sal I c SALJp bod "Programma Tilt Festival 2016 bekend olumn i ma w i Verhoeven en Versteijnen succesvol in Dakar 2016 BEHNOUR Tijdelijke ingang Koningsoord tl 3 Sexting FOTO: WILLIAM VAN DER VOÖRT festival en auteurs. ingen leater Petra Jansen op Kleding rier iptete slaopwirlket maatwerk is de kracht legions MEUBELHUIS Quality living by Coenen nl nl >ede een Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten magnitude Handmade Gedduuj U bent welkom in onze winkel, 550m2 winkelplezier. Bel: 06-28358897 Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Quality beds by Coenen 3SE KOERIER Top- g de Dakar af op plaats. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 JANUARI 2016 en idee hebben wat tigenlijk op internet Het zal een combi- zijn van onwetendheid Tilburg De 38ste Dakar-rally zit erop. De Tilburgse deelnemers Frans Verhoeven en Vick Ver steijnen wisten de altijd zware wedstrijd sucesvol te voltooien. Tilburg Van 16 tot en met 19 maart staat de Tilburgse binnenstad in het teken van het Tilt Festival 2016. 5 uur I en ;reen |d. Boeken €1 en nog vele andere aanbiedingen! Stichting Kringloopwinkel Tilburg-Noord Programma Opwoensdag 16 maart staan Rem- co Campert en Benjamin Herman met elkaar op het podium van Pa radox. Benjamin Herman speelt met zijn kwartet door Campert ge ïnspireerde stukken, Campert leest voor uit eigen werk. Op vrijdag 18 maart vertellen auteurs Maartje I Wortel en Gustaaf Peek over hun I werk en favoriete films in Cinecitta. I Tilt Festival vindt traditiegetrouw plaats in de Boekenweek. Geheel in stijl, sluit het festival zich aan bij het thema, Duitsland. Op zaterdag 19maart wordt een vandezalen in SSCHOOI? ?ER roposofie^B >431963 I r.nl raat 30 I De NWE Vorst omgetoverd tot een Deutsche Untergrund Keller, met performances van Nick J. Swarth en verschillende Berlijnse dichters. Uiterst voldaan heeft motorrijder Frans Verhoeven op de autódromo van Rosario zijn navigatiespullen en dergelijke ingeleverd bij de or ganisatie van de Dakar-rally, om zondag zijn 'kale'Yamaha WR450F Rally bij de haven af te leveren. Til- burger Verhoeven kan terugkijken op een prima prestatie met de 19e plaats in de Dakar-rally. "Daar ben ik best trots op. Ik hoef me er niet berkel enschot Het klooster 1 Koningsoord in Berkel-Enschot wordt gerenoveerd. Uw steunt met uw donatie- aankoop de Hartstichting en Stichting Dierenlot. Offenbachstraat 80, Tilburg-Noord www.kringlooptilburgnoord.nl In het voormalige klooster ko men maatschappelijke voorzie ningen zoals cultureel centrum De Schalm, de bibliotheek, hore ca, stadswinkel en sociale huur- appartementen voor starters. In een zelfstandig gebouw komen naast het klooster seniorenap partementen en woningen. Het klooster maakt samen met het nieuwe winkelcentrum deel uit van het nieuwe dorpshart van Ij Berkel-Enschot. &T I Om de werkzaamheden in got Hv I banen te leiden is deze week t tijdelijke ingang met aanvoerrou- te aangelegd. Writer in residence Sinds 2014 haalt Tilt traditiege trouw een writer in residence "in huis". Na llja Leonard Pfeijffer en Annelies Verbeke neemt auteur Maartje Wortel (1982) komend fes- •tival het stokje over. Maartje Wor tel debuteerde in 2009 met haar verhalenbundel Dit is jouw huis en won in 2015 de BNG Bank Litera tuurprijs voor Jong Talent met haar roman Ijstijd. Onlangs verscheen bij de kersverse uitgeverij Das Mag haar spraakmakende verhalen bundel Er moet iets gebeuren. Het meerdaagse literatuurfesti val brengt taal tot leven met een tjokvol programma en spannende cross-overs op het gebied van lite ratuur, theater, beeld en muziek. Verwelkomd worden o.a. Remco Campert, Gustaaf Peek en De Speld. Auteur Maartje Wortel is wri ter in residence en doet tijdens het festival verslag van haar indrukken van Tilburg. De kaartverkoop gaat J donderdag 21 januari van start. In zes jaar tijd is Tilt Festival uit- I gegroeid tot het grootste literaire I festival van het zuiden. Tilt geeft, I samen met diverse samenwer- I kingspartners, zowel landelijk als I regionaal talent een podium op I verschillende culturele locaties in I de Willem ll-straat in Tilburg. In on- der andere theater De NWE Vorst, I filmhuis Cinecitta en Podium Pa radox kunnen bezoekers genieten I van bijzondere kruisbestuivingen I tussen literatuur, muziek, the«lc. I en beeld. Festivalzaterdag Zaterdag 19 maart is het literaire hoogtepunt van het Tilt Festival. In alle zalen van theater De NWE Vorst kunnen bezoekers genieten van optredens van bijzondere ar tiesten. Het Zuidelijk Toneel opent de avond. Daarnaast treden o.a. Maartje Wortel, Daan Heerma van Voss, André van den Boogaard, Ester Naomi Perquin, Sanneke van Hassel en Frank van Pamelen op. Jong talent krijgt een plek op het podium van literair magazine De Titaan en bij Write Now! Oud-win- naars van de schrijfwedstrijd voor jongeren dragen hun verhalen voor. Satirisch online nieuwsma- gazine De Speld is hekkensluiter van de avond en blikt terug op het Prijs I 15950,-* 16450,-* 17950,-* II 7950,- 7750,- 8950,- 8950,- 22450,- 19650,- ..6950,- 7750,- 11950,- 15950,-* 21950,- ..9950,- ..3450,- ..2450,- n 7450,- 7500,- Pesten was vroeger vrij over zichtelijk. Vreselijk, maar over zichtelijk. Werd je gepest op school, dan beperkten de trei- terijen zich meestal ook tot die omgeving. Kwam je thuis, dan was je voor even verlost van je kwelgeesten. Totdat je de vol gende ochtend het schoolplein weer betrad en de ellende weer van vooraf aan begon. Dankzij alle digitale ontwikke lingen zijn de mogelijkheden om iemand te pesten tegen woordig letterlijk grenzenloos. Plaats een gênante foto of een filmpje van jouw mikpunt van spot op internet en de hele wereld kan ervan meegenie ten. Tot in het einde der tij den als het tegenzit, want zie zo'n afbeelding maar eens te verwijderen. Een slachtoffer van pesten kan nu niet alleen jarenlang psychisch met de gevolgen blijven zitten, ook fy siek wordt hij mogelijk nog tot in lengte van dagen met ge beurtenissen geconfronteerd die hij liever wil vergeten. Ook sexting, het sturen van een naaktfoto van jezelf via so ciale media, kan uit de hand lo pen als iemand besluit de foto verder online te verspreiden. De gevallen die vorige week in Tilburg en Oisterwijk aan het licht kwamen, maken duidelijk dat veel volwassenen, vooral ouders, geer kinderen eic uitspoken. F natie en druk, druk, druk. Eind 2014 startte in Brabant al een voorlichtingscampagne over de gevaren van sexting. Maar de verontwaardiging komt dus nu pas, een jaar later, nu sexting op scholen in Mid- den-Brabant aan de orde van de dag blijkt te zijn. D66 in Til burg wil zelfs weten hoe groot het probleem inTilburg is. Alsof sexting alleen hier voorkomt. Sexting is op zich een uiting van gezond seksueel gedrag. Maar excessen voorkomen, dat kan alleen door met jonge ren te praten, ze goed voor te lichten en weerbaar te maken. Want als het misgaat zijn de gevolgen, net als bij alle an dere vormen van pesten, niet te overzien. voor te schamen. Vooral niet om dat ik op 49-jarige leeftijd beste Nederlander in het eindklassement ben geworden Stadgenoot Vick Versteijnen moest even met het hoofd schudden aan de finish van de Dakar 2016. "Zijn we er nu al? Het is voorbij gevlo gen. Vorig jaar hebben we er dub bel zo lang over gedaan, dat weet ik wel. Maar het voelt nu alsof we pas een paar dagen onderweg zijn." Na wel degelijk twee weken en dik 9000 kilometer sloot Team Trucks uit Tilburg een mooie 24ste p Kaartverkoop Kaarten voor de festivalzaterdag zijn vanaf donderdag 21 januari te koop via De NWE Vorst. Kaartverkoop van andere programmaonderdelen ver loopt via de locaties zelf. Meer infor matie over tickets en programma is te vinden op www.tiltfestival.nu. Kaarten voor de festivalzaterdag in de NWE Vorst kosten 20€ (CJP en studenten €15,-).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 3