Ontmoeten in het nieuwe jaar contourdetwern colofon 3CQ 3URGSE KOERIER Korte berichten hout- EN ^TUINHOUT TJES? adres post EN, MEUBELS /LOEREN De verschrikkelijke oorlogen in het Midden en verre Oosten brachten voorts een grote stroom mensen naar ons land, onze regio en onze wijk. Zo staat ContourdeTwern opnieuw letterlijk in directe verbinding mét mondiale ontwikkelingen. En moeten we op zoek naar antwoorden om in dit gepolariseerde klimaat zowel ruimte te geven aan de opvang voor vluchtelingen als aan negatieve uitspraken van sommige wijkbewoners hierover. Daarnaast moeten ook gewoon de handen uit de mouwen om het hartverwarmend grote aantal vrijwilligers te begeleiden dat iets wil doen om de vluchtelingen te ontvangen, voeden, kleden, spreken, begeleiden, welkom te heten. Met veel indrukwekkende ervaringen en soms fantastische ontmoetingen tot gevolg. Dit alles doet bijna vergeten dat de gemeenten het afgelopen jaar via een formidabele transitie bezig zijn geweest om de WMO in een nieuwe jas te steken. Er ontstonden sociale teams of wijkteams waar wij soms wel en een andere keer juist geen deel van uitmaken. Waarbij als Van dit alles en nog veel meer waar ik hier onmogelijk allemaal over kan berichten, mogen we nu best even uitpuffen. Fijne feestdagen. En voor daarna een goed, gezond en gelukkig 2016! Gon Mevis, directeur/bestuurder ContourdeTwern gevolg van herindicaties en bezuinigingen in de zorg, veel in de richting van ContourdeTwern kwam. Dit vraagt het uiterste van sociaal werkers. Zij moeten alternatieven vinden in het sociale domein, met inzet van vrijwilligers. tel mail internet Weduwen en weduwnaars. Vrijwilligers komen langs voor een gesprek, er is een contactcirkel én een koor. Aanmelden: tel. 013 4649210 of 06 16634270; e-mail wendyzwekars@contourdetwern.nl Huiskamers voor 55-plussers in het wijk centrum. Even de deur uit, andere mensen ontmoeten of meedoen aan activiteiten. Het Wijkrestaurant. Tegen een redelijke prijs een maaltijd in een gezellige sfeer. Bel het wijkcentrum bij u in de buurt. Vrijwilligerswerk, is zinvol én je komt in contact met anderen. Aanmelden bij het Adviespunt: tel. 013 5498646. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg van rest, e-Het-Zetf Leintles?! HOUT Bent u al een beetje bekomen van dit op z'n einde lopende jaar? Ik nog niet, eerlijk gezegd. Internationale spanningen en terrorisme, het kwam dichtbij. Letterlijk want Parijs was tot tweemaal toe het toneel van een vreselijke reeks aanslagen. Maarookfiguurlijken mentaal, want natuurlijk hielden deze aanslagen de gemoederen in ons eigen dorp, onze wijk en onze stad bezig. Zelden was ons sociaal werk en jongerenwerk meer op de actualiteit van het wereldnieuws betrokken dan dit jaar. Dat is angstaanjagend soms. Want we zien dat ook hier de polarisatie groeit. Dat sommige mensen mentaal ver van elkaar af staan en erg radicaal denken over 'de ander'. Dat baart zorgen, creëert onrust en onbehagen. En dat vergroot weer het gevoel van onveiligheid. Het toont anderzijds het enorme belang van het werk van ContourdeTwern, in de haarvaten van de samenleving. Waar de werkelijkheid, soms ook in zijn rauwe gedaante, voorbij komt. En waarin wij er toch vaak in slagen het gesprek op gang te houden. Zelfs als het geen prettige, begripvolle dialoog is. Samen online Ruim 1600 ouderen zijn sinds 2010 met hulp van 1000 jongeren geïntroduceerd in de digitale mogelijkheden. Dit gebeurt via Samen Online, een spéciale computer- of tabletcursus voor senioren, gegeven door ICT-leerlingen van het ROC. Naast het leerzame aspect is het een leuke manier om generaties bij elkaar te brengen. ContourdeTwern heeft dit project geadopteerd. Er worden cursussen gegeven bij Het Spoor en de Heyhoef. Bel voor meer informatie naar een van deze centra. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg De mooie opdracht om een prettige samenleving mee te realiseren, heeft het afgelopen jaar gelukkig vooral veel energie en plezier opgeleverd. Dat is essentieel want succesvol aan de uitdagingen van onze samenleving werken, kun je alleen als je er met z'n allen voor gaat: burgers, vrijwilligers, gemeenten, werkers. Oranje Fonds Buurtcadeau Het Oranje Fonds heeft Wijkcentrum Heyhoef verrast met een Oranje Fonds Buurtcadeau t.w.v. €3.000,-. Dit cadeau is gekoppeld aan de straatprijs van de Nationale Postcode Loterij. Waar die valt, verblijdt het Oranje Fonds een organisatie met het Buurtcadeau. Zo hebben alle omwonenden langdurig profijt van de straatprijs. In de Reeshof zijn ze blij met het Buurtcadeau. "Van het geld gaan we onze ontmoetingsruimte opknappen", zegt Dionne Rijnen, centrumcoordinator in de Heyhoef. "Op die manier wordt het wijkcentrum een nog mooiere plek om met de buurt samen te komen." In deze periode van het jaar valt 'alleen zijn' velen zwaar. Via ContourdeTwern zijn er verschillende mogelijkheden om anderen te ontmoeten: Vriendschapsbank voor 50-plussers. Aanmelden: tel. 013 5421664; e-mail annemarievermeulen@contourdetwern.nl OPSTAPbus. Rijdt voor alle 65-plussers die minder mobiel zijn en/of een beperking hebben. Leuke activiteiten of boodschappen doen. Boeken kan bij het Servicebureau: tel. 013 5728389. Bruisende wijkcentra. Er is er altijd een in de buurt. Adressen en openingstijden op www.contourdetwern.nl Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden. tussen. «dschap... In de kerstvakantie zijn er in de verschillende Tilburgse centra activiteiten waar mensen uit de wijk elkaar kunnen ontmoeten. De Baselaer is op Eerste Kerstdag het decor van een kerst-in. Een gezellig samenzijn voor iedereen. Er wordt gezorgd voor een hapje, drankje en muziek. Tijd: van 14.00 tot 17.00 uur. Tweede Kerstdag organiseren de beheerders van De Nieuwe Stede een kerstfeest voor alleenstaanden uit de wijk. Zo kunnen ook zij samen kerst vieren. Gezellig lunchen kan op dinsdag 29 december in de Poorten: De Marokkaanse vrouwengroep verzorgt dan een oudejaarslunch. De lunch begint om 12.00 uur en kost €3,-, Kinderen onder de 12 jaar lunchen gratis mee. Sluit het oude jaar gezellig af en kom naar de Poorten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 9