k us fCNE^/9 contourdetwern VPTZ genomineerd voor Gouwe Peerke vrandy lingen 2 tart OPSTAP per- ntje 10,- colofon TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 TILBURGSE KOERIER BERKEL-EHSCHOT TILBURG UDENHOUT adres post Coördinator Sandra van den Hoogen: "Aan de bus is een gevarieerd activiteitenprogramma gekoppeld. Alleen op woensdag maken we boodschappenritten. Op alle andere dagen van de week trekken we er samen op uit om leuke, bijzondere en mooie dingen te ondernemen. Daarom vinden we 'OPSTAPbus' een veel betere naam. Het maakt duidelijk waar de bus voor staat: samen leuke dingen ondernemen. Bijvoorbeeld een bezoek aan een grand café, tuincentrum of theatervoorstelling. Wie wordt daar nou niet blij van? We hebben de afgelopen jaren gezien dat er in een ongedwongen sfeer al snel vriendschappen ontstaan. De bus biedt uitstekende mogelijkheden om contact te maken met anderen." Gebruik van de bus is laagdrempelig. U wordt thuis opgehaald, gaat samen naar de activiteit VPTZ staat voor palliatieve terminale zorg door vrijwilligers. Zij worden getraind en ondersteund door ContourdeTwern. VPTZ is een van de drie genomineerden voor het Gouwe Peerke 2015. Het thema van het Gouwe Peerke dit jaar is 'rouw en verlies'. De andere twee genomineerden zijn 'Achter de Regenboog' en hospice 'De Sporen'. Bij VPTZ bieden goed getrainde vrijwilligers een luisterend oor, helpen ze bij de zorg en zijn op de achtergrond aanwezig. Gon Mevis van ContourdeTwern is trots op de Om een reisje te boeken of meer te weten over de OPSTAPbus, kunt u bellen naar het Servicebureau. Telefonisch bereikbaar op maandag, dinsdag en donderdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Denkt u erover als vrijwilliger mee te gaan op de bus dan kunt u ook bellen naar het Servicebureau. Telefoon: 013 572 83 89, e-mailadres opstapbus@contourdetwern.nl Stichting 'Mobiliteit voor Iedereen' zorgde samen met ContourdeTwern voor een tweede bus waarmee 65-plussers op stap kunnen en nieuwe vriendschappen kunnen sluiten! Vanaf januari rijden er dus twee bussen voor Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. Wie op 14 januari, de sterfdag van Peerke Donders, het Gouwe Peerke in ontvangst mag nemen, bepaalt de jury binnenkort. De winnaar krijgt een replica van een modern beeld van Peerke Donders en een geldbedrag. Citroenpers live! Vanwege zijn markante vorm is bij veel Tilburgers wijkcentrum 't Sant bekend als 'citfoenpers'. In deze 'gezonde' omgeving treden op zondag 20 december van 15.00- 17.00 uur pop- en rockkoor Trammelant en zangeres Robin Haijes op. Trammelant zingt popmuziek, stevige rock en swingende gospel. Iets anders dus dan wat de meeste koren doen! Robin Haijes (Zoetermeer, 1996) zingt haar zelfgeschreven liedjes en begeleidt zichzelf op gitaar met een steady en rocky sound. Heyhoef-Backstage Het concertprogramma van Backstage- Heyhoef begint al aardig ingeburgerd te raken. Op zaterdag 12 december a.s. staat My Baby op het podium. In een intieme setting laten zij hun rauwe sound horen en vooral voelen. Dat past precies bij Heyhoef-Backstage. Kijk voor meer informatie op www.heyhoef-backstage.nl/ programma/88-my-baby Ontmoeting helpt vluchtelingen Op zondag 13 december is in het Peerke Donders Park de tweede 'Wat-kan-ik- doen-markt'. Inwoners van Tilburg, Berkel- Enschot en Udenhout kunnen diensten en hulp aanbieden aan vluchtelingen en nieuwkomers, en andersom. Ontmoeting in welke vorm dan ook, zorgt voor verbinding en helpt mensen hun weg hier te vinden. De markt is niet bedoeld om kleding, schoenen of andere spullen in te leveren. Tilburgers en vrijwilligerswerk Afgelopen weekend verscheen het eerste van een vijfdelige serie artikelen over Tilburgers die vrijwilligerswerk doen. Dat doet ruim een kwart van de Tilburgers! Wie zijn zij en wat is hun drijfveer? In deze eerste publicatie lezen we over Ria en Mijke. Al ruim een jaar fietsen ze elke week op de duofiets, ongeacht kou of regen. Mijke: "Dat doet Ria maar mooi op haar 80e. Ik bewonder dat in haar en prijs mijzelf gelukkig als we 's morgens over het Beis Lijntje rijden." tel mail internet Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Nagerecht ag vanaf 17.00u uden wordt oate-festival. rden beoor- i vakjury en IU kijk op '.gasterijdetopper.i Bijzonder is dat de bus draait op vrijwilligers. Chauffeurs en begeleiders bieden vrijwillig een helpende hand. Ze vinden het fijn om anderen een leuke dag te bezorgen en beleven er zelf ook plezier aan. Ook het Servicebureau, waar het aanmelden en boeken van activiteiten gebeurt, wordt bemand door vrijwilligers. Wilt u een helpende hand bieden en het zo voor 65-plussers mogelijk maken er eens uit te zijn? De OPSTAPbus is altijd blij met vrijwillige chauffeurs en begeleiders die minimaal één keer per week én eens per maand in het weekend mee kunnen. nominatie: "Deze vorm van informele zorg maakt het mogelijk voor mensen om de laatste levensfase thuis door te brengen. Dat is heel waardevol." ContourdeTwern biedt VPTZ in Tilburg maar ook in Dongen, Gilze- Rijen, Goirle, Hilvarenbeek, Loon op Zand en Oisterwijk." wordt vervolgens weer thuisgebracht. 65-plussers uit Berkel-Enschot, Tilburg en Udenhout kunnen gebruik maken van de OPSTAPbus. Óf om mee te gaan naar een leuk uitstapje, óf om gezamenlijk (op woensdag) boodschappen te doen. Er rijdt bijna iedere dag wel een OPSTAPbus. Er kunnen elke keer zeven mensen mee. Iedere rit gaan een chauffeur en een begeleider mee. Ook als u beperkt mobiel bent of als u een smalle beurs hebt, kunt u mee. Maakt u gebruik van de Meedoenregeling? Die geldt ook voor de bus. Ook een dagje naar het strand is mogelijk met de OPSTAPbus, waarvan er binnenkort twee rijden. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg van verbindend! irojectie en dani an Factorium o.l.v i. Harry Swinkek van der Sander ?ke van Heeswijk lirien Hagens (cel de instrumentale i duurt maximaal mgsprijs bedraagt i zijn te bestellen rstconcert__gkdb@ een initiatief stadsdichter is en nacht- iks. Zij gaan eizoen door niseren van aarom is Po- iltijd op zoek deelnemers, natie wil, kan recht: www. (odiumvlees De BoodschappenPlusBus groeide afgelopen jaren uit tot een enorm succes! Meer en meer senioren vonden de weg naar de bus. Tijd dus voor uitbreiding. Daarbij dekte de naam boodschappenbus al lang de lading niet meer. Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Niets uit deze uitgave mag zonder toestemming gebruikt worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7