c Speeches 5 en Kluizenaar in NWE Vorst Wereldpremière in Cenakel Tilburg F ZICHT Zondag weer Waogeslouwe Uitbreiding dienstverlening Prins Heerlijk bij Factorium Podiumkunsten 'Citroenpers live' met Crawling Toddlers PEUTER IN 11 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 JANUARI 2016 I Anno van der Kruis foto: michel fenderwoods en elude E)ww Peuters ontwikkelen zich razendsnel. Dat is voor ouders/verzorgers boeiend om te zien, maar ook wel eens lastig. Door de veranderingen gaat het er thuis soms stormachtig aan toe. Niet eten, slapen, luisteren en andere kinderen slaan. In de cursus is ruimte om met elkaar te praten over het opvoeden van peuters. U krijgt voorbeelden van hoe andere ouders/verzorgers dit oplossen. Maar u kunt ook uw eigen situaties en vragen inbrengen. Aanmelden Kijk op www.ggdhvb.nl voor het aanmeldformulier. Of bel met Annemarie Brouwers 06 51911074. Kijk voor meer informatie op www.cenakel.nl www.ggdhvb.nl 0900 463 64 43 Wanneer Woensdag 13 en 20 januari, 3 en 10 februari 2016 van 9.00 -11.30 uur. Meer informatie Annemarie Brouwers, a.brouwers@ggdhvb.nl Kosten De cursus is gratis. CURSUS VOOR OUDERS/OPVOEDERS plaats in Til- Waar GGD-gebouw, Ringbaan West 227 Tilburg. van een Prins Heerl ken in Tilbt Op vrijdag 8 januari begint om 17.00 uur de vijfde editie van dit maandelijk se programma in De NWE Vorst, Wil lem ll-straat 49 in Tilburg. Toesprekers zijn dan Joost Heijthuijsen (‘iets bij In- 'onist Kue- Iheid, nst, on luiheid, we de zhimia, die lij zijn zon- -'), Anna van der Kruis ster en schrijfster), Jean fotograaf en L,iw<.hy Blokland (the iuus Teurlings (eiger cubate'), Anna van der Kruis (theater- maakster en schrijfster), Jean Philipse (vormgever, fotograaf en globetrot ter), Dorothy Blokland (theatermaak- ster), Guus Teurlings (eigenaar kook boekenwinkel 63°). Visuele omlijsting is van de hand van Leonard Bedaux Cinema. De entree is gratis. dag te worden r verse carnavalsband. tra een optreden van I Ook aan de jonge Krui) is gedacht door mir1"1' kussen en schmink zijn Adjudant bezoekers f lekkere kof IGSE KOEM tilburg Nieuwjaarsrecepties zijn niet iedereens favoriet. De borrel en ontmoetingen gaan nog wel, maar die toespraken... saai, langdra dig, onverstaanbaar. Niet bij speeches. Daar houden zes mensen ieder een korte toespraak, over het leven, de rede, hun passie, hun stelling. of andere activiteit op zondag of in de avonduren plaatsvindt, wordt de openstelling hierop aangepast. Een uitbreiding van de horeca betekent ook een uitbreiding van de kaart. Prins Heerlijk draagt er zorg vopr dat de be zoekers van Factorium Podiumkunsten ook in de avonduren kunnen genieten van een overheerlijke maaltijd die is bereid met veel enthousiasme en toe wijding! Bij Prins Heerlijk werken jonge mensen met leerproblemen en/of een (lichte) verstandelijke beperking. Zij le ren en werken in de bediening, de keu ken en de huishouding, onder leiding professioneel horeca team, ïrlijk is op verschillende plek- burg te vinden. tilburg - De bouwers van de grote carna valswagens stellen op zondag 10 janu ari de bouwhal aan de Ledeboerstraat 5 een dag open om te laten zien wat zij nu weer voor moois voor d'n Opstoet aan het maken zijn. Zij heten alle Kruiken en Kruikinnen die dag van harte welkom van 12.00 tot 18.30 uur. De toegang is gratis. Het belooft weer een gezellige burg, en Wordt georganiseerd als prelude op het Bosch - jaar 2016 door de Internationale School van het Gouden Rozen kruis. Aanvang om 14.00 uur en afsluiting omstreeks 16.45 uur. Aanmelding door de entreeprijs van €10,00 over te maken op re kening NL70 ABNA 04336 05790 t.n.v. Lectorium Rosicrucianum Eindhoven o.v.v. uw e-mailadres en "Jeroen Bosch". tilburg - Iedere tweede zondag van de maand om 15.00 uur is er Citroenpers live in wijkcentrum 't Sant aan de Beneluxlaan. Op 10 januari is de country-rockfor- matie The Crawling Toddlers'te gast. Deze band staat onder leiding van de Ierse zanger Peter Maunder, speelt muziek van onder meer Johnny Cash, JJ Cale en Willie Nelson. Een stel professionals dat het publiek aangenaam zal verbazen en onder de indruk zal brengen van hun aangename en mooie vertolkingen van folk, blues en country songs. De toegang is gratis. Zeven zonden Alvorens de muziek ruim baan krijgt, analyseert de componist in samenspraak met Elke Kui pers de zeven zonden: ijdelK™, hebzucht, wellust, afgunst, rtr>- matigheid, woede en li In de epiloog ontmoeten lichtende Vrouwe Alchim de mens wacht als hij I tilburg Sinds september 2014 ver- I zorgt Prins Heerlijk de daghoreca op I de hoofdlocatie van Factorium Podi- I umkunsten (Koningsplein 11a). Vanaf I januari 2016 is deze dienstverlening uitgebreid; Prins Heerlijk neemt dan alle horeca-activiteiten op zich, ook in de avonduren. Prins Heerlijk in Factorium was al een fijne plek om een kop koffie te drin ken, een broodje te eten of iets anders te nuttigen. Vanaf januari treffen de bezoekers van Factorium Podiumkun sten de medewerkers van Prins Heer lijk ook in de avonduren aan. In de regel is dat van maandag tot en met zaterdag van 9.30-23.00 uur. Op het moment dat er een voorstelling tilburg Op zondagmiddag 24 januari vindt in Tilburg de we reldpremière plaats van het muziekstuk "De Zeven Hoofd zonden", dat geïnspireerd is op het gelijknamige schilderij dat al dan niet wordt toegeschre ven aan Jeroen Bosch. De muziek is gecomponeerd 1 voor koor en strijkorkest door de Tilburgse toonkunstenaar Ad de Jong, die zelf meespeelt I op bayan. De muziekuitvoering wordt omlijst door twee lezin gen waarin ingegaan wordt op de mysterieuze aspecten van de kunstwerken van Jeroen Bosch; belicht zal worden dat die wel I religieus zijn, maar niet kerkelijk en eigenlijk heel modern. De themamiddag vindt in Het Cenakel, Cenakel 1 Deelgenoot Om 19.00 uur vindt in de Kluis in de kelder van het gebouw een presenta tie plaats door Boy Jonkergouw, Karen Sibbing en Rutger Kroon. Ze hebben zich in de voorgaande week afgezon derd in deze bijzondere ruimte en ma ken het publiek deelgenoot van wat er na een kleine week discussiëren, experimenteren, oefenen en zwoegen is gebeurd. Entree gratis, verzamelen in de bar. met optredens van di- >ands. Met dit jaar als ex- i Bart Schuermans. iken en Kruikinnen niddel van een spring- iken. De Stadsprins en zullen alle bouwers en s traditioneel voorzien van een >p erwtensoep. den te boven komt. Na de pauze zal Ankie Hettema het raadselrijk van Bosch nader ontsluieren met haar bijdrage: Kijken naar Jeroen, is kijken naar je zelf. "Bosch' beelden laten het leven van mensen zien binnen de lijsten van een voor hen on begrijpelijk schilderij. Zie.....zij spreken van tere lieflijkheid en donkere dreiging, en vertellen van goed en kwaad. Zij beel den de mens en zijn plaats in de schepping, zijn verbinding met oorsprong en eeuwigheid. Met Bosch doorbreken wij de lijsten en ondernemen de reis vanuit de nacht van de ziel, door het louteringsgebied tot in het licht van paradijselijk leven."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2016 | | pagina 11