkte periode verkrijgbaar, namelijk van zondag 14 tot en met woensdag 17 februari. berkel-enschot Leerlingen van groep 6 en 7 van basisschool St. Caecilia uit Berkel-Enschot funge ren in 2016 als Raad van Kinderen van verzekeraar Interpolis. Op 25 januari presenteerde Interpolis aan de 50 kinderen het dilemma: "Wat kan Interpolis doen zodat het thuis en in het verkeer veiliger wordt?" De kinderen onderzoeken dit vraagstuk en presenteren op 21 april hun advies aan de directie van Interpolis. Het dilemma sluit aan bij de strate gie en de missie die Interpolis heeft. Zo wil de organisatie de veiligheid in Nederland bevorderen. Interpolis gaat daarbij uit van de gedachte, dat verzekeren niet de enige oplos sing is om met risico's om te gaan. 14 februari _jj het 'Feest iuur gaan de acafé open en >ners en buurt- jm geheten. it van de middag ling 'De Schoonheid Professionele zan- daarin Padua- it blijkt? Liefde is iek tegelijkertijd, tijden en raakt alle 1 afloop staat nog te wachten: een Soep vol Liefde'. ia duurt van 14.45- De voorstelling 'De Ze biedt haar klanten innovatieve oplossingen, preventietips en in zichten die de veiligheid thuis en op de weg vergroten. Bestaande initiatieven zoals de online preven- tiewinkel' en het Autoprogramma- Slim Op Weg dragen bij aan die doelstelling. Interpolis vraagt aan haar Raad van Kinderen om mee te denken over veiligheid omdat er ongetwijfeld nog veel meer moge lijk is. Directiesecretaris: Adriaan van En gelen: "We zijn heel benieuwd naar de oplossingen en creatieve ideeën waar de Raad van Kinderen ons mee zal inspireren. Kinderen bekijken zaken vanuit een ander perspectief. Ze durven stelling te nemen en zijn origineel in het bedenken van op- project. sn de kinc rpolis veilig!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 8