w c Mi iSWT 11 -1 ijknieuws ok Boekpresentatie Ingrid Oonincx Poëzieweek in bieb entrum Snertconcert Club Smederij met nieuw geluid Geo-weekend in Natuurmuseum Brabant Minder auto's Nieuwlandstraat Improvisatievoorstelling Tilburg Tigers Spoorzonerondleiding door Stadsgidserij TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 JANUARI 2016 15 RGSE KC Ingrid Oonincx Uitstel werk Pieter Vreedeplein Stemmen uit de Loopgraven i mee TILBURG - Op zaterdag I 23 januari spelen de Tilburg Tigers hun impro- 1 visatievoorstelling "Wel come To The Jungle" in de NWE Vorst aan de Willem ll-straat in Tilburg. Kijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. ;nmode j van wor- agd om alle het lilari- Finn Comfort I tilburg In het weekend van 23 en 124 januari wordt er in Natuurmu seum Brabant een GEO-weekend georganiseerd. Liefhebbers kun nen dan tussen 11.00 en 16.00 uur terecht met allerlei stenen om die te laten analyseren en om vragen te stellen. De activiteit is bij de toegangsprijs inbegrepen. Bezoekers kunnen hun (foto van een) steen voorleggen aan een van de leden van de Werkgroep Geologie Landschap. Deze Van al dat dansen zullen de tem peraturen flink oplopen dus zijn er heerlijke cocktail-kokosnoten en stukjes fruit om te verkoelen. Voor de uitgeputte danser is er speciaal een lounge waar je even in een hangmat kunt chillen voor je weer verder danst. punten het vak verdient. Het pu- blieksvak met de meeste punten gaat er vandoor met de winst. De voorstelling begint om 20.00 uur. Reserveren voor deze voorstelling kan via www.tilburgtigers.nl Onder de bezielende leiding presentatrice 'Timmy Tiger' i den de Tigers uitgedaagd spannende suggesties van publiek om te toveren in hi sche scènes. Deze suggesties van het publiek zijn essentieel voor het spel van de Tigers. Het publiek bepaalt namelijk waar de scène over gaat. Zij geven bijvoorbeeld aan waar de scène zich afspeelt, of in welke emotie deze gespeeld wordt. En ook muzikaal staan de Ti gers hun mannetje.Ter plekke wor den de mooiste liedjes bedacht én uitgevoerd! Tigermuzikant Joep Hullegie begeleidt deze muzikale I [Tilburg Het college heeft dins dag 12 januari ingestemd met een proef van een jaarom het gedeelte tussen de Tuinstraat en de Paulus- kerk af te sluiten voor autoverkeer. I De Nieuwlandstraat blijft wel altijd bereikbaar voor bewoners. Door- I gaand autoverkeer en laden en I lossen is alleen 's ochtends tussen I óen 11 uur toegestaan, zoals in de I Heuvelstraat. De inrichting van de I straat blijft hetzelfde. De gemeente neemt deze maatregel op verzoek I van ondernemers en na overleg I met het bewonersplatform. Doordat er minder autoverkeer I door de Nieuwlandstraat rijdt, tilburg Op zondagmiddag 24 januari houden de Til- burgse blaasorkesten SoW- hat! en Proost! het jaarlijkse Snertconcert in Café Karei op de Heuvel. Naast SoWhat! en Proost! zullen meerdere or kesten uit Tilburg, Eindhoven en Breda c 1 duurt van 18.30 uur. Voor staat een gratis de snert klaar. optreden. Het feest 114.30 tot ongeveer elke bezoeker kop dampen- om actuele maatschappelijke the ma's die haar persoonlijk raken in een spannend verhaal te verpakken. Ze confronteert de lezer met ethi sche dilemma's en leidt hen in razen de vaart door een ijzersterk plot. uitstapjes. Naast een spectaculaire show vol improvisatie, is de avond ook een strijd tussen de verschillende pu- blieksvakken. Het publiek wordt verdeeld in twee groepen. Na elke scène wordt door middel van een dobbelsteen bepaald hoeveel tilburg-SpoorzoneOI 3 is voor veel mensen nog een onontdekt stukje Tilburg. Ook niet gek, want ruim 150 jaar was het afgesloten voor het grote publiek en werd er ge werkt aan treinen. Deze activitei ten zijn verplaatst naar een nieuwe werkplaats op industrieterrein Loven. Langzaamaan wordt het steeds toegankelijk allerlei activiteiten ten plaats. Stadse verzorgt bijzonder tilburg Tropen en muziek. Rim- boe Riddim organiseert op zater- dag 23 januari een heerlijke avond c in Club Smederij in de Spoorzone, waar je flink met je billen kunt I shaken. Op deze tropische avond staat de muziekstijl Tropical Bass M| centraal. Dat zijn elektronische ^■geluiden gemixt met traditionele tropische muziek. Het muziekpro gramma bestaat uit de Tilburgers 'Banganagangbangers', tropisch wonder 'Hato' en 'Kuddedieren'. Rimboe Riddim duurt van 23.00- 04.00 uur. Tickets kosten 5 euro in de voorverkoop en zijn te koop via www.facebook.com/clubsmederij t gebied jker en vinden er i en evenemen- sgidserij Tilburg rondleidingen door dit are gebied volop in ontwikkeling is. Voor €5 p.p. kunt u een kijkje nemen in enkele unieke gebouwen die normaal niet toe gankelijk zijn voor het publiek. De stadsgidsen vertellen over het ver leden van deze werkplaatsen en over de ontwikkeling die het ge bied de komende jaren door gaat maken. Per wandeling kunnen 25 personen deelnemen. Reserve ren is dus noodzakelijk. De data zijn 23-1, 20-2, 19-3, 16-4, 21-5 en 18-6. Reserveren kan door een berichtje te sturen naar nelbos48@ gmail.com of bel 06-15010022. werkgroep is onderdeel van de KNNV (vereniging van Veldbio- logie) en houdt zich vooral be zig met de geologie, die over het ontstaan van de aarde gaat (www.knnv.nl/geoland). Verder laten verschillende leden van de werkgroep zien wat zij zo interes sant vinden aan hun hobby. Er zijn diverse fossielen, mineralen, gesteenten en zandmonsters te zien. Er is daarnaast een speur tocht voor de hele familie. tilburg - Het Pieter Vreedeplein krijgt een duidelijke strook voor fietsers en voetgangers vanaf de Tuinstraat tot de Heuvel. De werk zaamheden beginnen op 22 febru ari. Dit is later dan gepland. Het werk is uitgesteld omdat de voorbereiding en de levering van materialen meer tijd kosten dan verwacht. Als alles goed gaat, is het werk voor het begin van het terras-seizoen klaar. Er wordt een strook aangelegd voor fietsers en voetgangers. De gemeente voert ook onderhoud uit aan de bomen en er komen nieuwe afdekplaten voor de boomspiegels. Dat zijn de onverharde stukjes grond. Wil je meedoen? Kom tussen 28 januari en 3 februari naar de bibli otheek om een speciale cadavre exquis-kaart op te halen. Verza mel al je vrienden en ga aan de slag! Stuur je cadavre exquis vóór 1 maart naar poezieweek@biblio- theekmb.nl of lever het in bij de bi bliotheek. Vermeld je e-mailadres en maak kans op een prijs! wordt de straat veiliger en daar mee aantrekkelijker voor bewoners en bezoekers. Dat was de wens van de bewoners en winkeliers. Boven dien past dit bij de ambitie van de gemeente om mobiliteit in de stad slimmer, schoner en veiliger te maken. De maatregel om het autoverkeer in de Nieuwlandstraat te vermin deren wordt waarschijnlijk in de loop van het jaar doorgevoerd. Vooraf onderzoekt de gemeente welke aanpassingen noodzake lijk zijn. De gemeente betrekt de bewoners en ondernemers bij dit project en de evaluatie ervan. tilburg - Stichting Kunstprojecten Tilburg presenteert op vrijdag 22 januari het programma Stemmen uit de Loopgraven met John Nuy- ten op gitaar en Lizet van Beek, zang, in de huiskamer van Anne- lies Wagemakers, Stationsstraat 32 in Tilburg. Inloop om 20.00 uur met koffie of thee; concert van 20.30 tot 21.30 uur. Reserveren via e-mail info@kunstdichterbij.nl tilburg - Van 28 januari tot 3 febru ari is het weer Poëzieweek! De Bi bliotheek Midden-Brabant nodigt je uit om in het kader van deze week zelf een kort gedicht te ma ken, het'cadavre exquis'. Een cada vre exquis, of estafettegedicht, is een spel voor meerdere personen die samen een gedicht schrijven. De deelnemers weten niet wat de anderen hebben geschreven. De werkwijze is eenvoudig, het resul taat verrassend! tilburg Ingrid Oonincx presen teert op donderdag 28 januari haar nieuwe thriller Medicijn bij Gianot- ten Mutsaers, Emmapassage 17 in Tilburg. Ze wordt geïnterviewd door journalist Paul Geerts. Ook le den van Hebban Thriller Leesclub zijn er bij deze avond, die duurt van 19.30 tot 21.00 uur. Over Medicijn: Alleen een klein en machtig eliteclubje weet dat er al jaren een middel tegen ver oudering bestaat. Wat hen betreft blijft dat geheim. Ontdekker Jacob Grünberg wil echter wereldwijde erkenning voor zijn uitvinding. Na de plotselinge dood van haar min naar raakt pr-vrouw Ella Vreeland verstrikt in het huiveringwekken de web rondom de meedogenloze wetenschapper Grünberg en ont dekt ze de duistere schaduwwe reld achter de schone schijn. Ingrid Oonincx is auteur en colum nist. Ze debuteerde in 2010 met het succesvolle Nickname, daarna volgden de goed ontvangen thril lers Botsing en Sluipweg. In Medicijn heeft Ingrid het recept gevonden

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 15