L w o 1- lijknieuws Rode Kruis I Woonlandschap Leyhoeve bewoond l.nl Rode Kruis organiseert: ost Rode Kruis helpt: Rode Kruis zoekt: Kunstroute Berkel-Enschot 2016 helpt direct Rode Kruis Tilburg e.o. Leonard van Vechelstraat 2 5014 HD Tilburg Tel: 013 5425163 - info@rodekruistilburg.nl 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 JANUARI 2016 -’l DoorGerben van Eeuwijk Toine Smulders I0SS WELKOMWINKEL CONTACTCIKEL VERVOER OP MAAI UITDAGING VRIJWILLIGERS TILBURG - Eind december werd De Leyhoeve opgeleverd en kregen de bewoners hun sleutels. Op bezoek bij een Leyhoevenaar van het eerste uur. Jim 50 igingen Het Rode Kruis zou nergens zijn zonder vrijwilligers. Benieuwd wat je kunt doen? Neem contact met ons op en wij vertellen het je graag. WANDELEN VOOR EEN GOED DOEL Meld je aan voor deze succesvolle interactive workshop. Op verzoek kan deze op locatie worden gegeven. RISICO'S IN EN OM HUIS GSE KOERIEI l en in Udenhout en de regie genodigd om in te s deskundige jury besluit De welkomwinkel is geopend op maandag, woensdag en vrijdag van 12 tot 16 uur 2 Op dit moment is er behoefte aan:... Noteer alvast zondag 3 april 2016. U kunt zich online inschrijven of bellen met het Rode Kruis Tilburg. /2.5O Wie merkt het op als er iets met u aan de hand is? Met de Rode Kruis Contact Cirkel bijft u niet onopge merkt. Dat geeft een veilig gevoel. Meld je NU aan. Tegen een beperkte kosten dekkende vergoeding kunt u gebruik maken van onze speciaal hiervoor ingerichte Mercedes-bus en goed opgeleide Rode Kruis vrijwilligers. Durf jij je grenzen te verleggen? Een uitdagende survival vakantie voor jongeren tussen 20 en 40 jaar met een beperking. Meld je aan voor de info- avond op 22 februari om 19.30 uur in Tilburg. Het zal mijn tijd wel duren, zie je Toine denken. Hij blijft voorlopig fit door te sporten, dagelijks de trap af voor de krant, kleinkind op het schoolplein halen en andere bezigheden. Als ware Werediaan is hij niet van het sportcomplex in Moerenburg te weerhouden, al moet hij er nu iets verder voor om fietsen. De auto staat voor de deur, maar als het even kan laat hij die staan. Hij biedt als oud-post- bode zelfs aan om de Koerier in tern te verspreiden. Zoals al door zijn vrouw voorspeld - “hij lult de gaten in je sokken" - sta ik pas twee uur later weer buiten. www.rodekruis.nl/afdeling/tilburg GD Happy Hour “Inmiddels zijn van de 200 apparte- menten en 85 zorgsuites zo'n 95% verhuurd, en voor sommige type woningen bestaat al een wacht lijst', aldus directeur Theeuwes. En I passant zegt hij voor later die dag I een verjaardagsvisjte toe aan Toi- ne, die weigert met meneer Smul ders aangesproken te worden. De dame achter de Bodega-bar biedt hem een pilsje aan, maar net na de ochtendkoffie is dat wat vroeg. Hij schetst de kansen die hij ziet vol overtuiging: "Lekker eten met kinderen en kleinkinderen in de pizzeria, buiten veteranen voetbal spelen als de tuin klaar is, bij een clubje gaan. Er komen er minstens 10, van kaarten en biljarten tot koken en wijnproeven." De oogjes van de levensgenieter glimmen van pret. Hij poseert gretig voor een foto bij het Happy Hour bord. Alleen voor bewoners en hun gas ten, benadrukt een horeca-dame. De Leyhoeve is geen Van der Valk motel, hoewel de ambiance zeker die uitstraling heeft. Overal han gen grote kunstwerken en het be- I grip service krijgt langzaam maar zeker vaste vorm: restaurant, kap salon, pedicure, fietspad rondom. Toine voelt zich overal prettig, en 4b in het bruin café roemt hij de gast- f-| 1 vrÜheid. Het lijkt wel of De Ley- h 111 hoeve hem als ambassadeur heeft ingehuurd. Belgische zorg De vleugel met zorgsuites is nog in aanbouw. De grote huiska mers zijn al nostalgisch ingericht, compleet met oude pick-up om elpees te draaien. Hier kunnen dementerende ouderen wonen of dagbesteding krijgen, terwijl hun partner elders in het gebouw vertoeft. Alles onder één dak, zo luidt de zorgvisie. Directeur Kees meldt op de terugweg dat Senior Assist uit België is uitverkoren om in de toekomst zorgleverancier te zijn. Lokale aanbieders van ou derenzorg of thuiszorg zijn in de loop van het proces afgehaakt. jarig. De et uit de zijn vrouw >lex kozen: onger op. Hier oud worden. meer te verhui- gaan mankeren." lestendigheid' in ,aad de kern van Waarom moet .«tere leeftijd uit *-jj demen- Corrie is over dit verhaal, y nog wennen aan huis: "We hebben bij- i de Oisterwijksebaan wijk Armhoef gewoond, sinds 2. Ik heb zeker een halfjaar no dig om te aarden. Nu mis ik mijn oude buurt." Sociale contacten leg gen gaat Toine vanzelfsprekend af, zo blijkt uit een rondgang door het gebouw. Hij knoopt met echt ieder een praatjes aan, van huismeester Rob tot directeur Kees Theeuwes. Laatstgenoemde zit midden in het gebouw aan de bar achter zijn lap top, aanspreekbaar voor iedereen; leveranciers, personeel, bouwvak kers en bewoners. De Leyhoeve zit duidelijk nog in de opstartfase, met allerlei kinderziektes van dien. berkel-enschot Op 27, 28 en 29 mei en op 3, 4 en 5 juni wordt in Berkel-Enschot opnieuw een kuns troute georganiseerd. Dit tweede jaar wordt de route uitgebreid. Er zijn locaties in het hart van Berkel- Enschot (bibliotheek en Schalm), maar ook in het buitengebied. Gevestigde en niet-gevestigde kunstenaars in Berkel-Enschot, lio worden uit schrijven. Een it wie toe gelaten wordt. Wie wordt uitgeko zen, betaalt 50,00. De organisatie vraagt geen percentage van de werken die u verkoopt. Schrijf u nu in voor deze kunst route. U kunt het inschrijfformulier vinden op www.stichtingexpo.nl, www.bibliotheekmb.nlofwww.de- schalm.net Download het formu lier en stuur het op naar expo-be@ home.nl De inschrijving sluit op 29 februari. U ontvangt zo snel moge lijk bericht of u bent toegelaten. Kinder- X HOEK l OEPNL Toine Smulders wordt vandaé 75 jaar en voelt zich echt jarig. L welbespraakte senior doet uit doeken waarom hij en Corrie voor dit compl "We worden er niet jong kunnen we samen Gw We hoeven niet zen, wat we ook Die 'levensloopbesu vaktaal is inderdaad het woonconcept. V een echtpaar op late elkaar gehaald worden bij tie? Toines echtgenote C wat sceptischer c en moet duidelijk i haar nieuwe thi na 43 jaar aan g in de wijk F L 1972.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15