155®! 8 Li u BELL it i. 1 £4 liim Er 1st Wieder Da Flamenco Night in Paradox F I) OE S IT RING A -o 'Eén voor allen en allen voor één Toneelspelen kun je leren DONDERDAG 3 DECEMBER 2015 7 tilburgse koerier ILBURGSE KOERIER ji I 1 W' FOTO: RIK GOVERDE AnUOfl FOTO: JASPER VAN GHELUWE Door: Harry de Jong theaterstilburg.nl 013 543 22 20 FEESTMAAND 12 dec Christmas with Anuna (Ier) 13 dec Oorkaan Joep Onderdelinden 16t/m20 GREASE 19 dec philharmonic zuidnederland 22 dec Christian Faria 23 dec Dolf Jansen 27 dec De Notenkraker 28 dec TOP 2000 30 dec Rosenberg Trio 30 dec HZT NUT T 013-511 60 96 T 013-534 21 28 'Samen uit, tijd voor elkaar...' ge kostuums ?n een reper- Tip! Theaters Tilburg Cadeaubon r^S «.elf missv.,.. Toneelsp1’ Bij Factor, v ten er weer sussen, ken of j« Onder Zeventig jaar dood wordt t zijn voor- »ns in een oorlog is verdwenen en er niet om hem te stellen. De Duitse samen is zo multicultureel dat hij herkent. Maar verrassend ■g begint Hitler een nieuwe e op TV en internet omdat Maurice Leenaars foto-, fotobelle De Führer is terug, na zijn vermeende Adolf Hitler wakker naast malige bunker, nu erger. Berlijnse woonwijk. De voorbij, zijn partij is zijn geliefde Eva is gerust leving niets I genoeg carrière Michael McGlynn van Iers koor Anuna: neel theatermaker leer je de gehei men van acteren. Dat doe je in een groep, met anderen die dezelfde uitdaging willen aangaan. Hoe ge bruik je je stem, hoe gebruik je je lichaam, hoe ga je om met stukjes tekst en hoe presenteer je je voor een groep. Hoe maak je dat tot iets dat grappig is of juist ontroerend. Natuurlijk speel je daarna je stuk voor publiek. Meer informatie: www.factorium.nl Tilburg Toneelspelen of acteren..., dat is doen alsof je iemand anders bent. Dat is doen alsof je in andere omstandigheden bent. Dat is rea geren op iets of iemand zoals je dat zelf misschien nooit zo zou doen. v.spelen kun je absoluut leren. ictorium Podiumkunsten star- »r weer diverse beginnerscur- >n, waarin je dat kunt ontdek- >f je verder kunt ontwikkelen. ?r leiding van een professio- staan door de zangers Antonio Paz en José Ligero, en de danseressen Elena La Grulla en Sofia Yero. Aan vang om 20.30 uur. Deze avond komt de flamenco in diverse vormen voor het voet licht: sologitaar, gitaar met zang en met dans. Flamenco van zeer hoog niveau, in de intieme sfeer van muziekpodium Paradox. De publiekscapaciteit is ongeveer 170 personen. Door de populariteit van dit evenement wordt reserve ren aanbevolen. Kaarten kosten €15,00 en zijn te reserveren via www.paradoxti I bu rg.n I neerd, maar ze wel allemaal op zijn eigen manier gearrangeerd. "En zo wil ik me blijven ontwikke len. Ik zal nooit op mijn lauweren rusten" betoogt hij. "Ik doe overal nieuwe ideeën op en dat is belang rijk, want we moeten ons als koor blijven vernieuwen. Ik ben dan ook altijd op zoek naar mensen die zich voor meer dan honderd procent voor Anuna willen inzetten en sa men met mij het idee hebben dat ze iets heel speciaals neerzetten." "Ons publiek beschouw ik trou wens graag als extra koorleden" gaat McGlynn verder. "Als de men sen de zaal binnenkomen met op hun voorhoofd de tekst: 'vermaak mij', dan denk ik: nee. Zo werkt het bij ons niet. Als het een mooie en geslaagde avond wordt, dan heb ben we dat met z'n allen gedaan." "Ik had ooit een visioen van hoe ik vond dat het koor er uit moest zien en klinken", vervolgt McGlynn. "Die droom heb ikvervolgens heel zorg- - vuldig waargemaakt. Ons nieuwe album laat goed horen hoe we op dit moment in de muziek staan. We kijken verder dan onze eigen cultuur en hebben ons zelfs aan een Japans nummer gewaagd. Ja, dat zingen we ook in het Japans." McGlynn heeft niet alle nummers voor dat schijfje zelf gecompo- hij als briljante komediant wordt gezien. Ook al is hij wel degelijk de echte en is er niets veranderd aan zijn ideeën... Er 1st Wieder Da (vertaald als 'Daar is hij weer') is gebaseerd op de bestseller van Timur Vermes die in méér dan 40 landen uitkwam en maanden op nummer 1 stond in de lijsten van o.a. Der Spiegel en The Times. In Pathé Tilburg en Euroscoop. tilburg Op zaterdag 19 december treedt flamencogitarist Maurice Leenaars op in Paradox, Telegraaf- straat 62 in Tilburg. Hij wordt bijge- tilburg Het uit Dublin afkom stige koor Anuna geldt sinds jaar en dag als lerlands trots op het gebied van a capella zang. Anuma is te zien op zaterdag 12 december om 20.30 uur in Con certzaal Tilburg. telt McGlynn per telefoon vanuit Dublin. "Ik zou Anuna op dit mo ment zelfs geen koor meer wil len noemen, maar een band. Een rockband. Ik sta als dirigent en muzikaal leider niet vóór de koor leden, maar tussen hen in. En we proberen zo organisch mogelijk te klinken, daarom gebruiken we geen enkele microfoon. Alles aan Anuna is natuurlijk. Ook hoe we als leden met elkaar omgaan. We zijn allemaal gelijk en dat klink door in de muziek. Dat maakt ons anders dan de meeste koren. Bij ons is het één voor allen en allen voor één." Gekleed in stemmige brengen de koorleder toire dat varieert van middeleeuw se kerkgezangen tot hedendaagse in popmuziek gewortelde eigen composities van Michael McGlynn, muzikaal leider van het koor. En daarbij staan ze allerminst als hou ten klazen op een podium, want de leden schromen niet de zaal in te lopen om vanuit alle hoeken hun bassen, baritons, aria's en al- over de hoofden van het pu ik uit te strooien. jna werd 27 jaar geleden opge it om oude Ierse muziek te pro moten en te documenteren. "Maar we hebben sindsdien een enorme ontwikkeling doorgemaakt en die gaat nog steeds door", ver-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2015 | | pagina 7