k WEI u 5?° st KjndBR *1 it David Bowie-hommage in Theaters Tilburg IS 3 na Ko de Laat bekroond in NEKKA-wedstrijd Dansgezelschap Black Grace naar Theaters Tilburg Afternoon Delight naar Club Smederij Terugkeer van de 70'er jaren discotheek 7 GSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 FEBRUARI 2016 tenen I HJnfo FOTO: DUNCAN COLE bruik. MODELLEN TILBURG-Op 6 april speelt de theatrale alles- kunner Sven Ratzke om 20.15 uur een voorstelling met muziek van David Bowie in de schouwburg van Theaters Tilburg. De show Starman ging afgelo pen oktober al in premiè re maar heeft sinds het overlijden van Bowie nog meer de betekenis van een hommage gekregen. Informatie tickets via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-543 22 20 en aan de balie van Theaters Tilburg. Meer informatie tickets via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 en aan de balie van Theaters Tilburg. Hl no. IILITIES. plaatje maken ook en zullen vCT derwetse LR Fever met Jc wilt aanvrage echte DE LEUKSTE Tilburg Het komt er aan! Friday Night Fe ver in Riddershof, een ouderwets gezellige avond om alvast in de stemming te komen. Kosten nog moeite zijn gespaard om de discosfeer van vroegerte creëren, compleet met spiegelbollen, verlichte dansvloer en lichteffecten. Natuurlijk vullen de DJ’s de avond met Friday Night Fever dis met een vleugje foute disco, een uitstapje naar carnaval. Heeft u nog herinneringen van toen, of een langs vijf grote N doet Black Grace februari Theaters belooft een avond worden, met een mi dans en Samoaanse Al tijdens Holland 2003 maakte met fysieke, aar Dertien jaar zelschap teri Verse 3, de r.k choreograaf en oprichter Neil leremia een afwisselend programma samen. Met fysieke dans vol kracht, vitaliteit en schoonheid. Dit in een bijzondere mix van Samoaanse- en Maori-stijlen én toegankelijke hedendaagse dans. Ook de muziek is heel divers: van traditionele Pacific-muziek en swin gende sounds tot Bach. Verse 3 van Black Grace vindt plaats op woensdag 17 februari om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. “go's ixc in laten s aan maestro. zelf een klinken als ie liefdesver- ieze kleurrijke, Ipoot. Starman is geschreven. In als weelderige atzke Bowie-clas- Roll Suicide, Rebel dity, Heroes en in. Verwacht een rockmu- discömuziek, en af en toe voerende artiesten. Het lied van De Laat wordt dan gebracht door de Antwerpse band De Correcties. Mochten De Correcties de finale winnen, dan zal het nummer op 23 april ook nog eens worden op gevoerd tijdens de NEKKA-nacht in het Antwerpse Sportpaleis. Het is de vijfde keer in zijn carrière dat Ko de Laat om zijn liedteksten bekroond wordt. Eerder viel hij vier jaar achtereen in de prijzen bij de Tekst Muziek-wedstrijd van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Rob van Steen, directeur van Thea ters Tilburg, vindt het maar wat fijn dat Sven Ratzke, samen met zijn pianist Charly Zastrau, de voorstel ling alsnog in Tilburg speelt. Want, Bowie was niet zo maar een roc ker, maar een fenomeen dat cul tuurgeschiedenis schreef. Ratzke goochelt met de vele alter ego die Bowie creëerde. Zijn unieke ir terpretaties van Bowie-songs l< zich beluisteren als een ode de veelzijdigheid van de 1 Daarnaast schreef Ratzke aantal nummers die één grote, ontroerende klaring gericht aan de muzikale duizendpoc Ratzke op het lijf even buitenissige kostuums zingt Rat sics als Rock 'n' Rebel, Space Oddi natuurlijk... Starmar, Ratzkeshow met theatrale 1 ziek van Bowie uit de jaren '70. je dat u graag wilt aanvragen? De DJ's ok gebruik van echte draaitafels veel muziek draaien van de ou- Kent u ze nog? Saterday Night John Travolta, de Bee Gees en Shout van de Trammps? Dat gaat gezel lig worden. Gepaste kleding zou leuk zijn maar is niet verplicht. Friday Night Fever vindt plaats op vrijdag 5 februari vanaf 21.00 uur bij Riddershof aan de Leharstraat 114 in Tilburg. De entree is gratis. Tilburg-Tijdens Holland Dance Fes tival 2016, dat duurt van 28 janu ari t/m 20 februari, komt het meest vooraanstaande dansgezelschap uit Nieuw-Zeeland Black Grace te rug naar Nederland. In een tournee yote Nederlandse zalen op woensdag 17 Tilburg aan. Het power-ballet te nix van moderne ianse Maori-stijlen. Hand Dance Festival Black Grace indruk irdse dans, vol power. ■=>r later keert het dansge- terug naar Nederland. Voor nieuwste voorstelling, stelt Tilburg - Op zaterdag 13 februari kan in Club Smederij ge danst worden op warme Amerikaanse house, opzwepen de (Italo) disco en techno van Afternoon Delight. After noon Delight is een verbond tussen vier Leidse vrienden, 's Zomers reizen ze stad en land af om de leukste festivals te verblijden met hun discomobiel, en platenkeus. Met een arrangement van vrolijke opzwepende (Italo) disco en warme Amerikaanse house en techno, hebben ze de afgelopen twee jaar meerdere festivals voorzien van full time happiness. Op 13 februari wordt hun caravan van stal gehaald, en regelrecht de club Smederij in Tilburg in gereden voor een avond vol dansplezier. De avond duurt van 22.00 tot 04.00 uur. De entree is gratis. Tilburg De Tilburgse schrijver- dichter Ko de Laat is bekroond in de liedtekstenwedstrijd 'Liefde voor lyriek', een onderdeel van de Vlaams/Nederlandse NEKKA-wed strijd voor kleinkunst. Met zijn lied tekst'Ou we adressen'is De Laat een van de vijf bekroonde schrijvers. Er werden voor deze wedstrijd ruim honderd teksten ingezonden. Op zaterdag 6 februari zullen in de Antwerpse Arenbergschouw- burg de bekroonde teksten uitge voerd worden door de finalisten van de NEKKA-wedstrijd voor uit-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7