R Bi |ijknieuws W R est k eeshof Magische kerstsferen in Koolhoven il Vreemde kerstkindjes in Tilburg Kerst-in jeugdhuis SJ.B. aan Beneluxlaan Ringbaan West 'rijdt' weer o terra Audio- Video O terra Sf 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 DECEMBER 2015 ILBURGSE KOERIER r g WOORRENÉHAANS nog ?n be tie onze she! n.nl Door Zamire Willems Beneluxlaan 61 - Tilburg - T.013 467 05 37 - www.joosenav.nl tah Havermans In wereld aan draadloze muziel? >yMassage aan >.nl k Nu met een gratis Soundlink Colour Speaker Soundtouch home cinema system type12o€ 1 1 99j" tilburg Ruim honderd- zeventig huizen in Kool hoven zorgen tijdens de feestdagen voor extra sfeer in de wijk. Voor het tweede jaar op rij vindt 'Kerstroute Koolhoven' plaats waar je als wande laar wordt getrakteerd op verlichte kerstcreaties voor ramen en in voortuinen. De Kerstroute is te vinden op www.kerstroutekoolhoven.nl de na de bevalling ia de bevalling 570 40 20 de route is er niet. I de gehele route schat De V\ circa twee uur. "Kleuterklas de Openbare hoven loper rondje", laat om aan te get kan bepalen hoever ze willen loper overdag is het leuk om jes en raamdecoraties te De Ringbaan West node werkzaamheden, foto: rene haans •...Kfcpv fietspad is fris groen gekomen. En natuurlijk is de rijbaan voorzien van een geheel nieuwe deklaag. "Het was al een lust om hier te wo nen, maar met deze verandering is het nog mooier geworden", al dus een bewoonster. En natuurlijk wordt er ook gemopperd. "Wij zijn er op achteruitgegaan want we hebben minder parkeerplaatsen voor de deur en als er al plaatsen zijn worden ze meteen door werk nemers van CZ ingenomen." de ANWB. Via de uitjespagina van ANWB; "het land van ANWB" kunt u nog stemmen op Dierenpark De Oliemeulen. Dierenpark De Oliemeulen is dage lijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur (eerste kerstdag en 1 janu ari gesloten). Voor meer informatie kunt u terecht op www.oliemeu- len.nl of bellen naar 013-4630026. andere levensbeschouwelijke achtergrond. De kinderen kunnen onder begeleiding knutselen. Voor alle gasten is er koffie, thee drankjes, kerstbrood en andere lekkernijen (ook halal). De mid dag wordt georganiseerd door de parochie Peerke Donders en de Protestante Gemeente van Tilburg en omstreken. Laat u aan de Reitse Hoevenstraat verrassen in het'vreemdste dieren park van Nederland'en zie hoe de sporenschildpadden speciaal voor de kerst de rol van 'herder'op zich nemen. In de levende kerststal zijn daarnaast ook meerdere 'vreemde' kindjes te bewonderen zoals de wimpergekko, jungle nymf, rode rattenslangen en de mopskop- leguaan. Uiteraard worden deze kerstkindjes vergezeld door ande re kerststalbewoners. In een heerlijk warme omgeving met tropische dieren kunt u ge nieten op het terras terwijl de kinderen knutselen of een speur tocht maken. Uiteraard mag een deelname aan de slangen en spin nen demonstratie niet ontbreken. I Dagelijks laten diverse roofvogels hun vliegkunsten zien tijdens de langsgegaan met de vraag of er animo was voor het opzetten van een kerstroute in onze eigen wijk. Er deden toen meteen al vieren tachtig huizen mee", gaat De We- ijer verder. Volgend jaar hoopt de organisator minimaal tweehon derd huizen in de route te kunnen opnemen, maar ook muzikaal en tertainment in de vorm van een kerstkoor wordt niet uitgesloten. Een aantal buren sloeg dit jaar de handen ineen en zijn aan het knut selen geslagen. Het eindresultaat, een levensgrote kerststal, is te be wonderen op een middenberm van de Varsseveldstraat. "In mijn eigen voortuin, in de Volkelstraat, staan een kerstboom en- kerststal van steigerhout, oók zelf gemaakt", vertelt de organisator trots. Een echt beain en eindpunt van Het aflopen van :hat DeWeijer op 'Kleuterklassen van Basisschool Kooi en deze week ook een t de organisator weten geven dat iedereen zelf en waar, wanneer en an, "Want ook >m kerstgroep- bekijken." Zaterdag 19 december vindt de officiële opening plaats bij het ter rein van het voormalig informa tiecentrum aan de Vlijmenstraat. Tussen 17.00u en 20.00u is er voor iedereen warme Glühwein en chocolademelk. Tilburg - Op vrijdag 25 decem ber, eerste kerstdag, is er een kerst-in in het jeugdhuis van de SJ.B. aan de Beneluxlaan 76 in Tilburg. De toegang is gratis en u hoeft zich van te voren niet op te geven. Op deze sfeervol le middag is iedereen welkom, jong en oud, man en vrouw, al leen en samen, kerkelijk en niet kerkelijk, christelijk of met een Tijdens de feestdagen trekken veel mensen eropuit om een wande ling door de buurt te maken. De Weijer leek het leuk als er tijdens zo'n wandeling ook iets te zien was. "Zelf loop ik al een aantal ja- ren een kerstroute in Baarn als ik bij mijn zus op bezoek ben", vertelt De Weijer die aangeeft zelf altijd enorm te genieten van deze sfeer volle wandelingen. "Vorig jaar ben ik in Koolhoven deur voor deur Rode rattenslang roofvogeldemonstratie en kunnen de kinderen kennis maken met stinkdiertje Molly. Deze bijzondere kerstactivitei- ten zijn niet de enige reden om in de kerstvakantie een bezoekje te brengen aan het dierenpark. De Oliemeulen is dit jaar geno mineerd door haar bezoekers als leukste uitje van Noord-Brabant bij Tilburg Na drie maanden hard werken is de Ringbaan West tus sen de Hart van Brabantlaan en de Bredaseweg uit het zand herrezen. Zo i$ het trottoir voorzien van nieu we tegels. De oude bomen heb ben plaatsgemaakt voor luisarme zilverlindes. Parkeerplaatsen zijn afgebakende vakken geworden, enberm is aangeplant en e parkeerplaatsen en het Tilburg Bij dierenpark De Olie meulen kunt u in de kerstva kantie geen 'standaard' levende kerststal bewonderen, maar een exotische kerststal. Met niet één, maar met meerdere bijzondere "kerstkindjes". Volgens Sandra dë Weijer, orga nisator van de kerstroute, maakt de afwisseling tussen levensgrote kerststallen en de vaak wat kleine re raamdecoraties de route zo leuk. De Weijer: "Het gaat erom dat we samen de wijk nog sfeervoller ma ken. Iedereen is dan ook vrij om er een eigen invulling aan te geven, zolang de lichtjes van de kersttafe- relen maar tot 22.00u branden en deze tot en met 1 januari te bezich tigen zijn." De Ringbaan West in 1948.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15