w kV ijknieuws R DDE |eeshof Station Reeshof pakt wildgroei fietsen aan Burgers kiezen nieuwe nachtburgemeester jse r ca 19 3URGSE KOERIER DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 TILBURGSE .2016! ieuwiaorsdog gesloten) - Nieuwe parkeerplaatsen Heyhoef de woordvoer-der worden ge imd. Kerstbingo't Zand en. |Bnfo Door: Madelène Munnik (acteur en ?rkerk is een de LINT OP \rwisseling! Reeshof. Deze eewielers zorgen voor een onveilige, onoverzichtelijke en onleefbare situatie, aldus een woordvoerder van de gemeente. stal weten. jroot agen stil." )e ballen rollen. Deel ranaf 18jaar. weer thuis komen". Volgens de woordvoerder is de stalling daar niet voor bedoeld: "Dan houdt je een week de plek bezet voor een ander." De kans dat ook deze fietsen worden geruimd sluit de woordvoerder dan ook niet uit. laags uitge mogelijkhe ook op ren. Op een blijkt slechts plaatsen gevu vraag op het vee krijt Harrie Verkerk 'anti-kandidaat') Volgens Harrie Ver tilburg Cultureel verbinder of flamboyante paradijsvogel? De menin gen over het Nachtburge meesterschap in Tilburg zijn verdeeld. Toch wordt de rol van de Tilburgse I nachtburgemeester de afgelopen jaren steeds serieuzer ingevuld. Dit jaar zal de nieuwe nacht- burgemeester van Til burg zelfs Voor het eerst door de burgers van de stad worden verkozen. Maarten van der Duin (19), een student die dagelijks gebruik maakt van de fietsenstalling is totaal niet op de hoogte van de ruimingsactie. Hij voorziet een mogelijk probleem voor uitwonende studenten: "Ik ken mensen die op zondag hier hun fiets stallen en vaak pas vrijdag Een officiële verkiezing van de nieuwe nachtburgemeester tilburg De activiteitencommissie van SC 't Zand organiseert op vrij dag 18 december een kerstbingo met vele mooie prijzen. De deuren van het clubhuis aan de Bijstervel- denlaan gaan die dag om 18.30 uur open. De ballen gaan vanaf 20.00 uur rollen. Deelname voor personen var dige, waarschuwingskaartjes die in het verleden aan het stuur werden gehangen. Volgens de woordvoerder worden onaan geraakte fietsen niet meteen na twee dagen geruimd, maar bij stalling van een kleine week lo pen eigenaren zeker risico. Gert Brunink (bioloog en huidig Nachtburgemeester) "Ik heb gemerkt dat wanneer je serieus dingen gedaan wilt krijgen en duurzaam weg wil zetten, 2 jaar gewoon te kort is. Een "dag-bur- gemeester" heeft ook een termijn van 6 jaar. Als nachtburgemeester maak je een eigen programma en daar moet je gewoon een goede voorbereiding voor treffen. Zo ben ik bezig om het nachtburgemees- terschap vaste grond onder de voeten te geven met een budget en wil ik me hard blijven maken voor het terugdringen van ar moede." Ook zijn achtergrond als bioloog komt in zijn programma aan de orde. "Ik wil graag in Tilburg duurzame festivals waarbij de na tuur gespaard blijft. Mijn ultieme wens is het organiseren van een cradle to cradle festival." Nu is de fietsenstalling dubbel- jevoerd en wordt een leid geboden fietsen ooghoogte te parke- doordeweekse dag een derde van deze vuld. Na een rond vraag op het station blijkt dat “eel mensen het niet voor elkaar krijgen hun fiets op de bovenste laag te stallen. Uit nood plaats Kabelbinders, ook wel bekend als tyraps, gaan in beeld bren gen of een mogelijke zwerf-fiets van zijn plek is geweest. Fiets- eigenaren hebben volgens de woordvoerder vaak niet eens door als hun fiets is voorzien van een tyrap. Met een korte, krachtige beweging schieten deze plastic riempjes vrij mak kelijk los. Deze kabelbinders vervangen de, niet weerbesten- "Ik lees nauwelijks kranten. Het zou een goed idee zijn als de gemeente bij de stalling een informatiebord ophangt over de ruimingsactie, net als de waarschuwingsborden nu over fietsdiefstal", vertelt Van der Duin die wel begrip heeft voor het ruimen van fietsen in het verbodsgebied. tilburg - Er zijn 60 nieuwe par keerplaatsen opgeleverd bij win kelcentrum Heyhoef in Tilburg. De uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen past in de hui dige beleidsplannen van het winkelcentrum en zorgt ervoor, dat het winkelen nog aangena mer wordt. Wanneer u uw auto parkeert loopt u via de passage tussen Bart Smit en Bruna zo het winkelcentrum binnen. Anton Kwantes (bedrijfskundige en veelzijdig entertainer) "Ik vind dat de nachtburgemeester vooral in de donkere dagen van het jaar een toegevoegde waarde kan hebben voorTilburg. In de zomer is er haast iedere week wel een gn evenement, maar zodra de dac beginnen te korten valt het Kwantes wil hierbij gebruik maken van zijn netwerk in de culturele wereld van Tilburg en ziet zichzelf vooral als verbinder. "Door verbin ding te leggen tussen muzikanten, artiesten en horecaondernemers wil ik in Tilburg een levendige mu- ziekscene creëren, die ook in de winter de stad bruisend houdt. Een goed gevuld en rijk nachtleven is namelijk voor de gemeente van belang, want daar wordt je als stad aantrekkelijker van." Stemmen kan tot 16 december om 12.00 uur op www.nachtburgemees- terverkiezingtilburg.nl stond al op het verlanglijstje van oud-nachtburgemeester Gode- lieve Engbersen. Zij ziet dat de laatste jaren de invulling van het nachtburgemeesterschap verandert: "De huidige nacht burgemeesters zijn al lang niet meer de kroegtijgers en uit- gaanshelden van weleer." Waar het vroeger nog ging om wat grappige doelstellingen en het organiseren van feesten, zijn de nachtburgemeesters van tegen woordig een stuk serieuzer. "Ze organiseren evenementen en dragen op hun eigen manier en naar eigen inzicht bij aan het uit gaansleven en het maatschap pelijk klimaat in de stad." Drie kandidaten hebben zich tot nu toe gemeld voor het nachtburgemeesterschap. Hui dig Nachtburgemeester Gert Brunink is herkiesbaar en neemt het op tegen twee nieuwkomers: entertainer Anton Kwantes en "anti-kandidaat" Harrie Verkerk. titel 'Nachtburgemeester' een titel die je moet verdienen. "Een nacht burgemeester wordt niet zomaar 1 -2-3 verkozen, maar wordt onof ficieel gegeven aan een persoon die kenmerkend en betekenisvol is voor het nachtleven. Begrijp me niet verkeerd: ik vind het heel nobel dat de huidige nachtburge meesters activiteiten organiseren en begaan zijn met de stad, maar dat hoort niet onder de noemer Nachtburgemeester. De nacht be tekent anarchie! Maar nu verwordt het langzaamaan weer een soort van nieuwe politiek. Een nacht burgemeester in Tilburg is totaal overbodig want Tilburg heeft zelf creatieve en ondernemende men sen genoeg." Verkerk doet als nachtburgemees ter dus niets, behalve... ieder sei zoen een feest organiseren waarop de nacht wordt gevierd. "Vieren dat de nacht vrij is en dat we kun nen doen wat we willen: Het grote vrije-nacht-feest." Door: Zamire Willems TILBURG - Gemeente Tilburg is afgelopen maandag begonnen met het ruimen van zwerf-, wees- en verkeerd geplaatste men de trouwe tweewieler op een naastgelegen plein, voor zien van meerdere verbodsbor den:'plaatsingsverbod voor fiet sen en bromfietsen'. Volgens de woordvoerder een nog niet be kend probleem waar zeker naar gekeken zal worden. Zeker is wel dat tweewielers geplaatst in het verbodsgebied zonder meer De onbewaakte stalling biedt plaats aan ruim 928 fietsen, maar niet alle plaatsen kunnen optimaal worden benut door de aanwezigheid van gestolen en achtergelaten fietsen. "Wij wil len dat iedereen op een goede manier zijn of haar fiets kan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 19