cursussen Prijswinnaars gehuldigd bij Foto Jans ld Uitslag kerstpuzzel 2015 Cursus plaatsen? U wilt een cursus plaatsen? Alzheimer Café Tilburg Bakker Maas van de Tilburgse nieuwsjaarkoeken IGSE KOER 19 BURGSE KOERIER DONDERDAG 7 JANUARI 2016 digd bij king. Zij 7|G Tilburgse Middenstand van toen Volgende maand komt een andere oud-ondernemer uit Het Laar terug in het voetlicht. ij achter on- in de zaak. Want steeds ar ver- bur 20.1 ie Saint Denisschool in Maar de Duit- school. Ik hing op straat. Toen i vader het brood iet was niet meer Op de foto v.l.n.r. eigei i webshopmanager Fot het brood in de bakkerij ze winkel en Wil stond ii Ze was fanatieker dan ik, een echte verkoopster." Kijk dan voor informatie over prijzen en werkwijze op: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button Adverteren Cursusaankondigingen. Of kom langs op ons kantoor. Professionele hulp bij onverwerkte jeugdervaring wat doorklinkt in het leven Nü. Informatie: 0619953226 voicemail. www.psycholumiere.nl jenaar Marcel Jans, Tineke v.d. Wetering, Tom Vellinga, Myriam van Vooren en als laatste Tim Vervest, ito Jans. Nia lessen: sport, dans, plezier en meditatie Wekelijkse conditionele en ontspan nende Body&Mind work-out. 1 gratis proefles in januari, www.inexpressie.nl jeven de ie tekst aan de me kan zijn de koeken gedeco- suikerglazuur. Maanden Het Laar Aangenaam Met weemoed denken velen terug aan de oude tijd van de middenstand in Tilburg. Toen je de bakker, de slager en de drogist nog bij naam kende. De winkels in de stad droegen de namen van de eigenaren. Veel van die oud-ondernemers van toen wonen nu in Het Laar, dat wel eens "Het Huis van de middenstand' genoemd wordt. Het Laar bestaat dit jaar 40 jaar en brengt deze oud-ondernemers voor het voetlicht. Altijd al willen leren bridgen? Denksportcentrum B-E start medio januari met diverse bridgecursussen voor beginners gevorderden. Les methode van Berry Westra; Nederlands kampioen bridgen! Info 013-5336400 www.denksportcentrum.nu Nieuwe lessen Tai Chi Chuan. Op dinsdag-en donderdagavond 19.00 uur kunt u deelnemen aan een les in de sport Tai Chi Chuan (in moderne I schrijfstijl: Taijiquan). Meer geestelijke rust en een betere concentratie. Een betere conditie, gezonde gewrichten en een sterke wervelkolom. Soepelere spieren. Een betere balans, coördinatie en goede timing. Meer energie. Kort om Tai Chi' kent vele vruchten. Ook op I maandagavond 19.00 uur zijn er nog enkele plaatsen. De eerste les is altijd een gratis proefles. Ontdek zelf hoe effectief 'Tai Chi' is voor uw gezond heid. CNGO, Groeseindstraat 91, tel. I 5770261 Web: www.cngo.nl Goede voornemens? Denk aan het CNGO! In ons centrum aan de Groeseindstraat kunt u op plezierige wijze uw lichame lijke én geestelijke gezondheid verbe teren. Vele lessen zowel overdag als 's avonds in: Yoga; Qigong (Chinese gezondheids oefeningen voor alle leeftijden); de sporten: Tai Chi Chuan, Wing Chun Kung Fu, Sanda (Chinees kickboksen, ook voor dames!), wushu met waaier of zwaard, dans en meer. Ook is er een kung fu les voor kinde ren van 8 t/m 15 jaar op woensdag om 18.45 uur. Voor meer informatie: website www.cngo.nl of bellen naar 5770261. Itilburg - Onlangs zijn maar liefst drie prijswinnaars gehuldigd bij I Foto Jans aan de Besterdring. Zij I hadden meegedaan aan de Na ll tionale Fotoweek, georganiseerd I door het Nederlands Foto Mu il seum en FotografieMuseum Am- I sterdam, door Foto Jans enthou- nationale fotowedstrijd. Drie gelukkige klanten van Foto Jans zijn met hun prachtige foto's in de prijzen gevallen. Tineke v.d. Wetering wint een Nikon Coolpix s9900, Tom Vellinga wint een Sirui statief en Myriam van Vooren een Pixel Remote trigger. onze speculazen, honingmop- pen en nieuwsjaarskoeken. Van oudsher stuurden de Tilburgse fabrikanten onze nieuwjaarskoe ken als visitekaartje aan elkaar. Het was een beetje opscheppen, sommigen gaven koeken zo groot als een tafeltje. Ook de arbeiders kregen een nieuwjaarskoek van de fabrikant." Tilburg Onze traditionele kerst puzzel kon weer op veel belang stelling van onze lezers rekenen. De oplossing van deze kerstpuzzel luidt als volgt: Kerstkaarten op de muur zijn mooi een goede buur man erachter is geweldig. We hebben uit de vele juiste inzen dingen een prijswinnaar geselec teerd, die een prachtige Samsung WB350F zwart camera ontvangt, beschikbaar gesteld door Foto Jans, Besterdring 163 in Tilburg. Deze prijswinnaar is Sipke Koop- mans uit Tilburg. Van harte gefeli citeerd met het winnen van deze prachtige camera. Tilburg - Op dinsdag 12 januari is het thema van Alzheimer Café Til burg Diagnose en behandeling bij dementie. Gastspreker is Trudy Ee- renberg, neuroloog psychogeria- trievan hetTweeStedenziekenhuis Tilburg. Belangstellenden zijn van harte welkom om informatie te ontvangen en vragen te stellen aan dokter Eerenberg. De bijeenkomst vindt plaats in President Mandela- Starterscursus BRIDGE Heb goede voornemens! Kom iedere donderdagavond van 14 jan. t/m 12 mei bridgen bij Bridgeclub Trai Noi, Veldhovenring 89 Tilburg. Kosten €60 all-in. Info: hr. Sprangers 013-5285618 of email naar; sprangers@ziggo.nl gratis proefles Salsa Bachata Merengue Kom op do 14 en vrij 15 januari van 20.00-21.30 uur genieten van een avond Salsa dansen, vol passie en energie in een ontspannen Zuid-Ame- rikaanse sfeer. Kom vrijblijvend mee doen en laat je overtuigen. Leer de dans-sensatie van dit moment, alleen of met een partner! Iedereen is welkom want Dansschool Un Pasito Alante staat garant voor persoonlijke begeleiding. Locatie: Spoorzone, Burg. Brokxlaan 1000-68 5041 SG Tilburg. Voor meer info: 06-57113568/06-17527046 www. unpasitoalante.nl Mindfulness; een goed voornemen! Minder stress, meer rust en een positief leven. Cursus: acht keer op di-av in Til burg Nrd of vrij-ocht in Haaren. Start 19 en 22 jan. Za-ocht 9 jan. kun je er ken nis mee maken in Haaren. Info www. aardewijs.nl of bel 013-5333199. siast omarmd via leuke workshops Straatfotografie, waar meer dan 80 deelnemers aan meegedaan hebben. Er was een fotowedstrijd uitgeschreven met als thema "Kijk, mijn straat!" Hiervoor zijn erg veel inzendingen ingestuurd, die dus ook meegedaan hebben met de Rinus Maas (86) is de laatste bakker uit het geslacht van Maas. Rinus woont al 13 jaar in Het Laar, zijn vrouw overleed drie jaar geleden. Hij heeft een speciale band met Het Laar: "Ik woon zelfs tegenover het appartement waar mijn ouders toentertijd woonden." "Ik zat op d« de Antoniusstraat. sers sloten mijn maar wat rond moest ik van mijn rondbrengen. Het dan logisch dat ik het bakkersvak in ging. Toen mijn vader 65 werd, nam ik zijn zaak aan de Heuvel straat over. Ik trouwde met Wil Ma- thijssen, van café Mathijssen bij de molen aan de Elzenstraat. Ik bakte Platte koeken Zeg je bakker Maas, dan zeg je nieuwjaarskoeken. Het geheime recept kwam via bakker Klijssen in de familie. "Mijn opa hielp als kleine man bij die bakker. Het was in die tijd heel gewoon dat de jon gens het vak even bij een ander leerden. Het waren oorspronkelijk kruidkoeken. In zijn eigen bak kerij sloeg mijn opa de koek plat en schreef er met suikerglazuur een wens op," lacht Rinus. "Omdat we in de drukke Heuvelstraat za ten waren wij, zoals je dat noemt, een loopzaak. De klanten kochten bij ons de speciale dingen, zoals hof aan het Korvelplein 60 in Til- jrg. Het programma duurt van ).00-21.30 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Voor nadere infor matie kunt u bellen 013-4678022 of mailen naar riafeiter@home.nl of alzheimer.afd.middenbrabant@ planet.nl De geheugenwinkel is geopend van 19.00 tot 20.00 uur en in de pauze van 20.30 tot 21.00 uur. Dertiende maand "Die koeken zie je echt alleen maar in Tilburg. Wij zijn er beroemd mee geworden. Nu nog ge' mensen de koeken met de Zalig Nieuwjaar aan elkaar, kleinkinderen. Zolang als ik r herinneren 2 reerd met si tevoren maakten we het deeg, want dat moest besterven. Dat kwam de smaak ten goede. Pas na Sinterklaas werden ze gebakken en de decoraties gespoten. Die laatste maand van het jaar moes ten we altijd alleen maar werken. Maar ik zeg wel eens, december, dat was onze dertiende maand." Rinus en Wil stopten eind jaren 80. "Ik was toen 57. We verkochten de zaak aan Wassing. Budje Broeken van Willem II heeft er ook nog een schoenenzaak in gehad. Nu zit er Claire's. Ik heb het geheime re cept voor de nieuwsjaarskoeken verkocht aan bakkerij Van Nunen. Die verkoopt nu de enige echteTil burgse nieuwsjaarskoeken. V' zo worden mijn koeken nog st genoemd. Afgelopen oudjaar kocht hij er meer dan 9000!" Culturele avonden Frans, Duits, Engels of Nederlands Bogaers Taleninstituut organiseert maandelijkse terugkomsessies om uw talenkennis up to date te krijgen/hou- den! Conversatie (met waar nodig grammaticale bijsturing) en dit alles onder het genot van een (lokaal) hapje en drankje. Informeer naar de moge lijkheden! Tegen inlevering van deze tekst: Speciale prijs van 17,50 per klokuur! Inl. 0135362101 of mail naar info@bogaerstalen.nl Kijk op www. bogaerstalen.nl bij lesroosters en tarie ven)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 19