3 J I w 1 |ijknieuws 5) I ^H(Qest Rooi Pannen in Duitse en Franse sferen Js- Winterwandeling langs vennen Op verzoek nieuwe wijkkrant in West Nieuw concept serviceappartementen Duynsberg succesvol Noodopvang asielzoekers in voormalig belastingkantoor w* llfllll I Kerstmarkt in Zonnehof 15 DONDERDAG 10 DECEMBER 2015 ILBURGSE KOERIER 1LBURGSE KOERIER heren ANTONIS verhu. W/hettiiM JOOR: RENÉ HAANS De heer en mevrouw Vissers in restaurant de Duynstaefel. I Harmonia FOTO: NATUURMONUMENTEN voor ouderen maar ook ssers. numenten.nl/agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oi- sterwijk, 013-523 18 00. >r veel Duits- en Frans- jasten uit hun netwerk i om van deze weken iternationale beleving I Wandelbos, maakt het wonen in de Duynsberg erg aantrekkelijk. Georganiseerde drukte Terwijl een medewerkster van de ielastingdienst nog een laatste Niet alleen vc voor40-pluss voorbeeld wooncentrum voor senioren 'Zonnehof'. ;nten, niet-leden betalen 8,- »n van leden betalen 4,00 leren van niet leden €7,00. Iden via www.natuurmo- Bk tilburg-In het voormalig belastingkantoor aan de Professor Cobbenha- genlaan is maandag een nieuwe tijdelijke opvang voor vluchtelingen geopend. Douchecabines voor het voormalige Belastingkantoor. FOTO: rene haans moet klaar zijn om de eerste hon derd vluchtelingen op te vangen. Daarna zal stapsgewijs het ge bouw vol komen. De laatste me dewerkers van de Belastingdienst komen met hun trolley naar bui ten. "Tot morgen in Breda", groe ten ze elkaar. De vluchtelingen kunnen komen. Tot vrijdag onder verantwoording van de gemeente daarna neemt het Centraal Or gaan Opvang Asielzoekers (COA), de verantwoordelijkheid over. niBURG De verlaging van de huren en servicekosten gecombineerd met de start van een reclamecampagn noktober 2014 heeft onlangs gelei lot het honderdste nieuwe huu :ontract. De heer en mevrouw Vis sers namen de bos bloemen en de linerbon glunderend in ontvangst. toewel er nog appartementen be schikbaar zijn, is de verwachting dat eind volgend jaar de Duynsberg weer helemaal vol zit. )e Duynsberg voorziet in een be- schermde woonomgeving met zorg- en comfortdiensten zoals een :entrale keuken, een restaurant, een winkel, een dames- en herenkap per, een pédicure, een bibliotheek en een fysioruimte. Daarnaast wor den er regelmatig diverse activitei ten georganiseerd, waaronder een onlangs gehouden optreden van Hans en Steven Kazan. Dit en de I fantastische ligging pal naast het Tilburg - Op zondag 13 december organiseert Natuurmonumenten een winterse wandeling langs ou de en nieuwe vennen op landgoed Huis ter Heide. Aan de noordkant van de stad Tilburg liggen deze parels te wachten op allerlei wa tervogels. Vertrek is om 9.00 uur en het duurt tot 12.00 uur. De kosten voor 'deze wandeling bedragen 5,- voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen Kinderen van leden betalen en kindc Aanmelc ben hiervoor sprekende ga uitgenodigd echt een int te maken. De Franse avonden zijn al volge boekt. Maar op de Duitse avonden op 6, 7, 13 en 14 januari zijn nog plaatsen beschikbaar. De avonden starten om 17.30 uur. Wie interesse heeft in een culinaire, internatio nale avond (en een aardig woordje Duits spreekt) kan reserveren via tel. 013-8507147 of e-mail y.vd. oetelaar@derooipannen.nl. De Rooi Pannen is niet bereikbaar in de kerstvakantie. De in die weken verstuurde e-mails worden vanaf 4 januari beantwoord. Tilburg Harmonia organiseert op maandag 14 december een openbare avond met paranormale waarnemingen via voorwerpen van Kerstmis door mevr. H. Schot. Plaats: De Goede Herder, Isidorusstraat 6 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. interessante artikelen voor jong en oud, van de verbouw van het Theresialyceum tot een portret van Suaro Indo: een activiteit voor Indische Nederlanders in de Goede Herderzaal aan de Isidorusstraat. Vooralsnog komt de nieuwe wijkkrant vier keer per jaar uit. De verwachting is dat vaker uitbrengen reëel haalbaar is, ook door de direct al enthousiaste reacties van bij brief zit te typen, worden de ka mers voorzien van stapelbedden, matrassen en een laken- en deken pakket. Het is een georganiseerde drukte; niets wijst erop dat er in alle haast actie is ondernomen. Buiten staan de toilet- en douche units klaar. Een medewerker is be zig water en riolering aan te slui ten. In een ander gedeelte van het gebouw brengt de catering alles in gereedheid om straks de vele monden te kunnen voeden. Alles burg - Op zaterdag 12 december is er van 10.00 tot 15.00 uur een rstmarkt in Zonnehof-Huis van de Reit, Prof. Gimbrèrelaan 24 in burg. De officiële opening van de levensgrote kerststal vindt lats om 10.30 uur. U bent van harte welkom om een kijkje te ne en. De entree is gratis. De afgelopen weken is de in stroom van vluchtelingen in Nederland onverminderd hoog jebleven,' zo begint de bewo- lersbrief van de gemeente. Het lelastingkantoor wordt in de oekomst verbouwd. De verwach- :ing is echter dat die verbouwing jas over een half jaar van start gaat. Tot die tijd is het pand be schikbaar voor noodopvang voor maximaal 500 vluchtelingen. Re- icties uit de buurt lopen uiteen ran: 'onbevooroordeeld welkom' tot 'schandalige overval van de jemeente'. "En ze wisten het al lik voor het weekend, aldus een xiurtbewoner. Tilburg Ruim anderhalf jaar verscheen er geen wijkkrant in Tilburg-West. Maar de be hoefte aan zo'n blad als podium en agenda voor de wijken Het Zand, de Reit en Wandelbos bleef onverminderd groot. Op zaterdag 12 december ver- s schijnt de eerste uitgave van 'Wijkkrant 3 West', een initiatief van Wijkraad Tilburg 3 West, met in die eerste editie direct al Tilburg Voor de derde keer vinden de Duits-Franse weken plaats op de horeca-afdeling van De Rooi Pannen in Tilburg. In week 1 en 2 stellen leerlingen van de opleiding horecaondernemer/-manageralles in het werk om de gasten in Duitse en Franse sferen te brengen. De hotellobby, het restaurant, het menu, de muziek, de bediening, de kleding, de service, kortom alles krijgt een Duits respectie velijk Frans tintje. Als kers op de taart zullen de leerlingen ook in de desbetreffende taal de gasten te woord staan en hen, zoals ge bruikelijk, een heerlijke, gastvrije avond bezorgen. De leerlingen en hun docenten Duits en Frans heb-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 15