r r u it Tilburg maakt kennis met De Kartonbewoners Tilburgs dichttalent 2016 ilm Creed 1 T- Electric Lady ode aan Jimi Hendrix Nederlandse première fagotconcert Alice in Wonderland theaters tilburg.ni 1 tilburgse koerier DONDERDAG 21 JANUARI 2016 7 Beatrice van der Poel noa verhofstad 1 jant cours Een zialist MAAS theater en dans - Vreemderder en vreemderder wordt het leven voor Alice.Terwijl ze echt niet meer in sprookjes gelooft. Moe van het aardig doen valt Alice in de wereld van wonderlijke mensen en pratende dieren. Het horloge van het konijn tikt hartverscheurend en de kreeftenquadrille danst eindeloos. Reis mee met Alice en ontmoet het verlegen konijn, de deftige muis, de mysterieuze kat, een wrede hoedenmaker, een huilende kokkin en een onmogelijke zesling. Welkom in Wonderland, waar niets is wat het lijkt. jari Ie! In een decor van karton nemen vier dansers de kijkers mee in een evolutieverhaal. FOTO: HANS GERRITSEN jeest rond jen en be- een Hit ex- ische za 23 jan. 119.30 uur Schouwburg Tilburg rootZclub zaterdag 23 jam geestverruir rende Creed is een nieuw in het 'Rocky'- verb voor een Oscar’ de Sylvester Staïiu wederom zijn Adonis Johns Jordan) heeft presenteert op zaterdag 23 januari een mu zikale, geestverruimende, hal lucinerende zoektocht naar Jimi Hendrix, die 45 jaar geleden plotseling overleed. se koerier' Tilburgse Koerier Last-minute Actie! !Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 voor de prijs van 1*! Normale prijs:19,SO l 151 kinderen t/ml2 jaar€15 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Alice bij Infoservice Tickets via 013 543 22 20, rechtstreeks aan de balie of via www.theaterstilburg.nl. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. ig Kunstprojecten zoek naar dichters ject Tilburgs dicht reen die eigen kan hiervoor in king komen. Hij of zij hoeft se in Tilburg te wonen, maar wel verwantschap te hebben met de stad, zoals studeren in Tilburg of regelmatig Tilburg bezoeken. De minimale leeftijd is 16 jaar. De in schrijftermijn is open tot 1 mei. Je kunt je aanmelden voor de voorrondes door een e-mail te stu ren naar: info@kunstdichterbij.nl. Graag je naam, telefoonnummer en een korte uitleg over je'dichters' achtergrond vermelden. De voor rondes vinden plaats op de zon dagmiddagen 8 en 22 mei in café Cul de Sac, Heuvel 48. De voorron des duren van 15.00 tot 17.00 uur. De finale is op zondagmiddag 5 ju ni in Jazzpodium Paradox en vormt een onderdeel van de Week van de Amateurkunst. Meer informatie: www.stichtingkunstprojectentilburg.nl v hoofdstuk rhaal en de genomineer- allone speelt ;n iconische rol. inson (Michael B. aft zijn beroemde vader nooit gekend, wereld kampioen zwaargewicht Apollo Creed stierf voordat hij geboren werd. Toch is het niet te ontkennen dat boksen in zijn bloed zit en vertrekt Ado nis naar Philadelphia, de plek van de legendarische boks wedstrijd tussen Apollo Creed en de ruige nieuwkomer ge naamd Rocky Balboa. vanwege dat ene ballet dat ook nu het programma siert, Les Elements. Vooral het eerste deel Le Cahos is een voor die tijd wonderlijk staaltje van uitbeelding. De chaos klinkt in het werk in een muzikaal paree dat bijna atonaal overkomt, kolfje naar de hand van sped; Andreas Spering die de verbanden tussen het werk van deze Fransen en de Parijse sSymfonie van Mo zart haarfijn aan zal stippen. Tilburg - Stichtinc Tilburg is op voor het proje Talent 2016. leder gedichten schrijft I aanmerking kome niet perse Naast hits van Hendrix ook nieuw werk waarin Hendrix' ge waart. Jimi Hendrix bezie zongen door een vrouw. Electric Lady klinkt als een LSD trip en zet je onder stroom met haar draai ende, caleidoscopische geometri sche, ademende voodoo aura en zintuiglijke geluid. Aanvang om 2030 uur in ^HJnf° Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Fagot Van belang is ook de Nederlandse première van het Fagotconcert in c klein van Edouard du Puy. De in Zwitserland geboren violist, com ponist, dirigent en zanger werkte vooral aan de hoven van Stock holm en Kopenhagen en zong in Kopenhagen onder andere de ti telrol bij de Deense première van Mozarts Don Giovanni. Hij schreef verschillende werken met de fagot in de hoofdrol waaronder diverse concerten en een kwintet. Bram van Sambeek, de Nederlandse fa- gottist die in 2009 de Nederlandse Muziekprijs won, haalde het Fa- gotconcert in c klein onder het stof vandaan en verzorgt nu met de philharmonic zuidnederland de Nederlandse première. Franse fundamenten 1 Rebel en de net een generatie jon gere Rameau staan model voor de muzikale ontwikkelingen in de Franse barok waarin de opera en het ballet centraal stonden. Rameau gaf de Franse opera en de balletten zoals die door Lully waren ontwikkeld meer body en inhoud zoals blijkt uit de orkestsui- tes uit de opera Dardanus en Rebel I is vandaag de dag vooral befaamd Zangeres Beatrice van der Poel vertaalt stukken van Hendrix naar verrassend onvoorspelbare, tatisch, sensuele, psychedelis klank-poëzie, gezongen op elek trisch geladen gitaar riffs en licks. Beatrice vertelt "backstage story's"; de feiten en fabels over het korte flamboyante leven van Hendrix in de roerige jaren zestig, geschreven door auteurThomas Verbogt. Over zijn wilde nachten met groupies, drugs, 'The Plaster Casters' en hun gipsen afdruk van Jimi Hendrix' meest geadoreerde lichaamsdeel, louche managers, de maffia en zijn mysterieuze dood... Tilburg De philharmonic zuid nederland staat bekend om de uitvoeringen van negentiende en twintigste eeuwse Franse muziek. Onder leiding van oude muziekspecialist Andreas Spe ring komt daar nu een dimensie bij. Op vrijdag 29 januari voert het or kest in Concertzaal Tilburg werken uit van de Franse voorlopers en voorbeelden van Mozart, Jean-Fé- ry Rebel en Jean-Philippe Rameau. Daarnaast klinkt Mozarts Parijse symfonie en Bram van Sambeek soleert in een herontdekt Fagot- concert van de jongere Zwitsers- Scandinavische tijdgenoot van Mozart, Edouard du Puy. Aanvang om 20.30 uur. I Tilburg De Stilte, dansgezelschap voor kinderen, brengt op zondag I 24 haar nieuwste voorstelling De Kartonbewoners naar De NWE Vorst in Tilburg. In een decor van karton nemen vier dansers de kij- I kers mee in een evolutieverhaal dat het alledaagse en de verbeel- ding samenbrengt: een donkere grot in een berg geeft stukje bij beetje zijn geheimen prijs. Als de rijkdom ervan wordt ontdekt, is het hek van de dam. Wat begint I als een voorzichtige ontdekking wordt al snel een onvervalste plundering. Een bank, een kast en sfeerverlichting maken het leven een stuk gemakkelijker. Grot en berg worden vakkundig gesloopt en verdwijnen. Een nieuwe wereld dient zich aan. De Kartonbewoners is een voorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar. In november ging de voorstelling in première. Aanvang 14.00 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl. Ss

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 7