14^ w o FLOOR ijknieuws N Het geheim van de liefde topp^rm lost Social Salon in het Duvelhok oord ïn, Evy van Kempen Foundation bakkerfloorvanlieshout.nl VAN LIESHOUT Topper- Tientje Voor- Hoofd- Nagerecht voor 10,- GSE KOERIER TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 23 DECEMBER 2015 Vanaf 28 december weer 2,95 Oliebollen met en zonder krenten DoorGerben van Eeuwijk Champagnegebak Appelbeignets e ziek iroble ten 5 56 25 en 26 december gesloten Donderdag laatste verkoopdag Kerstmis in de Ontmoetingskerk Aan de vooravond van Valentijn is abt Dom Bernardus van abdij Koningshoeven te gast in Tiliander Oisterwijk. ledere woensdag vanaf 17.00u MOERGES1 van Vak bruari, orga... zei in Zingevii een inspireren liefde. GASTERIJ Menu? kijk op www.gasterijdetopper.nl Enschotsestraat 160 Tilburg - Tel. 536623f Graag reserveren! 5 013-5366236 of 06-50982589J volop in onze winkels Nieuwjaarskoeken vanaf een die interesse heeft is van harte welkom om het kerstfeest te vieren in de Ontmoetingskerk. Meer informatie: BBnfo www.metgezelinzingeving.com of tel. 013-5286188. udenhout De Evy van Kempen Foundation zet zich in voor ouders die door de ziekte van hun kipd in financiële problemen gekomen zijn. Zo kan de Foundation ouders on dersteunen bij het betalen van vaste lasten en van hulpmiddelen en me dicijnen die niet vergoed worden. Op deze manier kunnen de ouders in ieder geval bij hun zieke kind zijn en hoeven ze zich geen zorgen té maken over hun financiële situatie. Om geld te kunnen geven dient kendste producten van haar sociale bedrijf. Martin doet de verkoop, inmid dels ook aan het buitenland. "Vooral in Italië en Spanje is het concept prima aangeslagen en trekt de export aan. Lekker buiten buurten past goed in dat klimaat. De kracht van onze sofa's is het sociale productieproces, met lo kale mensen die de mozaïek afmaken. Community Artmet een mooi woord." In het atelier achter het Duvelhok wor den de bengskes ontworpen voor vele opdrachtgevers, zo'n 100 per jaar. Mo menteel is een veelkleurig exemplaar voor een Haags kinderziekenhuis in de maak. Als je dol bent op Valentijn is dit in de aanloop naar Valentijnsdag een prachtige warming-up. Vind je Valentijn maar niets omdat het al lemaal zo’n commercieel gedoe is, dan is deze avond je helemaal op het lijf geschreven. Het is sowieso mooi dat er elk jaar een speciale dag is waar de liefde nog meer cen traal staat dan op andere dagen. "Ik hou van jou", de zin en de woor den van deze tijd en waarschijn lijk van alle tijden. Nog nooit is er zoveel geschreven en gezongen over dat mysterieuze woord. Hoe en welk beeld kunnen wij ons voorstellen bij het geheim van dit woord? Maar wat is dat eigenlijk liefde - waar hebben wij het dan over? Waar gaan we naartoe met de liefde? Heeft zij nog een plaats in de samenleving? Wat is dat ei genlijk liefde? Kunnen we wel over liefde spreken zonder haar stuk te maken? Is het een onmogelijk ver langen? Of stemt liefde hoopvol? Wat als de speelse cupido het hart van jou of jouw geliefde raakt? Wanneer de liefde overweldigende aanwezigheid binnen in jou ont vlamt zul je niet zeggen: dit is lief de. Je zult helemaal niets zeggen. Het gevoel van vurige verliefdheid dat groeit naar innerlijke warme echte liefde is moeilijk te omschrij ven. Ware liefde is niet eenvoudig, ze kent geen logica, ze gebeurt al- er natuurlijk ook geld binnen te komen. Een van de manieren om dit te doen is de organisatie van een jaarlijkse tonpraatavond. De volgende tonpraatavond voor de Evy van Kempen Foundation vindt plaats op zaterdag 16 januari in 't Plein aan het Tongerloplein 1 in Udenhout. Aanvang om 20.00 uur. Aan deze avond wordt meege werkt door o.a. de tonpraoters Rob van Eist, Kitty Goverde, Christel van Dungen en Dirk Kouwenberg. seminars en koffie- Nol Havens vandaag is neer gestreken.” Tilburg - Op donderdag 24 decem ber, kerstavond, is er vanaf 21.00 uur een kerstviering in de Ontmoetings kerk, Diederikdreef 14 in Tilburg. De inloop is vanaf 20.30 uur en er zullen koffie, thee, warme chocolademelk en kleine hapjes zijn. Deze kerstvie ring is ook toegankelijk voor men sen uit het buitenland. Op vrijdag 25 december is er een kerstgezinsdienst in de Ontmoe tingskerk. Deze kerstviering begint om 10.00 uur in de ochtend, leder- Gastsprekers Abt Bernardus Peeters van de abdij Koningshoeven en psychologe Ria Grommen zijn de gastsprekers en nemen de bezoekers mee in een boeiende lezing met verscheidene invalshoeken. Beiden zullen na hun lezing geïnterviewd worden door Karin Segers, master in we tenschappelijke spiritualiteit. Wees op vrijdag 12 februari welkom in Tiliander, Spoorlaan 82c in Oister wijk voor een prachtige avond met Bengskes De passie van Bruers en haar team is een strijd voeren tegen sociale verkil ling en vereenzaming. De social sofa's ofwel bengskes zijn sinds 2006 de be- Geraniums Terug naar binnen door de gallerie vol kunst. De salon loopt inmiddels aardig vol, maar extra aandacht is welkom. "Wij hopen vooral op mond- op-mond reclame van ouderen on derling. Zij vormen geen Facebook- generatie namelijk. Ambassadeurs van Thebe en Twern doen een goed woordje voor ons bij huisbezoeken. Want hoe trek je senioren op leeftijd van achter de geraniums vandaan? Met warmte en gastvrijheid!" stelt Martin vast. "Het karakteristieke pand leent zich voor deze entourage, zeker als medio 2016 alles af is en de offi ciële opening volgt. De tuin wordt mooi ingericht en voorin komt Café Duvelhok, het restaurant. Boven zit een ruimte voor s concerten, waar Nc als fotograaf is verrassende aspecten over de lief de. Aanvang om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. De avond wordt omkaderd door liefdespoëzie en omringd door mooie klanken voor jong als oud. Alle aanwezigen ont vangen een liefdevol geschenk. Toegang: 10 èuro in voorverkoop en 12,50 euro aan de kassa. Kaar- zijn online te bestellen via www.tiliander.nl en in de voorver koop bij Pleiade, Nieuwlandstraat 36 in Tilburg; Novy Cadeauwinkel, Rootven 10 in Moergestel; Boek handel Oisterwijk, Kerkstraat 2 in Oisterwijk; Winkel abdij Konings hoeven, Eindhovenseweg 3 in Berkel-Enschot. "Karin Bruers is bedenker en eigenaar, samen met Kees Cools, van dit non profit initiatief. Haar inspiratie ligt in het levensverhaal van haar moeder (zie foto). Zij was aan het einde van haar leven dement en voelde zich alleen bij de kapper op haar gemak. Zo is het idee geboren om ouderen te verwennen meteen bijzonderedagin- vullingvol wellness gevoel." De toer door het gebouw begint in de kap salon, tevens beautysalon, waar drie kapsters vandaag gastvrouw zijn. Zij ontvangen vijf dagen per week voor namelijk oudere dames (65+), die er met hun partner of mantelzorger een dagdeel vertoeven. "Altijd met lunch, nadien of vooraf," meldt Martin trots. Op zaterdag worden de stoelen ver huurd aan de kapsters voor hun eigen klanten. Een filmploeg van Tilburg TV heeft net wat opnamen gemaakt in opdracht van de gemeenteraad. "Lie ver niet inzoomen!" roept een dame met gezichtsmasker op. leen maar - als een stroom uit een onuitputtelijke bron. Liefde is een dagelijks vieren. Niet alleen in de gezellige kerst- en of nieuwjaars dagen of met Valentijn. Het is een alledaags gebeuren wanneer wij ons hart openstellen en luisteren naar Tilburg In de oude textielfabriek aan de St. Josephstraat 133 zetelt sinds september 2015 de Social Salon. Kwartiermaker Martin van Cleef leidt rond en vertelt. De moeder van Karin Bruers. Haar levensverhaal vormde de inspiratiebron voor de Social Salon, foto: nol havens Goodwill Op een kritische vraag of het geheel niet te sjiek wordt, pareert de kwar tiermaker puntig: "Juist geen elite, maar volks publiek. Sociaal isole ment doorbreken dwars door alle rangen en standen. Mensen met een dikke portemonnee tot en met deelnemers dankzij de meedoenre geling van de gemeente Tilburg. We zoeken 40 bedrijven die losse dag delen willen adopteren. Deze och tend of middag wordt u aangebo den door... Hoeveel goodwill kun je daar als maatschappelijk verant woord ondernemer mee kweken? Iedereen is hier van harte welkom, iedere dag, behalve zondags."Meer informatie: www.socialsalon.nl www.duvelhok.com stel Aan de vooravond lentijn, op vrijdag 12 fe- ganiseert de Metge- /ing uit Moergestel >nde avond over de De entree bedraagt slechts 10 euro. Om de stichting extra te on dersteunen staat er elk jaar een kleine melkbus bij de uitgang voor een vrijwillige bijdrage of u kunt een bijdrage storten op INAB NL52RABO0140040056 ten name van de Evy van Kempen Foundation. Kaarten voorde tonpraatavond zijn te koop bij't Plein, Zeshoevenstraat 26 in Udenhout of Biezenmortelse- straat 38/40 in Biezenmortel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 13