4 ml Tegenlicht Meet-Up in de Kennismakerij De Nieuwste School voorop in digitale onderwijsvernieuwing I [ïelerwijzer KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 JANUARI 2016 19 Door: Casper Rijzewijk Docent Rei nier Geurts geeft les op De Nieuwste School. ill TILBURG - Digitalisering verandert het onderwijs rigoureus. De grenzen tussen de fysieke en digitale wereld vervagen. Zijn scholen wel klaar voor deze ontwikkelin gen? En hoe spelen zij in op de digitale trends van het onderwijs? Reinier Geurts (40) docent bij De Nieuwste School legt uit hoe zijn school omgaat met de uitdaging van het digitale tijdperk. Tilburg - Naar aanleiding van de uitzending van Te genlicht'De onderwijzer aan de macht'wordt er in de Kennismakerij een Meet-Up georganiseerd, waar dit onderwerp be sproken wordt. Voor meer cursussen en workshops blader verder in deze Leerwijzer.... Kijk voor meer informatie op www.bibliotheeknieuwestijl.nl cursussen en opleidingen Mindfulness: goed voornemen Minder stress,betere balans, meer rust en een positiever leven. Basiscursus: 8 keer op vrij-ochtend in Haaren. Start 22 jan.lnfo/aanmelden: www.aardewijs. nl/mindfulness of bel 013-5333199. een hot item. Een systeem waarbij we leerlingen trajecten op maat aan kunnen bieden en elkaar van feedback kunnen voorzien. Een zoektocht waar we wel 3 jaar mee bezig zijn geweest." Spaans leren in Tilburg Ook u, jong of oud, kunt de boeiende wereldtaal Spaans leren. HolaEspana geeft Spaanse lessen in Tilburg. Ervaar het zelf! www.holaspanje.nl info@ holaspanje.nl Tel. 013 880 06 10 Mob. 0652 60 85 20 Leeromgeving Op De Nieuwste School wordt ge werkt met laptops om leerlingen te ondersteunen met hun onder zoek. Geurts: "Het onderzoekend leren moet op De Nieuwste School centraal blijven staan. Maar de ont wikkelingen helpen daar wel bij. De digitalisering van het onderwijs valt goed samen met het concept dat De Nieuwste School hanteert. Op dit moment is de persoonlijke digitale leeromgeving helemaal SPRINGLEVEND, Lichaamge- richte training en coaching, Marie-Louise Willemen. en ontspannen 2016 in: Kennis- makingsworkshops: Mindfull fit, Dans, lichaamsgerichte oefeningen en diver se meditaties. Vrij. 15 jan. 16.15-17.15u. €7,- Biss.Godschalkstr.36Tilburg. Rust, punt Meditatie, gesprek en diverse werkvormen voor bewustwording. Ma. 1 feb. 19.30-21.30u. €10,-. Biss. Godschalkstr. 36 Tilburg. Emotioneel Lichaamswerk ELW1) in beweging komen voor je persoonlijke ontwikke ling: Di. 2 febr. 19.30-22.00u. en ELW 3 Wo. 3 feb.19.30-22.00u. €10,- per workshop, Laarstraat 20 Tilburg. Start trainingen: Mindfull Fit vrij. 22 jan. (10 lessen) RUST.punt ma. 15 febr. (9 les sen). ELW 1 di. 16 febr. 15 lessen). ELW 3 wo. 17 febr. (15 lessen) Lichaamsge richt coaching op afspraak. Informatie en aanmelding: www.springlevend.nu 013-53 53 497, 06-3321 3993 Innovaties De Nieuwste School wil ook De Nieuwste School blijven en dat be tekent, op verschillende gebieden blijven innoveren. "Reinier Geurts is bijvoorbeeld erg actief op You- Wing Chung Kung Fu Onze docent René Troenokarso heeft Wing Chun Kung Fu geleerd in een rechtstreekse lijn vanaf lp Man en lp Chun en Colin Ward. Hij geeft dan ook op traditionele wijze les in deze mooie sport voor zelfverdediging en een goede gezondheid. Er zijn lessen op vrijdagavond 20.15 uur en dinsdag avond 19.00 uur. CNGO, tel 5770261 www.cngo.nl Nieuw systeem "Op dit moment gebruiken we software van Google. Maar dat wil len we gaan vervangen door het nieuwe systeem Simulise. Het sy steem is als het ware de Facebook van het onderwijs. Het is een leer omgeving waarin leerlingen cen traal staan. Leerlingen kunnen een eigen portfolio opbouwen waarin ze zelf hun eigen leerdocumenten kunnen opslaan en openbaar kun- Reinier Geurts werkt als docent op De Nieuwste School en geeft de vakken aardrijkskunde en humanics (een combinatie van maatschappijleer, aardrijkskunde, economie, en geschiedenis). De Nieuwste School is een Tilburgse middelbare school met een ver nieuwend onderwijsconcept. Het willen leren staat centraal. Door middel van eigen onderzoeksv gen vergaart de leerling zelf z kennis. Digitalisering "Op het gebied van digitalisering is er in het onderwijs de laatste paar jaren veel veranderd. Ook bij ons op De Nieuwste School", ver telt Reinier Geurts enthousiast. "De laatste paar jaren ging het Snel op De Nieuwste School. Vanuit heel Nederland kwamen scholen kij ken naar ons onderwijsconcept en stelden ons vaak de vraag hoe De Nieuwste School omgaat met hun gebruik van laptops in de klas. Maar eigenlijk is de vraag verkeerd gesteld. Je kunt beter eerst kijken wat je onderwijsconcept is voor dat je gaat kijken welke software of platformen daar dan bij passen. Het concept moet altijd leidend zijn." omgegaan? Welke ontwikkelingen spelen er op uw school en hoe slui ten projecten hierop aan? Tijdens deze Meet-Up kun je deze ontwikkelingen met elkaar delen en bespreken om kennis te ma ken met eikaars omgang met de huidige ontwikkelingen; op welke manieren worden uw leerlingen klaargestoomd voor de huidige maatschappij? In hoeverre liggen de ervaringen van onderwijzers in lijn met het adviesrapport? Spreker tube en Twitter. Hij maakt buiten de schooltijden ook videolessen voor op YouTube, om zo de ken nis op een digitale manier over te dragen aan leerlingen."Ik krijg erg leuke reacties op mijn videolessen. Ik ben een keer iemand tegen ge komen die mij herkende als Reinier van de videolessen. Dat was een erg leuke ervaring" zegt Reinier lachend. Videolessen online zijn een van de innovaties die je steeds vaker ziet. Geurts denkt niet dat door al die innovaties de docent straks overbodig wordt."Misschien een beetje naïef van mij maar het mooie aan het vak van leraar zijn, is het menselijke en sociale contact met je leerlingen en je collega's." en medeorganisator Rob van den Nouweland bespreekt stellingen aan de hand van fragmenten uit de aflevering. Gastspreker is wet houder Marcelle Hendrickx. Deze Tegenlicht Meet-Up vindt plaats op dinsdag 19 januari in de Kennismakerij in de Tilburgse Spoorzone. De avond begint om 20.00 uur. In februari 2015 werd deze afleve ring uitgezonden en bracht veel teweeg in Nederland. In de tussen tijd is platform Onderwijs2032 ge vormd, dat eind december advies uitbrengt aan de staatssecretaris. Jan Verweij (Onderwijs 2032) zal een inhoudelijke toelichting geven over dat adviesrapport. Wat bete kent dit voor Tilburg? Wat speelt er in Tilburg in het Voortgezet Onderwijs en hoe wordt daarmee nen maken. Leerlingen worden ge stimuleerd om op producten van elkaar te reflecteren en feedback te geven." Het is een systeem waar vele scholen op dit moment naar op zoek zijn. De Nieuwste School is een van de scholen die een pilot gaan draaien met het programma. "Het wordt een grote verande ring", zegt Reinier. "Een verande ring die we hopen in circa 2 jaar te voltooien." Meditatietechnieken en het eigen energieveld I Introductieworkshops en basiscursus. De meditatietechnieken zijn gericht op het eigen energieveld (aura en chakra's): om dit zelf te leren waar nemen en in balans te brengen; en op intuïtieve ontwikkeling. Als kennis making zijn er introductieworkshops op zondag 24 of 31 januari 14:00 u. Geen kosten, vrijblijvend proberen, wel reserveren. Hierna start de basiscursus op dinsdagavond 16 februari. Eén keer per (ongeveer) 14 dagen, buiten de Ivakanties. Individuele kennis- g is op afspraak ook mogelijk. Bij ndelhout. Begeleid door Adriaan van der Eist, lid NVPA. In het Beekse Boshuis, tussen Goirle en Hilvarenbeek. informatie: www.HetSandelhout. telefoon 06-155 77 510. f i Opleiding Mindful Management De Academie voor Open Bewustzijn start 22 januari de opleiding Mindful Management. Mindful Management is een innoverende en inspirerende scholing, die werkt vanuit de eeuwen oude traditie van het boeddhisme en met de nieuwste inzichten uit de neurowetenschappen. Voor leidingge venden in de zorg, het onderwijs en in bedrijven.lnteresse? Ga dan naar www. openbewustzijn.nl of mail direct naar benvandenbrand@home.nl Nieuwe lessen Tai Chi Chuan. Op dinsdag- en donderdagavond 19.00 uur kunt u deelnemen aan een les in de sport Tai Chi Chuan. Taiji- quan (in moderne Chinese schrijfstijl) kent vele vruchten: meer geestelijke rust en een betere concentratie; een betere conditie, gezonde gewrichten en een sterke wervelkolom; soepelere spieren; een betere balans, coördinatie en timing; meer energie; enz. Neem een gratis proefles en ontdek zelf hoe effectief Taijquan is voor uw lichame lijke én mentale gezondheid en pres taties. Ook op maandagavond 19.00 uur zijn er nog enkele plaatsen. CNGO, Groeseindstraat 91, tel. 5770261 Web: www.cngo.nl Het!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19